Czekamy na telefon  pn-pt od 9:00 do 17:00

Zawartość Twojego koszyka

Folia antyinsektowa PCV

Antyinsektowa folia paskowa dla przemysłu spożywczego

Folia antyinsektowa po pierwsze wydziela zapach trawy cytrynowej, który bardzo skutecznie odstrasza insekty. Dlatego stosowana jest przede wszystkim w przemyśle gastronomicznym, spożywczym a także przetwórczym i gospodarstwach rolnych. Po drugie tworzywo ma miodowe zabarwienie jest przejrzyste a ponadto przepuszcza niemalże tyle samo światła co szyba okienna ze szkła. Folia antyinsektowa odporna jest na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też można ją instalować wewnątrz a także na zewnątrz pomieszczeń.

Folia paskowa antyinsektowa

Jakie zalety ma paskowa folia antyinsektowa z PCV?

 • właściwości termoizolacyjne (w okresie jesienno-zimowym chroni przed wnikaniem zimnego powietrza z zewnątrz, wiosną a przede wszystkim w lecie chroni przed napływem powietrza gorącego)
 • pozwala zaoszczędzić 40% kosztów energii związanych z ogrzewaniem w zimie a także do 60% kosztów pracy klimatyzatorów w lecie
 • wydzielając zapach trawy cytrynowej, dzięki czemu działa odstraszająco na insekty pełzające a także latające
 • folia PCV stanowi zaporę dla fal dźwiękowych, dzięki czemu stanowi doskonałą barierę akustyczną chroniącą przed niebezpiecznym hałasem
 • to skuteczna bariera dla oparów, dymu, kurzu a także  opadów atmosferycznych, przeciągów i silnych podmuchów wiatru
 • jest elastyczna, odporna na przetarcia, uderzenia, pęknięcia  a także złamania
 • przezroczysta, godnym uwagi jest fakt, że przepuszcza niemalże taka samą ilość światła co szyby ze szkła
 • folia odporna jest na działanie środków chemicznych a także warunków atmosferycznych. Po pierwsze nie chłonie wilgoci, po drugie absorbenty UV wchodzące w skład tworzywa chronią materiał przed rozpadem pod wpływem promenowania UV. Dlatego też kurtyny paskowe z folii PCV nie są narażone na przyspieszone starzenie się pod wpływem słońca.

Folia antyinsektowa - właściwości fizyczne i mechaniczne

WŁAŚCIWOŚĆWARTOŚĆ
Przepuszczalność światła85%
Minimalna temperatura użytkowania-15°C
Temperatura kruchości przy zgniataniu na zimno-35°C
Maksymalna temperatura użytkowania+50°C
Temperatura mięknięcia wg Vicata+50°C
Przewodność cieplna0,16 W/(m·K)
Filtr UV (promieniowanie słoneczne)TAK
Filtr IR (promieniowanie podczerwone – np. łuk spawalniczy)NIE
Redukcja dźwięku>35 dB
Gęstość1,22 g/cm3
OgnioodpornośćKlasa Grp4 B2
Elektryzowanie sięTAK
Twardość A wg Shore’a80 Sh A
Wytrzymałość na rozciąganie przy zerwaniu16 N/mm2
Wytrzymałość na rozdarcie50N/mm
.

W jakim rozmiarze dostępna jest folia antyinsektowa?

Długość maksymalna rolki wynosi 50m. Folia antyinsektowa w naszej ofercie dostępna jest na rolki a także na metry bieżące. W kwestii grubości a także szerokości pasy folii PCV w wersji przeciw owadom dostępne są w następujących wymiarach:

 • 200mm x 2mm x 1m – 50m
 • 300mm x 3mm x 1m – 50m

Folia antyinsektowa cena:

Folia antyinsektowa / przeciw owadom - zastosowanie

Kurtyna przeciw owadom w przetwórni mięsa
Kurtyna w drzwiach z folii antyinsektowej
Kurtyna paskowa której wypełnienie stanowi folia antyinsektowa
Kurtyna przeciw insektom w lokalu gastronomicznym
Folia antyinsektowa w kurtynie przy komorach chłodniczych
Komory chłodnicze zabezpieczone od zewnątrz kurtynami przeciw owadom

Pasy foliowe przeciw insektom zamocowane w kurtynie paskowej stanowią skuteczna przegrodę izolująca przed zimnem, przeciągami, hałasem i opadami a przede wszystkim przed insektami. Używanie kurtyn z folii antyinsektowej pozwala obniżać nie tylko koszty związane z ogrzewaniem obiektu ale także koszty związane z częstymi dezynfekcjami. Jest to szczególnie istotny problem w branży gastronomicznej, spożywczej a także przetwórstwie mięsnym czy owocowo-warzywnym. Pasy PCV z folii antyinsektowej montuje się przede wszystkim w kurtynach paskowych do bram a także drzwi. Kurtyny PCV z folii antyinsektowej dedykowane są do otworów, przez które odbywa się ruch pieszy, mechaniczny lekki a także średni czyli wózki paletowe, widłowe i transportowe. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne a także wymiary kurtyny o grubości 2mm dedykowane są do otworów o wysokości do 3m, pasy o grubości 3mm mogą być montowane do wysokości 4,5m. Godnym uwagi jest fakt, że powierzchnia pasów antyinsektowych jest gładka co pozwala na bezproblemowe utrzymanie ich w czystości.

Czy folia antyinsektowa jest bezpieczna dla ludzi?

Folia paskowa chroniąca przed owadami skutecznie odstrasza 80% owadów w tym muchy, komary, karaluchy, pająki, kleszcze, świerszcze a także roztocza. Dodatkowo przeprowadzone badania potwierdziły, że polimer zabija 100% komarów, które miały kontakt z materiałem. Środek biobójczy zawarty w składzie folii PCV zachowuje aktywność przez co najmniej 12 miesięcy. Czy zatem folia antyinsektowa jest bezpieczna dla ludzi? Badania składnika folii odpowiedzialnego za odstraszanie i zabijanie owadów zostały przeprowadzone w instytucie Pasteur dl Lille we Francji (Raporty FSR-IPL-120404 i FSR-IPL-120603). W wyniku badań udowodniona została wysoka skuteczność w zwalczaniu owadów i jednocześnie potwierdzono, że środek w kontakcie z ludzką skórą jest nietoksyczny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że środek wchodzący w skład folii antyinsektowej zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia do walki z chorobami przenoszonymi przez komary jak malaria czy denga – infekcyjna choroba tropikalna.

Gdzie można zamontować kurtynę antyinsektową z folii paskowej?

Folia antyinsektowa szczególnie polecamy do drzwi, bram i na ścianki działowe wygradzające miejsca magazynowe i sekcje robocze. Przegrody antyinsektowe czy to w formie kurtyn przeciw owadom z pasów 300mm czy moskitier z foli 200mm sprawdzają się od wielu lat w obiektach takich jak:

 • szkoły
 • szpitale
 • ośrodki zdrowia
 • fabryki
 • warsztaty
 • sklepy i duże obiekty handlowe
 • budynki użyteczności publicznej
 • prywatne domy i mieszkania
 • zakłady przetwórstwa mięsnego, owoców i warzyw
 • lokale gastronomiczne