Kurtyny do ciężarówek

Paskowe kurtyny do ciężarówek i busów typu chłodnia

Kurtyny do ciężarówek typu chłodnia / izoterma to przede wszystkim izolacja termiczna podczas załadunku i rozładunku towarów wymagających zachowania stałej temperatury podczas transportu. Zamontowana przy tylnych drzwiach naczepy lub izotermy zapobiega wnikaniu do wnętrza ciepłych mas powietrza, podczas gdy drzwi pozostają otwarte. Redukuje oszronienie elementów chłodniczych a także minimalizuje ryzyko powstawania mgły. Co najważniejsze pozwala na swobodne przewożenie palet z towarem. Pasy w kurtynie termicznej rozsuwają się pod naporem przewożonego ładunku. Po przejechaniu samoczynnie wracają na swoje miejsce, tworząc na nowo szczelną przegrodę termoizolacyjną.

Kurtyny do ciężarówek typu izoterma i busów dostawczych

Kurtyny termiczne do samochodów ciężarowych i busów dostawczych

Kurtyny do kontenerów magazynowych DV HC, chłodniczych RF, chemicznych EX/ATEX

Idealnie dopasowane kurtyny do kontenerów magazynowych 10′, 20′, 40′ a także 45′ w tym podwyższanych High Cube, których wysokość jest większa o 30 cm od standardowych kontenerów. W ofercie także kurtyny PCV do kontenerów chłodniczych 20′ i 40′ RF i FR HC oraz kontenerów chemicznych wyposażonych w specjalistyczne instalacje przeciwwybuchowe, przystosowanych do przechowywania substancji niebiezpiecznych i łatwopalnych.

Przegrody termiczne do chłodni transportowych

Przestrzeń ładunkową w samochodach ciężarowych a także busach dostawczych można podzielić na wiele stref mikroklimatycznych przy użyciu odpowiednich narzędzi jakimi są przegrody termiczne z pasów folii PCV. Systemy kurtyn termicznych stosuje się w wielu gałęziach przemysłu do przedzielania obszarów o różnych warunkach klimatycznych. Zapewniają one izolację przestrzeni za kurtyną. Przede wszystkim zapobiegają wnikaniu ciepłego powietrza do części chłodniejszej i odwrotnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednym transportem można dostarczyć  np. produkty głęboko mrożone a ponadto te nie wymagające stałej niskiej temperatury.

Kurtyna zabepzieczająca temicznie do ciężarówek
Kurtyny do samochodów ciężarowych obniżają koszty transportu

Jak kurtyny do ciężarówek obniżają koszty transportu?

Stosowanie kurtyn termicznych przyczynia się do większej ekonomiczności przejazdu. Jest także rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla środowiska – jeden przejazd zamiast dwóch. Dodatkowo kurtyny termoizolacyjne można montować w dowolnej części naczepy. Dzięki temu kontener możemy zabezpieczyć zarówno przy drzwiach tylnych jak i w np. połowie – dzieląc przestrzeń ładunkową na strefy.

Bariery termiczne do chłodni samochodowych na wymiar

Termiczne kurtyny do ciężarówek zazwyczaj montuje się do nadwozi chłodniczych zarówno naczep a także busów dostawczych.  Standardowe kurtyny do naczep produkujemy w wielu wariantach rozmiarowych, dzięki czemu dopasujesz kurtynę do tira jak i do busa. Jeżeli jednak wśród naszych produktów nie znajdziesz kurtyny do ciężarówki o wymiarach odpowiadających Twoim potrzebom skontaktuj się z nami. Wykonamy kurtynę na podany przez Ciebie wymiar. Standardowa szerokość kurtyny termicznej dopasowana jest do szerokości większości naczep i wynosi 250 cm. Natomiast jej wysokość waha się w przedziale od 260 cm do 300 cm. Dodatkowo oprócz standardowych przegród termicznych do samochodów ciężarowych a także dostawczych busów oferujemy kurtyny przesuwne.

Kurtna do samochodów ciężarowych na wymiar
Kurtyny do mobilnych izoterm z pasów polar do minus 25 stopni

Kurtyny termiczne do izotermy z folii standard lub polar

W ofercie handlowej posiadamy kurtyny PCV do ciężarówek a także busów dostawczych w wersji standardowej. Optymalne warunki pacy dla folii standard to temperatura od -15°C do +50°C. W tym zakresie temperatur kurtyny termiczne do aut ciężarowych zachowują wszystkie swoje właściwości fizyczne takie jak elastyczność, wytrzymałość mechaniczną na zerwania a także zgniecenia i otarcia. Dodatkowo oferujemy przegrody termiczne z folii Polar do kontenerów typu izoterma. Zachowują one swoje właściwości fizyczne w zakresie temperatur od -25°C do +35°C. Na indywidualne zamówienie możemy wykonać kurtynę przystosowaną do skrajnie niskich temperatur sięgających nawet -60°C! Wszystko po to aby ułatwić transport produktów w temperaturze kontrolowanej, niższej niż -25°C.

Jak zbudowane są standardowe kurtyny do ciężarówek?

Pasy w kurtynach izolacyjnych do aut ciężarowych mają szerokość  200 mm i grubość 2 mm.  Ich górna cześć okuta jest w blachy mocujące ze stali nierdzewnej INOX. Tak przygotowane pasy wiesza się na hakach wieszaka grzebieniowego przytwierdzonego bezpośrednio do górnej części konstrukcji kontenera (izotermy). System ten nie pozwala na przesuwanie kurtyny i w przypadku przewożenia bardzo wysokiego ładunku pasy można szybko zdemontować. Następnie można je ponownie szybko założyć z powrotem – taki zabieg zdecydowanie przedłuży ich żywotność. Przy ładunkach o standardowych rozmiarach przegroda termiczna nie stawia oporu. Pasy bezproblemowo się rozsuwają a ponadto samoczynnie wracają na miejsce po przejechaniu z paletą. Przy częstych przeładunkach ładunków ponadgabarytowych zalecane są izolacje bramowe do ciężarówek na systemach przesuwnych.

Mocowanie kurtyn na plytki i wieszaki grzebieniowe do dachu samochodów ciężarowych

Przesuwne, izolacyjne kurtyny do ciężarówek i busów

Kurtyny przesuwne montowane są w naczepach typu chłodnia a także w busach dostawczych – izotermach. Zamontowane bezpośrednio przy drzwiach zapewniają dodatkową izolację termiczną. Jednak ich prawdziwą zaletą jest zapobieganie utracie zadanej temperatury w kontenerze, podczas gdy drzwi naczepy są otwarte podczas przeładunku. Dzięki temu transport ładunków wymagających stałej temperatury jest łatwiejszy, Możliwe jest także spełnienie rygorystycznych warunków nałożonych przez zleceniodawcę. Z pewnością przy użyciu termicznych kurtyn do ciężarówek realizacja transportu chłodniczego jest znacznie łatwiejsza i nie powoduje ryzyka przerwania zimnego łańcucha dostaw na etapie przeładunku.

.

Kurtyny do kontenerów TIR na szynach i rolkach łożyskowych.

Do pojazdów ciężarowych TIR proponujemy montaż dedykowanego systemu kurtyn termicznych na systemie przesuwnym trzyszynowym. Przede wszystkim pozwala on na zsuwanie jednej lub dwóch z trzech części przegrody izolacyjnej w celu ułatwienia załadunku przesyłek w niestandardowych wymiarach.

Jak działają przesuwne kurtyny termiczne do tira?

Kurtyna termiczna dzielona jest na trzy odcinki o szerokość 87 cm każdy. Poruszają się one na potrójnym systemie szynowym, który umożliwia ich zsuniecie na jedną stronę. Kurtyna paskowa do ciężarówki, zsunięta na jedną stronę naczepy Tira ma szerokość 87 cm natomiast  światło przejazdu będzie maiło szerokość 163 cm. Przesunięcie środkowej części przegrody termicznej na jeden z boków (światło przejazdu na środku wyniesie 76 cm) lub odsłonięcie jednej ze stron (światło przejazdu 76 cm). Ułatwia to załadunek towarów o niestandardowych wymiarach, które mogłyby uszkodzić kurtynę tradycyjną. Ładunki paletowe o znormalizowanych wymiarach można przewozić przez kurtynę izolacyjną bez jej zsuwania. Pasy w kurtynie rozsuwają się z łatwością na boki a po przejeździe wózka paletowego samoczynnie powracają na miejsce.

Przeuwne-trojszynowe-kurtyny-do-tira-pozycja-zasunieta

Przesuwne kurtyny do ciężarówek - system trój-szynowy kurtyna rozsunięta

Przesuwne kurtyny do pojazdów ciężarowych na systemie trzyszynowym - pozycja z presuniętym środkiem

Kurtyny do tirów - system trój-szynowy kurtyna z przesuniętym środkiem

Przesuwne kurtyny do naczep z przesuniętymi pasami w jedną stronę

Przesuwne kurtyny do naczep - system trój-szynowy kurtyna przesunięta w jedną stronę

Przegrody termiczne do nadwozi chłodniczych - budowa systemu przesuwnego

Podobnie jak kurtyny izolacyjne standardowe składają się one z pasów foliowych zachodzących na siebie z 36% zakładem. Zasadnicza różnica polega na mocowaniu pasów, które nitowane są do kątowników. Te z kolei przykręcane są do wózków łożyskowych poruszających się w szynach nośnych systemu przesuwnego.  Trzy szyny scalone są ze sobą za pomocą poprzecznych płaskowników, które posiadają otwory montażowe umożliwiające bezpośredni montaż systemu przesuwnego do dachu / ramy naczepy. Potrójne szyny zajmują niewielką szerokość, aby nie zabierać dużo miejsca z przestrzeni ładowni. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby przede wszystkim były maksymalnie proste w montażu i umożliwiały szybkie otwarcie przestrzeni ładunkowej, bez konieczności demontażu przegrody termicznej.

Szkic kurtyny przesuwnej do samochodów ciężarowych z opisanymi elementami budowy
Hamulec w kurtynie przesuwnej do ciężarówek, tirów, naczep

Blokada położenia ruchomych elementów kurtyny do TIRa

Każdy z trzech odcinków kurtyny do tira wyposażony jest w hamulec blokujący pasy w położeniu zamkniętym lub otwartym, uniemożliwiając ich przesunięcie podczas jazdy czy przeładunku. Odblokowanie hamulca następuje poprzez delikatne pociągnięcie linki hamulcowej w dół.

Przegrody chłodnicze do busa na podwójnej szynie przesuwnej

Z uwagi na mniejsza szerokość przestrzeni ładunkowej przegrody termiczne do busów dostawczych wykonywane są na podwójnych szynach nośnych. Całość światła otworu ładowni podzielona jest na dwie części, każda o szerokości 118 cm. Całkowita szerokość zestawu to 2,3 m. W przypadku kurtyny do busa izotermy istnieje opcja przesunięcia tylko jednej części kurtyny w lewo lub w prawo w zależności od potrzeby. Światło przejazdu wynosi wówczas 112 cm.

Dwuszynowa kurtyna przesuwna do busa dostawczego
Kurtyna przesuwna do busa, ciężarówki na systemie dwuszynowym, zsunieta na lewo
Kurtyny do ciężarówki busa dostawczaka na systemie dwusztnowym

Każda z dwóch części przegrody termicznej do chłodni wyposażona jest w dwa czterokołowe wózki łożyskowe a także w hamulec z blokada, uniemożliwiający samoczynne przesunięcie przegrody. Szyny systemu przesuwnego zespolone są ze sobą przyspawanymi płaskownikami w których znajdują się otwory montażowe pozwalające na przykręcenie szyn do sufitu komory chłodniczej.

Masz pytania dotyczące produktów jakimi są kurtyny do ciężarówek i samochodów dostawczych?

Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach.
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!