Czekamy na telefon  pn-pt od 9:00 do 17:00

Zobacz zawartość Twojego koszyka

Folia antyinsektowa PCV

Antyinsektowa folia paskowa dla przemysłu spożywczego

Folia antyinsektowa po pierwsze wydziela zapach trawy cytrynowej, który bardzo skutecznie odstrasza insekty. Dlatego stosowana jest przede wszystkim w przemyśle gastronomicznym, spożywczym a także przetwórczym i gospodarstwach rolnych. Po drugie tworzywo ma miodowe zabarwienie jest przejrzyste a ponadto przepuszcza niemalże tyle samo światła co szyba okienna ze szkła. Folia antyinsektowa odporna jest na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też można ją instalować wewnątrz a także na zewnątrz pomieszczeń.

Folia paskowa antyinsektowa

Jakie zalety ma paskowa folia antyinsektowa z PCV?

 • właściwości termoizolacyjne (w okresie jesienno-zimowym chroni przed wnikaniem zimnego powietrza z zewnątrz, wiosną a przede wszystkim w lecie chroni przed napływem powietrza gorącego)
 • pozwala zaoszczędzić 40% kosztów energii związanych z ogrzewaniem w zimie a także do 60% kosztów pracy klimatyzatorów w lecie
 • wydzielając zapach trawy cytrynowej, dzięki czemu działa odstraszająco na insekty pełzające a także latające
 • folia PCV stanowi zaporę dla fal dźwiękowych, dzięki czemu stanowi doskonałą barierę akustyczną chroniącą przed niebezpiecznym hałasem
 • to skuteczna bariera dla oparów, dymu, kurzu a także  opadów atmosferycznych, przeciągów i silnych podmuchów wiatru
 • jest elastyczna, odporna na przetarcia, uderzenia, pęknięcia  a także złamania
 • przezroczysta, godnym uwagi jest fakt, że przepuszcza niemalże taka samą ilość światła co szyby ze szkła
 • folia odporna jest na działanie środków chemicznych a także warunków atmosferycznych. Po pierwsze nie chłonie wilgoci, po drugie absorbenty UV wchodzące w skład tworzywa chronią materiał przed rozpadem pod wpływem promenowania UV. Dlatego też kurtyny paskowe z folii PCV nie są narażone na przyspieszone starzenie się pod wpływem słońca.

Folia antyinsektowa - właściwości fizyczne i mechaniczne

WŁAŚCIWOŚĆ WARTOŚĆ
Przepuszczalność światła 85%
Minimalna temperatura użytkowania -15°C
Temperatura kruchości przy zgniataniu na zimno -35°C
Maksymalna temperatura użytkowania +50°C
Temperatura mięknięcia wg Vicata +50°C
Przewodność cieplna 0,16 W/(m·K)
Filtr UV (promieniowanie słoneczne) TAK
Filtr IR (promieniowanie podczerwone – np. łuk spawalniczy) NIE
Redukcja dźwięku >35 dB
Gęstość 1,22 g/cm3
Ognioodporność Klasa Grp4 B2
Elektryzowanie się TAK
Twardość A wg Shore’a 80 Sh A
Wytrzymałość na rozciąganie przy zerwaniu 16 N/mm2
Wytrzymałość na rozdarcie 50N/mm
.

W jakim rozmiarze dostępna jest folia antyinsektowa?

Długość maksymalna rolki wynosi 50m. Folia antyinsektowa w naszej ofercie dostępna jest na rolki a także na metry bieżące. W kwestii grubości a także szerokości pasy folii PCV w wersji przeciw owadom dostępne są w następujących wymiarach:

 • 200mm x 2mm x 1m – 50m
 • 300mm x 3mm x 1m – 50m

Folia antyinsektowa cena:

Pas PCV antyinsekt na metry

Pas PCV Antyinsekt na metry

16,97 38,13 
Przezroczyste o miodowym zabarwieniu Wydzielają zapach trawy cytrynowej Działanie odstraszające insekty Temperatura pracy: od -15°C do...
Pas PCV Antyinsektowy w rolkach 50m

Pas PCV Antyinsektowy rolka 50m

799,50 1 758,90 
Przezroczyste o miodowym zabarwieniu Wydzielają zapach trawy cytrynowej Działanie odstraszające insekty Temperatura pracy: od -15°C do...

Folia antyinsektowa / przeciw owadom - zastosowanie

Kurtyna przeciw owadom w przetwórni mięsa
Kurtyna w drzwiach z folii antyinsektowej
Kurtyna paskowa której wypełnienie stanowi folia antyinsektowa
Kurtyna przeciw insektom w lokalu gastronomicznym
Folia antyinsektowa w kurtynie przy komorach chłodniczych
Komory chłodnicze zabezpieczone od zewnątrz kurtynami przeciw owadom

Pasy foliowe przeciw insektom zamocowane w kurtynie paskowej stanowią skuteczna przegrodę izolująca przed zimnem, przeciągami, hałasem i opadami a przede wszystkim przed insektami. Używanie kurtyn z folii antyinsektowej pozwala obniżać nie tylko koszty związane z ogrzewaniem obiektu ale także koszty związane z częstymi dezynfekcjami. Jest to szczególnie istotny problem w branży gastronomicznej, spożywczej a także przetwórstwie mięsnym czy owocowo-warzywnym. Pasy PCV z folii antyinsektowej montuje się przede wszystkim w kurtynach paskowych do bram a także drzwi. Kurtyny PCV z folii antyinsektowej dedykowane są do otworów, przez które odbywa się ruch pieszy, mechaniczny lekki a także średni czyli wózki paletowe, widłowe i transportowe. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne a także wymiary kurtyny o grubości 2mm dedykowane są do otworów o wysokości do 3m, pasy o grubości 3mm mogą być montowane do wysokości 4,5m. Godnym uwagi jest fakt, że powierzchnia pasów antyinsektowych jest gładka co pozwala na bezproblemowe utrzymanie ich w czystości.

Czy folia antyinsektowa jest bezpieczna dla ludzi?

Folia paskowa chroniąca przed owadami skutecznie odstrasza 80% owadów w tym muchy, komary, karaluchy, pająki, kleszcze, świerszcze a także roztocza. Dodatkowo przeprowadzone badania potwierdziły, że polimer zabija 100% komarów, które miały kontakt z materiałem. Środek biobójczy zawarty w składzie folii PCV zachowuje aktywność przez co najmniej 12 miesięcy. Czy zatem folia antyinsektowa jest bezpieczna dla ludzi? Badania składnika folii odpowiedzialnego za odstraszanie i zabijanie owadów zostały przeprowadzone w instytucie Pasteur dl Lille we Francji (Raporty FSR-IPL-120404 i FSR-IPL-120603). W wyniku badań udowodniona została wysoka skuteczność w zwalczaniu owadów i jednocześnie potwierdzono, że środek w kontakcie z ludzką skórą jest nietoksyczny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że środek wchodzący w skład folii antyinsektowej zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia do walki z chorobami przenoszonymi przez komary jak malaria czy denga – infekcyjna choroba tropikalna.

Gdzie można zamontować kurtynę antyinsektową z folii paskowej?

Folia antyinsektowa szczególnie polecamy do drzwi, bram i na ścianki działowe wygradzające miejsca magazynowe i sekcje robocze. Przegrody antyinsektowe czy to w formie kurtyn przeciw owadom z pasów 300mm czy moskitier z foli 200mm sprawdzają się od wielu lat w obiektach takich jak:

 • szkoły
 • szpitale
 • ośrodki zdrowia
 • fabryki
 • warsztaty
 • sklepy i duże obiekty handlowe
 • budynki użyteczności publicznej
 • prywatne domy i mieszkania
 • zakłady przetwórstwa mięsnego, owoców i warzyw
 • lokale gastronomiczne