Czekamy na telefon  pn-pt od 9:00 do 17:00

Zawartość Twojego koszyka

Standardowa folia paskowa

PRZEZROCZYSTA FOLIA standard w kurtynach paskowych

Folia standard stosowana jest w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Począwszy od wymagającego przemysłu farmaceutycznego a także chemicznego poprzez przetwórstwo mięsne aż do rolno-spożywczego. Folię standard jako wypełnienie kurtyn przemysłowych stosuje się również z powodzeniem do doszczelniania bram w magazynach, centrach logistycznych, zakładach produkcyjnych, stajniach, obiektach użyteczności publicznej a także obiektach handlowych i usługowych.

Folia PCV Standard w rolce

Folia standard w naszej ofercie

Przezroczysta Folia PCV standard - zalety

 • właściwości termoizolacyjne (w okresie jesienno-zimowym chroni przed wnikaniem zimnego powietrza z zewnątrz. Wiosną a przede wszystkim w lecie chroni przed napływem powietrza gorącego)
 • pozwala zaoszczędzić 40% kosztów energii związanych z ogrzewaniem w zimie a także chłodzeniem w lecie
 • folia PCV stanowi zaporę dla fal dźwiękowych, dzięki czemu stanowi doskonałą barierę akustyczną chroniącą przed niebezpiecznym hałasem
 • to skuteczna bariera dla oparów, dymu, kurzu a także insektów, opadów atmosferycznych, przeciągów i silnych podmuchów wiatru
 • jest elastyczna, odporna na przetarcia, uderzenia, pęknięcia  a także złamania
 • przezroczysta, godnym uwagi jest fakt, że przepuszcza taka samą ilość światła co szyby ze szkła
 • folia odporna jest na działanie środków chemicznych a także warunków atmosferycznych. Po pierwsze nie chłonie wilgoci, po drugie absorbenty UV wchodzące w skład tworzywa chronią materiał przed rozpadem pod wpływem promenowania UV. Dlatego też kurtyny paskowe z folii PCV nie są narażone na przyspieszone starzenie się pod wpływem słońca.

Właściwości fizyczne i mechaniczne Przejrzystej folii PCV standard

WŁAŚCIWOŚĆWARTOŚĆ
Przepuszczalność światła85%
Minimalna temperatura użytkowania-15°C
Temperatura kruchości przy zgniataniu na zimno-35°C
Maksymalna temperatura użytkowania+50°C
Temperatura mięknięcia wg Vicata+50°C
Przewodność cieplna0,16 W/(m·K)
Filtr UV (promieniowanie słoneczne)TAK
Filtr IR (promieniowanie podczerwone – np. łuk spawalniczy)NIE
Redukcja dźwięku>35 dB
Gęstość1,22 g/cm3
OgnioodpornośćKlasa Grp4 B2
Elektryzowanie sięTAK
Twardość A wg Shore’a80 Sh A
Wytrzymałość na rozciąganie przy zerwaniu16 N/mm2
Wytrzymałość na rozdarcie50N/mm
.

W jakich rozmiarach występuje Folia Paskowa Standard?

Długość maksymalna rolki wynosi 50m. Folia standard w naszej ofercie dostępna jest zarówno na rolki jak i metry bieżące.

W kwestii grubości a także szerokości pasy folii PCV w wersji standard dostępne są w następujących wymiarach:

 • 100mm x 2mm
 • 200mm x 2mm
 • 200mm x 3mm
 • 300mm x 2mm
 • 300mm x 3mm
 • 400mm x 3mm
 • 400mm x 4mm

Dlaczego warto stosować folię ochronną standard?

Kurtyna z folii standard jako przegroda hali
Kurtyna standard w świetle bramy przemysłowej
Folia standard - osłona maszyny

Podsumowując należy stwierdzić, że folia standard to materiał, który idealnie nadaje się jako wypełnienie kurtyn paskowych. W optymalnych warunkach – w zakresie temperatur od -15°C do +50°C na pewno nie mają konkurencji, pod względem ceny, elastyczności, wytrzymałości a także przejrzystości. Posiadają wiele zalet i nie maja wad. Folia standard to nie tylko praktyczne ale także budżetowe rozwiązanie. W związku z tym z roku na rok zyskują na popularności zarówno w Polsce jak i w Europie. Warto dodać, że kurtyna paskowa z folii PCV od lat jest masowo używana w Australii, Ameryce Południowej a także Ameryce północnej, czyli w gorących obszarach klimatycznych. W związku z globalnym ociepleniem, dotykającym również Polski, warto zastanowić się nad założeniem kurtyny paskowej i pomniejszaniu rachunków za energię elektryczna potrzebną do chłodzenia pomieszczeń.

Folia standard dedykowana jest do kurtyn paskowych montowanych w miejscach, gdzie przechodzą ludzie a także zwierzęta. Wykorzystuje się je tam, gdzie odbywa się lekki  a także średni ruch mechaniczny. Przede wszystkim są to wózki ręczne, wózki paletowe, wózki widłowe, wózki transportowe, ciągniki i samochody dostawcze. Kurtyny PCV z folii standard sprawdzają się również  jako osłony do maszyn, przegrody magazynowe a także osłony stanowisk pracy. Ponadto wydziela się także za ich pomocą stanowiska socjalne i specjalne strefy ochronne.