Kurtyny magazynowe

Kurtyny magazynowe na wymiar.
Folie przejrzyste, matowe, kolorowe i specjalistyczne

Paskowe kurtyny magazynowe

Przegrody magazynowe z elastycznych pasów folii PCV

Kurtyny lub inaczej kotary magazynowe przede wszystkim nie ograniczają ruchu. Można w dowolnym miejscu przez kurtynę przejść lub przejechać a pasy samoczynnie powrócą do swojej pierwotnej pozycji. Ponadto kurtyny paskowe w magazynie mogą pełnić funkcję zastępczą dla ścian. Stosuje się je w celu ograniczenia pylenia, hałasu a także podmuchów wiatru. Można za ich pomocą wyznaczać miejsca pracy, osłaniać maszyny, wyznaczać strefy w których powstają zanieczyszczenia i należy je usuwać za pomocą wentylacji mechanicznej. Zainstalowanie instalacji tylko w wyznaczonej części hali przemysłowej znacznie ogranicza koszt jej budowy.

Kurtyny magazynowe z pasów PCV standard:

Kurtyny magazynowe żebrowane, wzmacniane obustronnie:

Wygrodzenia magazynowe

Strefy składowe wydzielane za pomocą elastycznych wygrodzeń magazynowych

Wygrodzenia magazynowe czyli przegrody magazynowe służące do wydzielania poszczególnych stref magazynowych, produkcyjnych. Pozwalają one przede wszystkim na segregację towarów w odpowiednich sekcjach, oznaczenie kolorystyczne poszczególnych części składu, przede wszystkim tych niebezpiecznych.

Kurtyny magazynowe - kotary chroniące akustycznie i fizycznie

Dodatkowo przegrody technologiczne chronią przed przeciągami, kurzem czy pyłem.  Stanowią doskonałą osłonę maszyn przed zanieczyszczeniami a dodatkowo pełnia funkcje ekranów akustycznych chroniących przed hałasem. Kotara magazynowa wykonana z pasów PCV zamocowanych z zakładem pozwala obniżyć poziom hałasu o 35 dB.

Wygrodzenia magazynowe z elasyucznych pasów PCV

Czy kurtyna magazynowa może wygradzać ogrzewane lub klimatyzowane strefy składu?

Kotary magazynowe izolujące termicznie

Pasy foliowe PCV z których wykonuje się kurtyny magazynowe charakteryzują się wysokim współczynnikiem oporu cieplnego. W praktyce oznacza to, że kotary do magazynu zapewniają wysoką izolację termiczną.  W składach, gdzie konieczne jest wydzielenie stref magazynowych, dla wybranych grup towarów, które wymagają utrzymania zadanej temperatury,  funkcje przegród termicznych mogą z powodzeniem pełnić kurtyny magazynowe z folii PCV. Dzięki wydzieleniu w dużej hali mniejszych stref magazynowych w których można łatwiej kontrolować temperaturę a także wilgotność powietrza można znacznie zredukować koszty energii cieplnej.

Strefy magazynowe rozdzielone paskową kurtyną magazynową

Kurtyny magazynowe do chłodni i mroźni

Przegrody magazynowe pomiędzy strefą przyjęcia towarów a składem

ZAsłony wstęgowe poprawiające komfort pracy i redukujące koszty ogrzewania

Oddzielenie magazynu od strefy przyjęcia towarów to rozwiązanie bardzo często spotykane w sklepach, dyskontach handlowych i centrach logistycznych. Kurtyny PCV oddzielają strefę przeładunku połączoną z rampą przeładunkową  od części składowej, skutecznie ograniczając przeciągi, przedostawanie się kurzu oraz wymianę ciepłych i zimnych mas powietrza.

Przegroda magazynowa z pasów PCV

Skład podręczny, schowek, magazyn osłaniany przez kurtyny magazynowe

Nieprzezroczyste, kolorowe zasłony magazynowe

Za pomocą kurtyn magazynowych można także chronić wnętrza niewielkich składów lub schowków. Przykładowo zastosowanie kurtyny z pasów kolorowych pozwala optycznie oddzielić zaplecze od ogólnej części pomieszczenia.

Szeroka paleta barw i stopni przejrzystości folii pozwala bezproblemowo dopasować wygląd kurtyny magazynowej do wystroju wnętrza. Kurtyny do sklepu nieprzejrzyste tworzą ścianę nieprzepuszczającą światła, zaciemniają więc wnękę składową.

Transparentna kurtyna wstęgowa do magazynu

Przejrzyste przegrody magazynowe nie tylko oddzielają poszczególne sekcje magazynowe. Pozwalają także na doświetlanie pomieszczeń. Przepuszczalność światła przez przejrzyste pasy folii PCV jest porównywalna z szybami okiennymi. Kurtyny paskowe wykonane z folii matowej przepuszczają mniej światła ale za to chronią optycznie wnętrze magazyny przed ciekawskimi.

Kurtyna magazynowa to nie tylko hale magazynowe

Kotara wstęgowa jako ściana wiaty lub zadaszenia magazynowego

Kurtyny magazynowe z elastycznych pasów folii PCV stosuje się przede wszystkim w magazynach i halach przemysłowych jako izolacje bramowe, ale znajdują one zastosowanie również w przypadku wiat a także zadaszeń, zarówno w sferze usługowo – handlowej jak i rolnictwie oraz gospodarstwach domowych.  Wykonanie z kurtyn paskowych ścian zadaszenia czy wiaty pozwala osłonić ich wnętrze przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Zastosowanie szerokich pasów wstęgowych o grubości 3mm a jeszcze lepiej 4mm z dużym zakładem skutecznie ochroni wnętrze przed opadami atmosferycznymi, wiatrem i pyłem. Dzięki temu będzie można przechowywać tam towary bez obawy o jego zamoknięcie.

Kurtyna magazynowa osłaniająca wnętrze wiaty

Hale przemysłowe wyposażone w kotary magazynowe

Kurtyna magazynowa to ekran akustyczny i przegroda termoizolacyjna w jednym

Wielkie przestronne hale przemysłowe również dzieli się za pomocą kurtyn przemysłowych na poszczególne sekcje przykładowo: strefy produkcyjne, strefy magazynowe, stanowiska przeładunkowe, pomieszczenia socjalne. Wykonanie wygrodzeń z paskowych kurtyn magazynowych to oszczędność czasu i środków finansowych.  Pozwalają stosować wyciągi mechaniczne, klimatyzatory czy ogrzewanie tylko w wydzielonych sekcjach hali przemysłowej. Bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów wentylacji czy utrzymania zadanej temperatury w całym obiekcie. Ponadto kurtyny odgradzające maszyny nie dość że pełnią funkcję osłaniającą przed zanieczyszczeniami urządzeń dodatkowo pełnią funkcję ekranów akustycznych. Z jednej strony ochrona przed pyłami i kurzem z drugiej ochrona przed nadmiernym hałasem w miejscu pracy. Przegrody technologiczne to doskonały sposób na wygrodzenie linii transportu wewnętrznego w nowoczesnym magazynie.

Przemysłowe kurtyny magazynowe

hale przemysłowe wygrodzone kurtynami paskowymi
Hala przemysłowa przegrodzona kurtyną paskową
hala magazynowa podzielona na strefy przez kurtyny magazynowe
Skład podzielony na strefy magazynowe

Wstęgowe kurtyny magazynowe - wypełnienia z pasów foliowych

Hale magazynowe podzielne na poszczególne strefy składowe przez kurtyny magazynowe

Kotary magazynowe to łatwe w montażu i w porównaniu do tradycyjnych ścian tanie wygrodzenia wstęgowe

Podział przestronnej hali magazynowej na mniejsze strefy magazynu to rozwiązanie pozwalające przede wszystkim na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem. Ponadto stosując kolorowe kotary magazynowe można podzielić halę na strefy oznaczone różnymi barwami ułatwiającymi organizację składowania i prac przeładunkowych. 

Montaż kurtyn magazynowych jest prosty, szybki i niesprawiający problemów, Kurtyny magazynowe z pasów PCV są lekkie a montaż można wykonać we własnym zakresie ograniczając koszty do minimum.  Dzięki uniwersalnym elementom montażowym wykonanym z wysokogatunkowej stali nierdzewnej INOX kurtyny magazynowe można montować na stelażach, do sufitu lub konstrukcji nośnych a także do nadproży.

Przegrody magazynowe do samodzielnego montażu - wieszaki i płytki mocujące

System podwieszany - przesuwne kurtyny magazynowe

Kurtyny magazynowe - masz pytania odnośnie produktu?

Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach.
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Kurtyny magazynowe do kontenerów

Kontenery magazynowe wyposażone w kurtyny paskowe

Kontenery magazynowe można wykorzystywać jako dodatkową powierzchnię składową w zakładzie, jako magazyny materiałowe na budowach a także jako składy materiałowe. Bez względu na przeznaczenie każdy kontener można wyposażyć w kurtyny magazynowe z elastycznych pasów PCV. W zależności od przeznaczenia oferujemy kurtyny do magazynu z folii standardowej, wzmacnianej a także chłodniczej i mroźniczej.

Kurtyny do magazynu w formie kontenera

Kotary magazynowe z plandeki

Alternatywą dla kurtyn magazynowych bez wątpienia będą przegrody z plandeki. Oczywiście przegrody z pasów PCV dają więcej możliwości jak chociażby opcję przechodzenia przez kurtynę. Jeżeli jednak ściana w hali czy magazynie przekracza wysokość 7 m można rozważyć montaż plandeki na rolkach lub stacjonarnej ściany plandekowej. Plandeka do magazynu jest lżejsza, bardziej szczelna i równie łatwa w montażu. Dzięki dedykowanemu systemowi przesuwnemu można jej dowolną część lub całość zsuwać i zasuwać w zależności od bieżących potrzeb.