Plandeki

Plandeki to duże płachty wykonane z mocnego, elastycznego i przede wszystkim wodoodpornego materiału. Najczęściej są wykonane z zwykłej tkaniny płóciennej lub poliestrowej. Mogą być pokryte warstwą poliuretanu lub całkowicie zrobione z tworzywa sztucznego. Plandeki mają wiele zastosowań, w tym ochronę ładunku podczas transportu a także podczas składowania w magazynach i pod zadaszeniami. Coraz częściej plandeki wykorzystuje się do osłony tarasów i altan na prywatnych posesjach. Ważne jest, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na warunki atmosferyczne. Plandeki różnią się między sobą wieloma parametrami, takimi jak rozmiar, gramatura materiału osnowy, grubość, wytrzymałość zaczepów i rodzaj tworzywa, z którego są wykonane.

Kurtyna przesuwna z plandeki z oknem doświetlającym
Plandeki z przezroczystym oknem

Plandeki z polietylenu

Najpopularniejszym materiałem do produkcji plandek jest polietylen. Jest to gęsto tkana tkanina, która tworzy mocną powierzchnię o właściwościach wodoodpornych. Polietylen może występować w dwóch wariantach: LDPE o małej gęstości lub HDPE o dużej gęstości. Oba rodzaje są odporne na uszkodzenia mechaniczne i rozciągają się we wszystkich kierunkach. Istnieją również plandeki z płótna, ale warto zauważyć, że nie są one całkowicie wodoodporne. Plandeki z polichlorku winylu (PVC) są natomiast całkowicie nieprzemakalne, odporne na ścieranie i rozrywanie, dlatego są często stosowane w przemyśle, rolnictwie a także w budownictwie. i do zastosowań indywidualnych.

Plandeki dostępne w e-sklepie

Plandeka antystatyczna ESD

Plandeka antystatyczna 550g/m2

129,15 775,21 
Plandeka ANTYSTATYCZNA ESD tkanina bazowa: 100 % Poliester (norma DIN EN ISO 2076) materiał pokrywający: PCV, nielakierowany warstwa spodnia: matowe tłoczenie kolor czarny waga całkowita: 550...
Plandeka trudnopalna

Plandeka trudnopalna, spawalnicza 650g/m2 B-s2 d0

198,18 3 155,20 
Plandeka trudnopalna B-s2,d0 Norma B-s2, d0 | PN-EN 13501-1:2019-02 Gramatura 650 g/m2 Kolor: Szary RAL 7038 Zgrzewane krawędzie Górna krawędź oczkowana co 40 cm...
Niebieska kurtyna z plandeki 3,5m x 4m z podwójnym oknem

Kurtyna z plandeki 350cm x 400cm z podwójnym oknem

1 223,85 
Kurtyna z plandeki PCV Wgrzane dwa przezroczyste okna Dostępna w 9 wersjach kolorystycznych Wymiary plandeki s: 350 cm - h: 400 cm Gramatura materiału...
Plandeka z oknem wgrzanym 200cm od dołu, ciemnoszara

Plandeka 350cm x 350cm z wgranym oknem na 200cm

942,18 
Plandeka z elastycznej folii PCV Wgrzane przezroczyste okno 200 cm od dołu Dostępna w 9 wersjach kolorystycznych Wymiary plandeki s: 350 cm - h:...
Kurtyna plandekowa z wgrzanym oknem, czerwona. Wymiary 3x3,5m

Kurtyna plandekowa z oknem 300x350cm z folii 650g/m2

815,49 
Kurtyna plandekowa z folii PCV Wgrzane przezroczyste okno 100 cm od dołu Dostępna w 9 wersjach kolorystycznych Wymiary plandeki s: 300 cm - h:...
Przegroda plandekowa pełna 3x3m kolorowa

Przegroda plandekowa pełna 300x300cm z folii 650g/m2

670,35 
Przegroda plandekowa z folii PCV Dostępna w 9 wersjach kolorystycznych Wymiary plandeki s: 300 cm - h: 300 cm Gramatura materiału 650 g/m2 Wszystkie...

Jakie zastosowanie mają plandeki

Ochrona towarów: Plandeki mogą służyć do zabezpieczania towarów przed kurzem, wilgocią, światłem słonecznym i innymi czynnikami zewnętrznymi. W magazynach często stosuje się plandeki do pokrywania palet z produktami, chroniąc je przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Podziały przestrzeni: Plandeki mogą być używane do tworzenia tymczasowych przegród w magazynach lub halach produkcyjnych. Dzięki nim można oddzielić różne strefy, np. miejsce do pakowania, przechowywania czy produkcji.

Zabezpieczenie maszyn i urządzeń: Plandeki mogą chronić maszyny i urządzenia przed kurzem, wilgocią oraz przypadkowym uszkodzeniem. Wystarczy je odpowiednio osłonić, aby przedłużyć żywotność sprzętu.

Ochrona przed pyłem i zanieczyszczeniami: W halach produkcyjnych, gdzie występuje dużo pyłu lub innych zanieczyszczeń, plandeki mogą służyć jako osłony. Chronią pracowników i sprzęt przed wdychaniem szkodliwych substancji.

Tymczasowe dachy i osłony: W przypadku remontów lub prac konserwacyjnych plandeki mogą pełnić funkcję tymczasowych dachów lub osłon. Zapewniają ochronę przed deszczem, śniegiem i słońcem.

Transport wewnętrzny: Plandeki mogą być używane do zabezpieczania towarów na wózkach widłowych lub innych pojazdach transportowych wewnątrz magazynu.

Kotara na rolkach z plandeki PCV
Okna foliowe do zadaszeń i altan plandeki PCV

Plandeka do altan i zadaszeń

Plandeki jak wcześniej pisaliśmy to duże płachty, wykonane z mocnego, elastycznego a także wodoodpornego materiału. Wykorzystuje się je w wielu dziedzinach, w tym również do zabudowy altan ogrodowych i tarasów. Oferują praktyczne rozwiązania, które pozwalają cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu przez większą część roku.

Plandeki na altanki z oknami

Wykonane z wytrzymałych tkanin PCV o gramaturze 650 g/m2. Posiadają przeźroczyste okna, które są odporne na zmienne temperatury a także opady i promieniowanie słoneczne. Idealne na wielosezonowe zastosowanie – można je montować przez cały rok. Wykorzystuje się je również jesienią i zimą, co przedłuża sezon działkowy, grilowy. Montaż przy użyciu chwytek montażowych lub systemów podwieszanych.

Okna foliowe - izolacja termiczna i akustyczna - plandeki PCV
Plandeki do osłony tarasu

Plandeka do zabudowy

 • Popularne rozwiązanie do ochrony przed zimnem.
 • Plandeka do altany z dużymi oknami z folii PCV pozwala na zachowanie widoczności i jednocześnie chroni przed deszczem i wiatrem.
 • Wewnątrz zabudowanych altanek można używać nagrzewnic i opalanych gazem promienników ciepła.
 • Produkowane na dokładny wymiar klienta, dzięki czemu pasują nawet do nietypowych altanek, ogródków piwnych czy tarasów.
 • Wykorzystywane są markowe tkaniny od renomowanych producentów.
 • Montaż przy użyciu oczka montażowego.
 • Obwódka z tkaniny plandekowej PCV 650 g/m2 zwiększa wytrzymałość plandeki.

Plandeki na wymiar

Nasi doradcy czekają na Twój kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach
skontaktuj się i skorzystaj z naszego doświadczenia!
Prześlij szkic z wymiarami aby uzyskać darmową wycenę

Przegrody i osłony dla przemysłu

Plandeka do zastosowań przemysłowych to rodzaj lekkiej i przede wszystkim wytrzymałej osłony, która służy do zabezpieczania różnych przedmiotów lub przestrzeni przed warunkami atmosferycznymi, brudem lub zniszczeniem. Ściany plandekowe stosuje się w różnych branżach, takich jak budownictwo, rolnictwo, magazynowanie a także handel.  Mogą pełnić rolę tymczasowych przegród, osłon przed kurzem, wilgocią czy wiatrem, a także zabezpieczeń na placach budowy czy w magazynach. Zabezpieczając mienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi a także dostępem osób niepowołanych warto wybierać plandeki z wysokiej jakości materiałów.

Plandeki jako ściany obiektów
Plandeki na rolkach i stałe do zastosowań w przemyśle

Przegrody plandekowe ekonomiczne i łatwe w montażu

Ściany z plandeki to lekkie i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie. Plandekowe przegrody PCV pozwalają na podział przestrzeni hal produkcyjnych oraz magazynów na mniejsze sekcje. Wykonuje się je z materiałów, które zapewniają dobrą izolację termiczną oraz akustyczną a także przeciwpyłową. Ściany z płachty PCV są łatwe i szybkie w montażu oraz demontażu. Specjalne uchwyty obrotowe oraz metalowe okucia na brzegach ułatwiają korzystanie z nich. Plandeki dostępne są w różnych kolorach, kształtach i gramaturach, co pozwala na dopasowanie ich nie tylko do wymaganego wymiaru ale także stylu i kolorystyki obiektu.

Jakie zalety mają plandeki PCV?

Mobilność – można je łatwo montować i demontować, co pozwala na elastyczne dostosowanie przestrzeni. To przydatne przede wszystkim w przypadku sezonowych potrzeb lub zmiany układu pomieszczeń.

Oszczędność czasu montaż plandeki jest szybszy niż budowa stałych przegród. Gotowe plandeki można po prostu zamontować w dowolnym momencie a w razie ponownej potrzeby równie sprawnie je zamocować.

Izolacja termiczna – doskonały współczynnik izolacji termicznej pozwala na odizolowanie części pomieszczenia a ponadto utrzymanie w nim odmiennych warunków mikroklimatycznych. Dodatkowo ograniczają przeciągi, chronią przed wiatrem a także mieszaniem się ciepłych i zimnych mas powietrza. Plandeka sprawdza się doskonale nie tylko w magazynie ale także jako ściany termoizolacyjne altan ogrodowych czy tarasów zimowych.

Przepuszczalność światła – plandeki z przezroczystymi oknami pozwalają na dostęp światła dziennego. Foliowe okna wgrzewane w materiał plandekowy przepuszczają światło na poziomie >85%. Jest to wynik porównywalny z szybami okiennymi ze szkła. Dodatkowo okna PCV są elastyczne, więc nie ulegają uszkodzeniom przy demontażu i montażu plandek.

Kosztyplandeki, nawet te wysokie na przegrody technologiczne są zdecydowanie tańsze niż wygrodzenia stałe.

Chwytka obrotowa do montazu plandek

Jak mocować plandeki?

W zależności od zastosowania plandeki mocuje się za pomocą dedykowanych okuć. Najprostszym sposobem montażu jest okucie górnej krawędzi w metalowe oczka i przewieszenia płachty na stalowej lince. Linkę można nadziać bezpośrednio przez metalowe okucia jeszcze przed jej napięciem. Można także użyć specjalnych haczyków / agrafek.

Najbardziej jednak znanym sposobem mocowania są owalne okucia na brzegach plandeki. Owalne oczka nakłada się na chwytki obrotowe przytwierdzone wcześniej do konstrukcji nośnej. Ten sposób mocowania jest wykorzystywany przede wszystkim w transporcie ale także do mocowania ścian plandekowych w halach, magazynach wiatach ogrodowych i zadaszeniach.

Okucia do plandek

Haczyk do zasłon spawalniczych duży 80 mm

Haczyk do wieszania zasłon spawalniczych

3,76 4,31 
Haczyk, agrafka, kółko, żabka do zasłon spawalniczych Do powieszenia zasłony 1400 mm potrzebnych jest 7 haczyków Waga pojedynczej sztuki 0,01...
Mankiet PCV do lameli spawalniczych

Mankiet PCV calowy do zawieszania folii spawalniczej

29,51  z VAT (23,99  netto)
Mankiet z tworzywa PCV Wytrzymały mechanicznie Waga pojedynczej sztuki 120g Mocowanie do pasów na śruby Przystosowany do wieszania na rurze...
Wieszak z kółkiem do plandek przesuwnych

Wieszak z kółkiem do plandek przesuwnych

5,09 6,40 
wieszak z kółkiem do plandek PCV rozmiar kółka 40 mm lub 70 mm stal ocynkowana zalecane mocowanie do plandeki na...
Chwytka obrotowa

Chwytka obrotowa, naburtowa do mocowania plandek

9,59  z VAT (7,80  netto)
chwytka obrotowa lub naburtowa blokowanie oczka po przekręceniu dostosowana do linek celnych 6 mm i 8 mm grubość ucha obrotowego...

Plandeki podwieszane - system przesuwny

Szynowy system przesuwny do plandek to rozwiązanie, które umożliwia szybkie i łatwe przesuwanie kotar plandekowych. Jest szczególnie przydatny w przypadku plandek z tkanin PCV, które można zsuwać a także rozsuwać bez konieczności używania siły.

Stalowe szyny podwieszane to główny element systemu. Mocuje się je za pomocą dedykowanych uchwytów do sufitów a także nadproży lub ścian. W szynach poruszają się wózki łożyskowe, umożliwiające płynne przesuwanie plandeki.

Wózki łożyskowe mocuje się bezpośrednio do plandeki za pomocą nitów. Każdy wózek wyposażony jest w łożyska a udźwig pojedynczego wózka wynosi nawet 380 kg.

System przesuwny jest szeroko wykorzystywany w przemyśle. Plandeki na rolkach mogą być stosowane jako wysokie przegrody PCV. Wózki łożyskowe są odporne na blokowanie się w szynie. Szyny natomiast za pomocą specjalnych łączników można łączyć w nieskończenie długie systemy podwieszane.

W przypadku, gdy szerokość plandeki przekracza 10 m zaleca się podział kotary. Ułatwi to jej przesuwanie i umożliwi częściowe zsuwanie przegrody plandekowej w potrzebnym miejscu.

Kurtyna paskowa podwieszana, przesuwna zsunięta na bok

System przesuwny do plandek

Szyna podwieszana do plandek przesuwnych

Szyna podwieszana do plandek przesuwnych

40,34  z VAT (32,80  netto)
szyna systemu przesuwnego plandek PCV długość transportowa do 2 mb udźwig 70 kg przy rozstawie mocowań co 70 cm waga...
Mocowanie sufitowe szyny podwieszanej do przesuwnych plandek PCV

Mocowanie sufitowe szyn podwieszanych do plandek

27,13  z VAT (22,06  netto)
mocowanie sufitowe szyny podwieszanej śruby dociskowe blokujące szynę w uchwycie waga uchwytu 140 g materiał stal ocynkowana, grubość 2 mm...
Mocowanie sufitowe szyn przesuwnych, podwieszanych do plandek PCV

Mocowanie ścienne szyn podwieszanych do plandek

23,99  z VAT (19,50  netto)
mocowanie ścienne szyny podwieszanej śruby dociskowe blokujące szynę w uchwycie waga uchwytu 112 g materiał stal ocynkowana, grubość 2 mm...
Łącznik szyny podwieszanej do plandek przesuwnych

Łącznik szyn podwieszanych do plandek przesuwnych

24,23  z VAT (19,70  netto)
łącznik szyn podwieszanych do plandek śruby dociskowe blokujące szyny w uchwycie waga łącznika 70 g materiał stal ocynkowana, grubość 1,5...
Wózek łożyskowy do plandek przesuwnych

Wózek łożyskowy do plandek przesuwnych

16,14  z VAT (13,12  netto)
wózek na łożyskach do systemu plandek przesuwnych udźwig 380 kg (wysuwa się z szyny przy sile 4,6 kN (około 468...
Zaślepka szyny systemu podwieszanego, przesuwnego plandek PCV

Zaślepka szyny systemu przesuwnego do plandek

1,46  z VAT (1,19  netto)
zaślepka PCV do szyn systemu podwieszanego szerokość zewnętrzna 25 mm szerokość wewnętrzna 18 mm

Przykładowa specyfikacja techniczna plandeki standardowej

Kolorowe kurtyny plandekowe - paleta dostępnych barw
 • Tkanina: 100% poliester (PES) o wytrzymałości 11000 dtex.
 • Wykończenie: Lakier akrylowy.
 • Gramatura: 650 g/m² (zgodnie z normą ISO 2286-2).
 • Skład: Tkanina stanowi 28%, a powłoka 72% materiału.
 • Wytrzymałość na rozrywanie:
  • Osnowa: 3000 N/5 cm.
  • Wątek: 2800 N/5 cm.
 • Wytrzymałość na rozdzieranie:
  • Osnowa: 280 N.
  • Wątek: 280 N.
 • Przyleganie PCV do poliestru: 95 N/5 cm (zgodnie z normą ISO 2411).
 • Wytrzymałość na temperatury: Od -30°C do +70°C (zgodnie z normą BS 3424 metoda 10).
 • Migracja niektórych elementów: Zgodnie z normą EN71-3:2013 + A1:2014.