Konstrukcje do kurtyn

Konstrukcje do kurtyn to pomocnicze stelaże ze stali, stosowane najczęściej przy bramach przemysłowych a także tam, gdzie przechodzące instalacje uniemożliwiają przymocowanie kurtyny do nadproża, sufitu czy ściany. Produkowane na indywidualne zamówienie i pod konkretny wymiar wspomagają montaż, zapewniają stabilizację i prawidłowe działanie zarówno bram segmentowych, rolowanych jak i samych kurtyn paskowych.

Konstrukcja do kurtyn lekkich

Konstrukcja pomocnicza do kurtyn - mocowanie dwupunktowe

Gdy ściana jest wystarczająco mocna, wystarczy przymocować konstrukcję pomocniczą w dwóch punktach. Możliwe jest to jednak tylko w przypadku mniejszych otworów (kurtyna gładka do 4 m wysokości)

Pomocnicza konstrukcja do kurtyn PCV

Stelaż pomocniczy do kurtyn - mocowanie czteropunktowe od dołu.

W przypadku kurtyn żebrowanych lub wyższych niż 4 m zaleca się mocowanie konstrukcji pomocniczej z ukośnymi podporami. Im podpory dłuższe tym stabilność stelaża jest większa. Mocowanie 4-punktowe wymaga dodatkowego miejsca na ścianie po bokach bramy.

Pomocnicza konstrukcja do kurtyn paskowych kotwiona od góry

Konstrukcja pomocnicza do kurtyn - mocowanie czteropunktowe ponad bramą

Jeżeli w konstrukcji ściany po bokach bramy nie jest możliwe znalezienie wystarczającej liczby punktów stałych do zamocowania konstrukcji pomocniczej, cały stelaż można zakotwiczyć powyżej światła bramy.

Pomocnicze konstrukcje do kurtyn paskowych

Bramy przemysłowe zarówno te rolowane a także segmentowe poruszają się na stelażu i powyżej światła bramy zachodzą na ścianę lub pod sufit. W przypadku takich bram zalecamy mocowanie kurtyny od zewnętrznej strony bramy. Możliwe jest przykręcenie listwy mocującej do nadproża lub przed otworem do ściany. Jeżeli jednak wymagany jest montaż kurtyny od środka wówczas nie mamy gdzie przytwierdzić listwy grzebieniowej. Konieczne staje się wówczas zamocowanie konstrukcji pomocniczej do zainstalowania kurtyny PCV

Z uwagi na szeroką gamę bram, rozmiarów i systemów prowadzenia segmentów bramowych nie jesteśmy w stanie wykonać stelaża w jednym uniwersalnym rozmiarze. Dlatego też konstrukcje do kurtyn każdorazowo dopasowujemy do potrzeb klienta. Realizacja takiego zlecenia nie jest dostępna od ręki i trwa zazwyczaj kilka dni. Jednak w rezultacie klient otrzymuje produkt, który pozwoli na optymalne zawieszenie kurtyny. Dzięki wykonaniu stelaża na miarę poprawią się także warunki izolacyjne kurtyny PCV – a przecież to jej główne zadanie w hali czy magazynie.

Pomocnicza konstrukcja do kurtyn paskowych mocowanych przy bramach segmentowych wewnątrz hali

Konstrukcje pomocnicze do kurtyn PCV na wymiar

Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, bezpłatnie zaprojektujemy i wycenimy, wynegocjujemy korzystną cenę
Napisz lub Zadzwoń – skorzystaj z naszego doświadczenia!

Stelaże do kurtyn izolacyjnych

Nasza oferta to także śluzy termiczne z kurtyn paskowych. W prawdzie najwięcej wykonujemy stelaży mobilnych, które można przemieszczać pomiędzy różnymi bramami ale wykonujemy także stelaże mocowane na stałe. Za ich pomocą wewnątrz hali, przy bramie można stworzyć śluzę izolacyjną z kurtyn paskowych lub plandek. Po bokach oraz z tyłu kurtyny tworzą przegrodę zapobiegającą mieszaniu się ciepłych i chłodnych mas powietrza. Dzięki konstrukcji pomocniczej do kurtyn nawet po otwarciu bramy wnętrze hali lub magazynu jest izolowane termicznie.

Palety z towarami można rozładować z naczepy do środka śluzy. Następnie wystarczy zamknąć bramę i poprzez kurtynę przetransportować palety na docelowe miejsce składowania. Wszystko bez zbędnej utraty ciepła w obiekcie.

Konstrukcje podtrzymujące do kurtyn PCV

Wykonujemy także konstrukcje podtrzymujące do kurtyn, które służą do budowy przegród PCV w obiektach wielkogabarytowych, gdzie nie ma możliwości montażu kurtyny do sufitu lub konstrukcji budynku. W przypadku trudności można wygrodzić strefę , odgrodzić maszynę za pomocą kurtyny przymocowanej do stalowego stelaża podtrzymującego przytwierdzonego do ścian i podłoża.

Konstrukcje do kurtyn spawalniczych

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie otoczenia stanowiska spawalniczego przed negatywnymi skutkami promieniowania emitowanego przez łuk spawalniczy zalecamy mobilne ekrany spawalnicze. Jeżeli jednak szukają Państwo rozwiązań pozwalających na wykonanie stałej konstrukcji pod kurtyny spawalnicze to również służymy pomocą. Wykonujemy stelaże do spawalni, szlifierni i zakładów ślusarskich. Wszystko na wymiar podany przez klienta. Konstrukcje w zależności od potrzeb możemy wyposażyć w kurtyny filtrujące promieniowanie IR a także UV. Ponadto możemy zaoferować dedykowane systemy przesuwne zarówno do lekki zasłon spawalniczych jak i dużych i cięższych przegród spawalniczych.

Stelaż, konstrukcja do kurtyn w ciągach komunikacyjnych

Jeżeli istnieje potrzeba założenia kurtyny izolacyjnej w ciągu komunikacyjnym przez który przebiegają także naścienne instalacje możemy wykonać konstrukcję niestandardową. Opieramy się wówczas na projekcie przesłanym przez Państwa. Oczywiście może to być odręczny szkic z naniesionymi wymiarami. Nasz specjalista od konstrukcji stalowych dokona niezbędnych wyliczeń i dobierze materiały o odpowiedniej wytrzymałości. Bez względu na karkołomność zlecenia zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na bezpieczeństwo użytkowania naszych produktów.

Nietypowe konstrukcje do kurtyn pozwalające omijać instalacje naścienne

Jak zabezpieczamy przed korazją i wykańczamy konstrukcje do kurtyn?

Stelaże czy też konstrukcje do kurtyn podobnie jak produkowane przez nas odbojnice możemy wykończyć na dowolny kolor z palety RAL. Dodatkowo konstrukcję możemy okleić  folią odblaskową Oralite. Klienci najczęściej zamawiają stelaże w kolorze czarnym, szarym lub ostrzegawczym żółtym RAL1023. Zabezpieczenie antykorozyjne tworzy kilkuwarstwowa powłoka lakiernicza nakładana metodą natryskową przy większych konstrukcjach lub metodą proszkową przy mniejszych elementach.

Produkcja odbojnic stalowych