Moskitiera PCV

Kurtyna przeciw insektom

Moskitiera PCV z pasów foliowych 100mm
Moskitiera PCV z pasów foliowych STANDARD, transparentnych o szerokości 100mm

Moskitiera PCV to zazwyczaj siatka instalowana w otworach drzwiowych czy okiennych. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed insektami.  Dostępne na rynku moskitiery to zazwyczaj siatka umieszczona w ramce wykonanej z aluminium lub tworzywa PCV. Jeżeli mówimy o otworach okiennych jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli jednak przeanalizujemy funkcjonowanie moskitiery w drzwiach wejściowych , balkonowych czy tarasowych, to nie wypada ona już tak pozytywnie. I nie ma tutaj znaczenia czy jest ona uchylna, zamontowana na zawiasach przymocowanych do fasady budynku, rolowana czy przesuwna – montowana na prowadnicach górnej i dolnej. Stałe otwieranie i zamykanie wpływa negatywnie na jej żywotność. Zazwyczaj moskitiera wystarcza na rok, góra dwa lata użytkowania. Warto wspomnieć, że jej cena zazwyczaj oscyluje w przedziale 150-250 złotych.

Niedroga moskitiera PCV na lata

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się proponowana przez nas moskitiera PCV. Można zakupić ją w podanym powyżej przedziale cenowym a jej żywotność z pewnością przewyższa tradycyjną moskitierę siatkową wielokrotnie.

Zalety moskitiery PCV

Do głównych zalet moskitiery PCV lub inaczej mówiąc kurtyny PCV można zaliczyć:

  • ochronę wnętrza przed insektami
  • osłonę przed pyłem i kurzem
  • ochronę przed przeciągami i silnymi powiewami wiatru
  • ochronę przed promieniowaniem UV
  • termoizolacyjność – w upalne, letnie dni zapobiega wnikaniu gorącego powietrza do wnętrza pomieszczenia, natomiast w dni chłodniejsze nie powoduje utraty ciepła w pomieszczeniu pomimo uchylonych drzwi  balkonowych czy tarasowych’
  • ochronę przed hałasem z zewnątrz – redukuje przenikanie dźwięku o 35dB!

Funkcjonalność moskitiery PCV

Moskitiera PCV zbudowana jest z pasów foliowych zachodzących na siebie w 24% lub 36% w zależności od wyboru szerokości pasów.  Przy zamówieniu moskitiery z pasów o szerokości 100mm i grubości 2mm zakład po każdej stronie wynosi 12mm. Przy pasach o szerokości 200mm i grubości 2mm zakład wynosi 36mm. Warto dodać, że zamontowanie pasów z zakładem zapobiega rozwiewaniu kurtyny nawet przy silnych podmuchach wiatru a także wwiewaniu kurzu czy piasku. Przejście przez kurtynę nie sprawia żadnego kłopotu. Pasy bardzo łatwo się rozsuwają i po przejściu samoczynnie wracają na swoje miejsce, dalej chroniąc wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi. Przechodząc przez tradycyjną moskitierę i przenosząc np. tacę z kawą i ciastem musimy ją odłożyć i otworzyć moskitierę a po przejściu cofnąć się i ją zamknąć. W przypadku naszego produktu przejście nie sprawia żadnych trudności. A po minięciu kurtyny nie musimy się martwić że trzeba się cofnąć i ją domknąć.

Moskitiera pcv wykonana z pasów standard 200mm
Moskitiera z transparentnych pasów STANDARD

Mocowanie moskitiery PCV

Pasy PCV montowane są do nadproża w bardzo łatwy sposób, który nie powoduje żadnych ograniczeń dla rolet zewnętrznych. Do wyboru mamy zawiesia ze stali nierdzewnej INOX, stali ocynkowanej a także z tworzywa PCV. Każdy wieszak posiada otwory montażowe w dwóch płaszczyznach, co pozwala na zamontowanie go pod nadprożem a także na nadprożu (na fasadzie budynku).  Zawiesia wykonane ze stali INOX wyglądają estetycznie i zapewnią długą i bezawaryjną eksploatację. Mocowanie z tworzywa sztucznego to równie skuteczne rozwiązanie, które charakteryzuje dodatkowo niewielka waga i niższy koszt zakupu. Ponadto zawiesia dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować dogodnie do upodobań. Przy czym należy dodać, że najczęściej zamawianym rodzajem mocowanie jest zawiesie transparentne, idealnie wtapiające się w element na którym zostaje zamontowane.  

Brak odbłysku – bezpieczeństwo

Zawiesia z tworzywa sztucznego nie odbijają promieni słonecznych, dzięki czemu nigdy nie zostaniemy oślepieni refleksem słonecznym. Moskitiery PCV zawieszone na mocowaniu z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się również w stajniach i budynkach gospodarskich. Dzięki antyrefleksowej strukturze nigdy nie spłoszą zwierząt.

mocowanie moskitiery pcv wykonane z tworzywa sztucznego
Mocowanie z tworzywa sztucznego
mocowanie ze stali INOX
Mocowanie moskitiery PCV ze stali INOX
Moskitiera w wersji STANDARD i ANTYINSEKTOWEJ

Pasy foliowe będące głównym elementem moskitiery można wykonać w zasadzie z dwóch gatunków folii z pośród wielu dostępnych w naszej ofercie. Po pierwsze z folii STANDARD. Jest ona przejrzysta i ma lekko niebieskawą barwę. W żadnym stopniu nie ogranicza widoczności a przepuszczalność światła słonecznego waha się w przedziale 80-85%, co z pewnością jest porównywalne z moskitiera siatkową. Po drugie do wykonania moskitiery można użyć folii ANTYINSEKTOWEJ – odstraszającej owady.  Folia ma barwę żółtą, jest przejrzysta ale w mniejszym stopniu niż opisywana powyżej folia standard. Przepuszczalność światła słonecznego utrzymuje się na poziomie mniejszym niż 85%. Bez wątpienia jej zaletą jednak jest posiadanie właściwości odstraszającej owady. Wykonana została ze składników, które przez wiele lat uwalniają zapach trawy cytrynowej – nietolerowany przez insekty.

Moskitiera z folii STANDARD
moskitiera pcv z folii żółtej antyinsektowej
Moskitiera PCV z folii ANTYINSEKTOWEJ
Bezproblemowe utrzymanie czystości

Nie bez wątpienia pozostaje fakt, że pasy posiadają gładką powierzchnie, mogą być myte i dezynfekowane. Ponadto dzięki łatwemu montażowi w okresie zimowym mogą być szybko demontowane i rozwieszane z nadejściem cieplejszych dni.  Ściągnięcie pasów z zawiesia lub ich zawieszenie to praca wymagająca zaledwie 2-3 minut.

moskietiera pcv montaż i demontaż

Moskitiera PCV – niedroga i skuteczna

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że kurtyna czy innymi słowy moskitiera PCV to doskonały wybór jeżeli chodzi o zabezpieczenie drzwi balkonowych, tarasowych czy wejściowych. Cena produktu nie jest wyższa niż cena nietrwałej moskitiery siatkowe. Za to jej wytrzymałość i funkcjonalność znacznie przewyższa stosowane dotychczas produkty. Wydatek przeznaczony na zakup moskitiery PCV zwróci się w ciągu roku, maksymalnie dwóch lat. Kurtyna PCV będzie służyła bezawaryjnie przez wiele sezonów a my unikniemy corocznych prac związanych z montażem moskitier siatkowych i corocznych wydatków.

Moskitiera PCV
6 / 5 - 100%

Długość kurtyny paskowej.

Jak optymalnie dobrać rozmiar pasów PCV do potrzeb?

Długość kurtyny paskowej a jej przeznaczenie.
Bardzo istotne jest odpowiednie dobranie gatunków folii, stosownie do pożądanych właściwości np: folia POLAR do chłodni, czy folia ANTYSTATYCZNA do składu materiałów łatwopalnych. Nader ważne jest także odpowiednie dobranie szerokości, grubości i długości pasów foliowych w kurtynie. Pod uwagę należy wziąć także natężenie i rodzaj ruchu jaki będzie się przez kurtynę odbywał. W rezultacie zastosowania w przegrodzie pasów foliowych w odpowiednim rozmiarze, otrzymamy kurtynę, która pozwoli uniknąć jej rozwiewania oraz  zwiększy jej trwałość. Przekłada się to bezpośrednio na jej żywotność i oszczędność dla inwestora, ponieważ kurtyna nie będzie wymagała zbyt częstych napraw.

Długość kurtyny paskowej.

Zasadniczo pasy występują w czterech rozmiarach: 100x2mm, 200x2mm, 300x3mm, 400x4mm. /Oprócz tego, w bieżącym roku jako pierwsi na krajowym rynku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży pasy foliowe w rozmiarze 120x2mm. Pozwoli to na produkcję kurtyn z pasów wąskich, ze znacznie większym zakładem, co bez wątpienia przełoży się na wzrost popularności i funkcjonalności tego rodzaju kurtyn. Zastosowanie pasów o szerokości 120mm bez wątpienia pozwoli na budowę przegród lekkich o zakładzie eliminującym silne powiewy wiatru i przeciągi. Dzięki temu otrzymamy kurtynę świetnie izolującą od warunków zewnętrznych i jednocześnie nie utrudniającą ruchu./

Rozmair kurtyn paskowych - długość i zastosowanie kurtyn paskowych PCV - kurtyny przemysłowe i dla domu
Pasy foliowe PCV 100x2mm

Przeznaczone są dla:
– ruchu pieszego,
– ruchu zwierząt.
Dopuszczalna długość kurtyny paskowej to 2500mm.

Folie paskowe PCV 200x2mm

Dedykowane są dla:
– ruchu pieszego,
– ruchu zwierząt,
– ruchu mechanicznego lekkiego (wózki ręczne, a także wózki paletowe – „paleciaki”).
Maksymalna długość kurtyny paskowej to 3500mm.

Przemysłowe pasy foliowe PCV 300x3mm

Ich przeznaczenie to:
– ruch pieszy,
– ruch zwierząt,
– lekki a także średni ruch mechaniczny (wózki ręczne, wózki paletowe, wózki widłowe, wózki transportowe, ciągniki, samochody dostawcze).
Dopuszczalna długość kurtyny paskowej to 4500mm.

Kurtyny przemysłowe 400x4mm

Można je stosować nawet w ekstremalnie ciężkich gałęziach przemysłu. Przeznaczone są przede wszystkim dla:
– ruchu mechanicznego lekkiego, średniego a także ciężkiego (wózki ręczne, wózki paletowe, wózki widłowe, wózki transportowe, ciągniki, samochody dostawcze, dodatkowo – dźwigi, suwnice, pociągi).
Maksymalna długość kurtyny paskowej to 6000mm.

Podsumowując można stwierdzić, że grubość, szerokość i długość kurtyny paskowej ma ogromne znaczenie dla jej żywotności. Odpowiednio dobrane pasy foliowe nie zrywają się, nie niszczą przewożonego ładunku, a także nie utrudniają ruchu. Dlatego też kładziemy ogromny nacisk na profesjonalne i indywidualne podejście do każdego zamówienia. Podczas rozmowy staramy się pozyskać jak najwięcej informacji o sposobie montażu, a także o przeznaczeniu kurtyny. Ponadto staramy się ustalić jakie będzie natężenie i rodzaj ruchu oraz jakie są dokładne wymiary otworów montażowych. Być może dlatego nasze kurtyny paskowe są idealnie dopasowane do potrzeb klientów, a korzystanie z nich przez długi czas nie sprawia użytkownikom żadnych problemów.

Jeżeli wiesz jakiej kurtyny potrzebujesz złóż zamówienie online:
Formularz zamówienia

Nie masz pewności? Poproś o pomoc naszego konsultanta

801 066 328

Długość kurtyny paskowej.
33 / 4.9 - 98.79%

Pasy foliowe PCV z zakładem czy bez?

Czy pasy PCV w kurtynie powinny zachodzić na siebie?

zakład pasów foliowych pcv w paskowej kurtynie przemysłowej

Pasy foliowe PCV z zakładem – co to jest zakład pasów i do czego służy? Kurtyna paskowa zbudowana jest z zawiesia grzebieniowego i uzbrojonych w wieszaki pasów foliowych PCV. Pasy można zamontować w taki sposób aby przylegały do siebie lub żeby na siebie zachodziły, tworząc dwa rzędy pasów. Zachodzenie pasów na siebie nazywane jest w praktyce „ZAKŁADEM”. Na rycinie zakład pasów oznaczony został literą „A”.Zasadniczo rozróżniamy trzy sposoby montażu pasów foliowych w kurtynie:

Bez zakładu

Kurtyna paskowa pcv bez zakładek. Montowana na styk.
Kurtyna przemysłowa bez zakładu – pasy folii PCV przylegają do siebie bez nachodzenia

Z zakładem częściowym

kurtyna paskowa z cześciowym zakładem (zachodzeniem na siebie pasów foliowych ocv)
Kotara przemysłowa z zakładem częściowym – pasy folii PCV zachodzą na siebie częściowo

Z zakładem pełnym

kurtyna paskowa z pasami folii pcv zachodzącymi na siebie w dwóch rzędach - zakład całkowity
Przegroda przemysłowa z zakładem całkowitym – pasy folii PCV tworzą podwójny rząd

Pasy foliowe bez zakładu w jednym rzędzie

Ten rodzaj montażu można wykorzystać wewnątrz pomieszczeń, do wydzielania stanowisk pracy, osłony maszyn lub dzielenia powierzchni magazynowych czy hali na mniejsze sektory. Pasy nie zachodzą na siebie i ze względu na ten fakt, charakteryzują się słabą izolacją termiczną i akustyczną. W nieznacznym stopniu chronią tez przed przeciągami, ponieważ podmuchy wiatru są w stanie bezproblemowo rozsunąć pasy w kurtynie.


Kurtyna paskowa z zakładem częściowym

Montaż kurtyny na zakład częściowy to idealne rozwiązanie do zastosowań zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Podobnie jak kurtyna bez pasów nachodzących na siebie może służyć od wyznaczania stanowisk pracy, czy wydzielania miejsc magazynowych lub podziału hal produkcyjnych. Kurtyna paskowa z zakładem częściowym charakteryzuje się znacznie wyższym współczynnikiem izolacji termicznej i akustycznej w porównaniu do kurtyny montowanej bez zakładki. Ponadto zapewnia doskonałą ochroną przed przeciągami i podmuchami wiatru z zewnątrz.


Przegroda paskowa PCV z zakładem pełnym

Kurtyna przemysłowa z pasów foliowych PCV, z zakładem pełnym idealnie nadaje się do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Ten sposób montażu tworzy podwójną warstwę pasów foliowych na całej szerokości kurtyny. Kurtyna paskowa z zakładem pełnym w najwyższym stopniu chroni zarówno przed podmuchami wiatru i przeciągami. Gwarantuje ponadto najwyższą izolację akustyczną i termiczną. Ze względu na powyższe kurtyny z zakładem pełnym sprawdzają się w chłodniach, mroźniach i izotermach. Pełnią funkcję bariery dźwiękoszczelnej na halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie występują warunki szkodliwe w postaci hałasu. Podsumowując jest to najbardziej skuteczny sposób montażu kurtyn paskowych.


Zakłady pasów foliowych w odniesieniu do ich szerokości:

Wielkość zakładu ustalamy już podczas zamawiania kurtyny, ponieważ od wielkości zakładu zależy liczba pasów w kurtynie!!!. Zawieszanie pasów foliowych PCV z uwzględnieniem sposobu zachodzenia ich na siebie, wykonujemy zgodnie z zamieszczonymi w poniższej tabeli wytycznymi.

Zakład pasów foliowych PCV w paskowej kurtynie przemysłowej
Opcjonalne zakłady pasów foliowych w kurtynach paskowych podane procentowo oraz w milimetrach, adekwatnie do szerokości zamawianych pasów PCV.
Pasy foliowe PCV z zakładem czy bez?
46 / 4.9 - 98.26%

Wymiary kurtyny paskowej – jak zamówić?

Wymiary kurtyny paskowej – zanim zamówisz.

Wymiary kurtyny paskowej – zanim zadzwonisz lub złożysz zamówienie za pomocą formularza, dokonaj niezbędnych pomiarów. Zastanów się jaki rodzaj folii będzie dla Ciebie odpowiedni oraz jaki zakład powinna mieć Twoja kurtyna.

Stosując się do poniższych rad unikniesz problemów z montażem i funkcjonowaniem kurtyny paskowej.

Jak prawidłowo dokonać pomiarów?

wymiary kurtyny paskowej - instrukcja dokonywania pomiarów

Przed zamówieniem kurtyny niezbędne jest ustalenie jakie powinna mieć wymiary. W przypadku montażu w świetle otworu (np. bramy) mierzymy szerokość i wysokość otworu. Podobnie postępujemy w przypadku budowy przegrody. Wówczas mierzymy szerokość i wysokość konstrukcji na której będziemy montować kurtynę. Wymiar zawsze podajemy w milimetrach. Przy czym jako pierwszy wymiar bezwzględnie podajemy szerokość otworu „B” (mierzona w najszerszym miejscu), następnie wysokość „H” (mierzona od posadzki do najwyższego miejsca pod nadprożem).

Podsumowując. Przykładowe zamówienie powinno wyglądać B=2700mm H=2500mm.

Jako rezultat pomnożenia uzyskanych wymiarów uzyskujemy format powierzchni kurtyny paskowej.

Wymiary kurtyny paskowej – jak zamówić?
41 / 4.9 - 98.05%