Śluza termiczna do…
Śluza termiczna PCV Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych opcjonalnie po bokach przezroczystych okien…
Napisz do nas:
Czekamy na telefon pn-pt od 9:00 do 17:00
Zobacz zawartość Twojego koszyka
Śluza termiczna PCV Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych opcjonalnie po bokach przezroczystych okien…
Drzwi taśmowe – praktyczne rozwiązanie stosowane w wielu branżach Drzwi taśmowe, znane również jako kurtyny paskowe, to praktyczne…
Kotary paskowe w galerii sztuki Kotary paskowe z PCV stają się coraz bardziej popularne w branży wystawienniczej i…
ul. Romantyczna 14
89-210 Łabiszyn
ul. Ujejskiego 19
85-168 Bydgoszcz
pn-pt od 9:00 do 17:00
Plandeki na rolkach łożyskowych to kotary podwieszane na dedykowanym systemie szynowym. Umożliwiają łatwe i niewymagające użycia dużej siły rozsuwanie i zasuwanie kotary plandekowej w zależności od zaistniałej potrzeby. Udźwig pojedynczego wózka wynosi 380 kg (wysuwa się z szyny przy sile 4,6 kN (około 468 kg). Co przy wadze plandeki, która wynosi 650g/m2 daje możliwość tworzenia wysokich i szczelnych wygrodzeń plandekowych.
W ofercie standardowej posiadamy proste szyny do plandek na rolkach. Jeżeli potrzebujesz łuki szyn nośnych
o promieniu 30°, 45°, 60° a także 90° skontaktuj się z naszym doradcą handlowym.
Najbardziej wydajny i najskuteczniejszy sposób mocowania plandek to system szynowy przesuwny. Przytwierdzone na stałe do sufitu, stelaża lub płaszczyzny ściany szyny stanowią element nośny dla okutych w wózki plandek. Wózki łożyskowe posiadają dużą siłę udźwigu, dzięki czemu stosunkowo lekkie plandeki przesuwa się z dużą łatwością. Łożyska nie zacinają się i nie klinują w szynach. System podwieszany to najczęściej wybierany sposób mocowania plandek kotarowych w dużych halach i magazynach.
Szyny na których mocuje się plandeki na rolkach za pomocą dedykowanych mocowań można przytwierdzać od dołu do sufitu/stelaża i od czoła ściany/stelaża. W zależności od zastosowanego rozwiązania zmieniają się wymiary systemu. Sama szyna bez mocowania od górnej krawędzi plandeki do góry szyny ma wymiar 30 mm. Przy mocowaniu sufitowym wymiar ten wynosi już 38 mm. Z kolei przy mocowaniu ściennym odległość od górnej krawędzi systemu do górnej krawędzi plandeki wynosi 60 mm.
Plandeki na rolkach można wykorzystywać jako kotary plandekowe do wygradzania części hal produkcyjnych na sekcje składowe. Można oddzielać od siebie pomieszczenia o różnych warunkach mikroklimatycznych. Materiał PCV cechuje doskonały współczynnik izolacji cieplnej. Wykonuje się z nich osłony maszyn, które chronią je przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Dodatkowo tłumią generowany przez maszyny hałas. Wyznaczanie pomieszczeń socjalnych czy warsztatowych a także wygradzanie zapleczy. Tworzenie ścian zewnętrznych w magazynach, przy zadaszeniach czy myjniach samochodowych. To najczęściej spotykane wykorzystanie plandek przesuwnych na rolkach. Tak naprawdę zastosowanie systemu zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i czasami warunków środowiskowych.
Plandeka na kółkach łożyskowych to najlepszy sposób na niezawodne funkcjonowanie plandeki kotarowej. Zawsze jednak wychodzimy na przeciw klientom i staramy się zaoferować tańszą alternatywę. W przypadku plandek przesuwnych rozwiązaniem takim będzie wykorzystanie jako konstrukcji nośnej poziomej rury stalowej lub napiętej stalowej linki. Wyposażenie plandeki w stalowe haczyki mocowanie w miejscu fabrycznie zakutych oczek w arkuszu to jeden ze sposobów ekonomicznego mocowania. Drugim jest wykorzystanie wieszaków z kółkiem. Zarówno jeden jak i drugi sposób sprawdza się. Jest jednak ograniczony do przesuwania kurtyny plandekowej tylko pomiędzy uchwytami mocującymi rurę. Plandeka na rolkach pozwala na zsuwanie zasłony plandekowej na całej długości szyny.
Potrzebujesz plandeki w innym rozmiarze niż standard?
Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!
Ściany PCV a także izolacje bramowe można wykonywać z przezroczystych lub kolorowych kurtyn paskowych. Zapewniają one izolację termiczną, osłaniają przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi a ponadto umożliwiają przechodzenia i przejeżdżanie w dowolnym miejscu wygrodzenia. Jednak w przypadku ścian przemysłowych o wysokości powyżej 7 m bardziej praktycznym rozwiązaniem okazują się być plandeki kotarowe.
Szybkość montażu, niewielka waga, duża szczelność, odporność mechaniczna, możliwość instalowania plandek na rolkach i systemach przesuwnych a także opcjonalne łączenie materiału z przezroczystymi oknami. To tylko niektóre z zalet jakie posiadają plandeki przemysłowe. Dodatkowym atutem przemawiającym za budową ścian z plandeki jest ich dobra izolacja termiczna. Współczynnik przewodzenia ciepła przez materiał z PCV wynosi 0,16 λ [W/(m•K)]. Jest to wynik porównywalny z tak dobrym izolatorem jak drewno sosnowe cięte w poprzek włókien.
Plandeki na rolkach z materiału trudnopalnego i folii spawalniczej to oferta dla przemysłu metalurgicznego, spawalniczego a także warsztatów blacharskich i ślusarskich. Plandeki spawalnicze nie tylko filtrują szkodliwe dla zdrowia promieniowanie świetlne podczerwone (IR) ultrafioletowe (UV) a także niebieskie. Podczas bezpośredniego oddziaływania ognia nie ulegają zapłonowi. Nie płoną tylko się topią. Nie kapią płonącymi kroplami. Plandeka trudnopalna nie stanowi pożywienia dla ognia, dlatego też spowalnia rozprzestrzenianie się pożarów.