Kurtyna na drzwi

Izolująca termicznie kurtyny na drzwi garażowe, do wiatrołapu, kotłowni, magazynu, hali przemysłowej

Kurtyna na drzwi do garażu, kotłowni czy wiatrołapu lub magazynu – czyli tam, gdzie zachodzi potrzeba dodatkowej izolacji termicznej pomiędzy zimnym i często nieogrzewanym pomieszczeniem a częścią mieszkalną domu. Skuteczna izolacja termiczna to przede wszystkim odpowiednio dobrany materiał izolacyjny. Folia PCV wykorzystywana do produkcji kurtyn na drzwi charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. Dla produkowanych przez nas kurtyn na drzwi współczynnik ten wynosi zaledwie λ = 0,16 W/mK. Dzięki temu kurtyny paskowe na drzwi do garażu czy wiatrołapu są bardzo dobrym izolatorem termicznym.

Kurtyna na drzwi z pasów folii PCV Standard w rozmiarze 200x2mm
Współczynnik przewodzenia ciepła tworzyw sztucznych jak kurtyna na drzwi z folii PCV

Kurtyny na drzwi w najczęściej zamawianych rozmiarach i wariantach

Moskitiery czyli kurtyny do drzwi tarasowych, balkonowych, wejściowych i do kampera

Kurtyna na drzwi do garażu wiatrołapu lub kotłowni

Kurtyna na drzwi zatrzymująca ciepło

Przegroda izolująca termicznie dwa pomieszczenia kotłownię oraz nieogrzewany garaż. Przy temperaturze powietrza na zewnątrz wynoszącej 5 °C temperatura w kotłowni połączonej z częścią mieszkalną domu wynosi 20 °C.  Z drugiej strony kurtyny paskowej zamontowanej zamiast drzwi w przejściu do garażu, temperatura wynosi 11 °C.  Pomimo niewielkiej grubości pasów PCV w kurtynie, która wynosi zaledwie 2 mm, izolacja termiczna jest bardzo wysoka.

Samoczynnie zamykające się drzwi kurtynowe

Dodatkową zaletą kurtyny na drzwi jest łatwość przechodzenia przez nią. Nie potrzebuje miejsca z boku otworu jak drzwi przesuwne. Nie trzeba jej otwierać. Pasy samoczynnie rozsuwają się podczas przechodzenia i samoczynnie wracają na swoje miejsce po przejściu.

Kurtyna na drzwi do kotłowni, garazu wiatrołapu

Jak kurtyna na drzwi zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku?

Test termowizji paskowej kurtyny na drzwi tarasowe. Temperatura na zewnątrz 3°C, temperatura wewnątrz budynku 21°C. Przy otwartych drzwiach tarasowych kurtyna paskowa zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku na porównywalnym poziomie jak dwukomorowe okno balkonowe.Tak doskonała izolacja termiczna jaką zapewnia kurtyna na drzwi możliwa jest nie tylko dzięki niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej ale także dzięki montowaniu pasów na zakładkę, dzięki pasy przylegają do siebie tworząc szczelną przegrodę.

Z czego składa się kurtyna paskowa na drzwi?

Wieszak do kurtyny na drzwi

Wszystkie przegrody PCV mają jedną wspólną część – zawiesie grzebieniowe na którym wiesza się okute pasy PCV. Wieszaki grzebieniowe mocuje się do  nadproży lub ściany nad otworem drzwiowym. Wieszaki mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub odpornego mechanicznie tworzywa sztucznego.

Okute pasy do kurtyn drzwiowych

Płytki PCV lub blachy Inox służą do okuwania pasów foliowych z których buduje się kurtyny do drzwi. Mocuje się je w przypadku blach ze stali nierdzewnej przy użyciu nitów. Płytki z PCV posiadają fabryczne zatrzaski. Umożliwiają one na wielokrotne ich otwieranie i zatrzaskiwanie.

Pasy PCV z jakich produkujemy kurtyny na drzwi

Najczęściej na kurtyny drzwiowe wykorzystuje się folię Standardową. Jednak różnorodność folii pod zwględem właściwości, kolorystyki, przezroczystości i rozmiarów jest tak duża, że jesteśmy w stanie wyprodukować kurtynę do drzwi dla każdego domu, branży i gałęzi przemysłu.

mocowanie ze stali INOX

Produkty do mocowania kurtyn na drzwi

Jak powinna być zamontowana paskowa kurtyna na drzwi?

Przykręcanie listwy montażowej kurtyny drzwiowej do nadproża

Po pierwsze należy przymocować wieszak od spodu do nadproża lub na lico ściany nad otworem drzwiowym. Mocowania listwy na której później powiesimy kurtynę paskową do drzwi, wykonujemy za pomocą kołków mocujących. Wykorzystujemy do tego fabrycznie wykonane otwory montażowe w listwie grzebieniowej.

Przykrecanie wieszaka kurtyny PCV do nadproża
Kurtyna do drzwi mocowanie pasów z zakładem

Kurtyna na drzwi z pasami wieszanymi z zakładem

Powieszenie pasów, które będą przylegały do siebie to z pewnością sposób na obniżenie ceny kurtyny – mniejsza liczba pasów. Jednak pomiędzy tak zawieszonymi wstęgami tworzyć się będą nieszczelności, które obniżą jakość kurtyny na drzwi. Właściwe parametry izolacyjne kurtyny uzyskamy dopiero, gdy powiesimy pasy z zakładem. Gdy będą one zachodziły na siebie wzajemnie utworzą szczelną i chroniącą przed utratą ciepła przegrodę.

Jakie zalety ma kurtyna na drzwi?

 • wypełniające ją pasy PCV to elastyczny a zarazem mocny i bardzo wytrzymały materiał
 •  oddzielając dwa pomieszczenia nie ogranicza ruchu pomiędzy nimi
 • pochłania fale dźwiękowe (np. zmniejsza poziom hałasu generowanego przez maszyny na halach produkcyjnych czy kotły z podajnikami w kotłowniach)
 • ogranicza straty ciepła a także przenikanie mas powietrza pomiędzy dwoma pomieszczeniami o różnych warunkach mikroklimatycznych
 • chroni przed przenikaniem pyłów, kurzu, dymu
 • ogranicza przenikanie wilgoci i zapobiega przeciągom
 • może wizualnie oddzielać pomieszczenia – kurtyny na drzwi z kolorowej, nieprzezroczystej folii PCV
 • jest prosta w montażu i odporna na uszkodzenia
 • bardzo łatwo się ją czyści a gładka powierzchnia pasów utrudnia przywieranie zanieczyszczeń.

Jakie drzwi kurtynowe z folii PCV można zamówić?

Kurtyny PCV na drzwi wykonujemy każdorazowo na indywidualne zamówienie klienta. Jest ona wyprodukowana według specyfikacji wymiarowej podanej przez klienta. W trakcie zmówienia doradzamy najbardziej optymalny sposób montażu i dopieramy wypełnienie foliowe, które najlepiej sprawdzi się w docelowym miejscu pracy kurtyny paskowej.

Drzwi kurtynowe dekoracyjne czy standardowe? - oferta kurtyn na drzwi z PCV:

 • kurtyny na drzwi z przezroczystej jak szyby okienne folii standard. Zakres pracy od -15°C do +50°C
 • na drzwi do chłodni z folii Polar, której zakres pracy wynosi od -25°C do + 30°C
 • do drzwi w komorach mroźniczych, gdzie wymagane są folie zachowujące elastyczność w zakresie temp. od -60°C do +15°C
 • kurtyny na drzwi „Antyinsect”  o miodowej barwie i zapachu trawy cytrynowej odstraszającym owady Zastosowanie w przemyśle przetwórczym, spożywczym a także gastronomicznym. Zakres temperatur od -15°C do + 50°C
 • kurtyny paskowe z folii antystatycznej przeznaczonej dla branży IT, elektrotechnicznej, i do pomieszczeń zagrożonych wybuchem. Zakres pracy od -15°C do +50°C
 • kolorowe, przezroczyste kurtyny na drzwi w sześciu kolorach: – mlecznym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim, zielonym
 • nieprzezroczyste, kolorowe pasowe kurtyny do drzwi o barwie: – białej, jasnoszarej, ciemnoszarej, czarnej, żółtej, pomarańczowej, czerwonej a także niebieskiej

Specjalistyczne kurtyny na drzwi wejściowe do pomieszczeń dla spawaczy, ślusarzy, frezerów - kurtyna zamiast drzwi

Folie specjalistyczne filtrujące promieniowanie podczerwone a także ultrafioletowe. Cechujące się trudnopalnością i odpornością na roztopione odpryski metalu stosuje się w drzwiach wejściowych na stanowiska pracy spawaczy, ślusarzy, szlifierzy, frezerów czy rusznikarzy. Kurtyny na drzwi z folii specjalistycznych chronią nie tylko przed promieniowaniem świetlnym emitowanym przez łuk spawalniczy. Chronią pracowników w otoczeniu strefy roboczej przed poparzeniami i mechanicznymi uszkodzeniami skóry. Dodatkowo tłumią hałas generowany przez narzędzia służące do obróbki metalu (obniżają go aż o 35 dB). A co najważniejsze nie ograniczają ruchu. Pozwalają na swobodne przechodzenie, nawet gdy coś przenosimy i nie mamy wolnych rąk.