Ekrany Spawalnicze
Przeciwpromienne Ekrany Spawalnicze
Ekrany spawalnicze to przegrody służące do ochrony osób przebywających w pobliżu stanowisk spawalniczych czy szlifierskich, przed rozżarzonymi odpryskami metalu, iskrami a przede wszystkim promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR). Dodatkowo ekrany spawalnicze filtrują widzialne światło niebieskie w postaci jaskrawych rozbłysków emitowanych przez łuk spawalniczy.
Teraz wszystkie ekrany spawalnicze
z brązowych pasów 300x2 mm TANIEJ
Promocja
-15%

Ekrany spawalnicze z serii KF200 - Polski Producent
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm pasy 300x1800x2mm
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm pasy 300x1600x2mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm pasy 300x1800x2mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm pasy 300x1600x2mm
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm Verti-180
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm Verti-160
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm HORIZO
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm HORIZO
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm zasłony 1400x1800x0,4mm
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm zasłony 1400x1600x0,4mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm zasłony 1400x1800x0,4mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm zasłony 1400x1600x0,4mm
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm pasy 570x1800x1mm
Mobilny ekran spawalniczy s:410cm h:200cm pasy 570x1600x1mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm pasy 570x1800x1mm
Mobilny ekran spawalniczy s:200cm h:200cm pasy 570x1600x1mm
Ulepszona wersja wycofanych ze sprzedaży przegród spawalniczych z serii KF210. Po pierwsze najdłuższy element ma 198 cm, dzięki czemu ekrany spawalnicze można przesyłać przesyłką kartonową a nie dłużycową co obniża koszty wysyłki o około 50%. Po drugie mocowanie ramion bocznych zostało zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby ramiona nie opadały pod ciężarem lameli 300x2mm jak miało to miejsce w serii KF210. Po trzecie szerokość bazowej (środkowej) części ekranów spawalniczych została skrócona o 10 cm ale za to składane ramiona boczne zostały wydłużone o 5 cm i mają szerokość 105 cm. Co po rozłożeniu daje parawan o szerokości 4,1 m.
Ekrany spawalnicze z przezroczystym oknem
Nowością w ekranach spawalniczych serii KF200 jest także wypełnienie wykonane z dwóch kolorów folii. Ciemnozielona, matowa doskonale tłumi nie tylko promieniowanie IR oraz UV ale także rozbłyski spawalnicze. Natomiast czerwone okno o dużej przezroczystości pozwala na obserwację obszaru po drugiej stronie przegrody spawalniczej. Bez względu na kolor wypełnienia ekran spawalniczy całą swoją powierzchnią chroni przed promieniowaniem w 99,998%.
Lekkie ekrany spawalnicze
Przegrody spawalnicze stacjonarne cechują się niewielką wagą stelaża i wypełnienia, które rozpięte jest pomiędzy górną i dolną poprzeczką. W odróżnieniu od ekranów spawalniczych mobilnych ramy nie można rozbudować o ramiona boczne i nie posiadają one kółek ułatwiających ich przestawianie. Parawany spawalnicze stacjonarne w wersji największej ważą 12 kg więc nawet brak kółek nie sprawia problemów z ich przestawieniem czy transportem. Wypełnienie wykonane jest z folii spawalniczej o grubości 0,4 mm, filtrującej promieniowanie świetlne zgodnie z norną spawalniczą ISO 25980
Ekran spawalniczy stacjonarny 1.87×2.0m z folii ScreenFlex
Stacjonarny ekran spawalniczy 1.87×1.45m z folii ScreenFlex
Ekrany spawalnicze dostosowane do Twoich potrzeb!
Jeżeli przegrody spawalnicze w naszej ofercie nie spełnią Twoich wymogów ZADZWOŃ lub NAPISZ.
Dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb!
Jakimi materiałami wypełnia sie ekrany spawalnicze?
Pasy albo inaczej lamele spawalnicze

Przegrody spawalnicze wypełnione pasami spawalniczymi o szerokości 300 mm i grubości 2 mm. Opcjonalnie lamelami o szerokości 570 mm i grubości 1 mm.
Bez względu na wybór wypełnienia ochrona przed promieniowaniem podczerwonym oraz ultrafioletowym wynosi 99,998%.
Dodatkowo lamele o grubości 2mm skutecznie zatrzymują odpryski spawalnicze a także snopy iskier powstających podczas szlifowania.
Kotary / zasłony spawalnicze

Zasłony spawalnicze mają grubość zaledwie 0,4mm, dlatego więc pełnia wyłącznie funkcję filtra promieniowania świetlnego, podobnie zresztą jak arkusze spawalnicze.
Produkt dostępny w czterech wersjach kolorystycznych o rożnym stopniu przezroczystości, niewpływającym na poziom ochrony przeciwpromiennej. Ochrona przed promieniowaniem dla każdej folii bez względu na grubość i kolor wynosi 99,998%.
Arkusze spawalnicze 1,4m

Ekran spawalniczy z folią spawalnicza ScreenFlex w arkuszu o szerokości 1400 mm i grubości zaledwie 0,4 mm. Chroni przed promieniowaniem podobnie jak każde inne wypełnienie w 99,998%.
Przegrody przeciwpromienne z arkuszy dostępne są oczywiście w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonej, brązowej, jasnozielonej i matowej – ciemnozielonej.
Przegrody spawalnicze o czterech stopniach przezroczystości
Dostępne w naszej ofercie ekrany / przegrody / parawany spawalnicze występują w czterech wersjach kolorystycznych: brązowym, ciemnozielonym – matowym, jasnozielonym a także czerwonym. W zależności od wybranego koloru wypełnienia ekranu spawalniczego, charakteryzują się one różną przezroczystością. Najbardziej transparentna jest folia spawalnicza czerwona. Nieco mnie przezroczysta jest folia w kolorze brązowym. Trzecia w kolejności jest folia zielona. Najmniejszym stopniem przezroczystości charakteryzuje się folia ciemnozielona. Dodatkowo w odróżnieniu od pozostałych folii cechuje ją matowa powierzchnia. Bez względu na kolor a także przejrzystość wypełnień chronią one przed promieniowaniem na równym poziomie 99,998%, zgodnie z wymogami normy spawalniczej PN-EN ISO 25980

Ekrany spawalnicze z folii PCV SCREENFLEX - ISO 25980
Osłony spawalnicze chroniące przed promieniowaniem świetlnym

Najważniejszym elementem każdego ekranu spawalniczego jest folia PCV, która wypełnia stelaż. Folia przeznaczona do ekranów spawalniczych posiada specjalne filtry chroniące przed szkodliwym dla człowieka promieniowaniem ultrafioletowym UV a także podczerwonym IR. Godnym uwagi jest fakt, że wszystkie przegrody spawalnicze w naszej ofercie wypełnione są folią spawalniczą ScreenFlex spełniającą wymogi bezpieczeństwa określone w normie spawalniczej PN-EN ISO 25980. Warto tutaj dodać, że nadmiar promieniowania jest niebezpieczny dla człowieka. Dłuższa ekspozycja człowieka na promieniowanie emitowane przez łuk spawalniczy może doprowadzić do trwałych uszkodzeń wzroku a także powstania złośliwych zmian na skórze. Ponadto wchodzące w skład folii absorbenty UV chronią łańcuchy polimeru przed rozpadem pod wpływem promieniowania, dzięki czemu folia spawalnicza nie ulega degradacji pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. W praktyce oznacza to, że parawan będzie mógł służyć nam znacznie dłużej niż przegroda wykonana z materiału niecertyfikowanego.
Czy ekrany spawalnicze mogą chronić przed snopami iskier i odpryskami spawalniczymi?
Promieniowanie to nie jedyne zagrożenie powstające w procesie spawania. Bardzo niebezpieczne są także występujące w procesie obróbki metalu odpryski spawalnicze a także snopy iskier szlifierskich. Folia spawalnicza o grubości 2mm zatrzymuje odpryski i nie pozwala im się rozprzestrzeniać po za obszar wyznaczony przez rozstawione ekrany spawalnicze. Dodatkowo materiał wypełniający stelaże spawalnicze posiada właściwości samogasnące. Oznacza to, że w momencie kiedy działa na niego ogień folia się topi i wydziela gęsty dym, jednak nie płonie i nie kapie płonącymi kroplami. Gdy jednak źródło ognia zniknie tworzywo samoczynnie przestaje się topić w czasie do 3 sekund. Dlatego też, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się iskier czy płonących odprysków wygradza się stanowiska spawalnicze a także ślusarskie. Przede wszystkim przy pomocy przegród, kurtyn spawalniczych, parawanów, czy ekranów spawalniczych mobilnych i stacjonarnych.

Ochrona otoczenia stanowiska spawalniczego a także szlifierskiego przez przesłony spawalnicze
Ekrany spawalnicze chroniące ludzi przed promieniowaniem świetlnym
Ekrany spawalnicze maja za zadanie chronić otoczenie i ludzi nie biorących udziału w procesie spawania czy obróbki metalu ale przebywających w pobliżu wygrodzonego stanowiska. Osoby pracujące bezpośrednio na stanowisku spawalniczym chronione są przez indywidualne środki ochrony jak maski ochronne a także kombinezony – zgodnie z przepisami BHP. To właśnie ochrona pracowników wykonujących swoje zadania w sąsiedztwie pracujących szlifierzy a także spawaczy są najbardziej narażeni na szkodliwe działanie promieniowanie i poparzenia odpryskami rozżarzonego metalu. To właśnie ich ekrany spawalnicze powinny chronić przede wszystkim.
Czy ekrany spawalnicze są bezpieczne dla spawacza?
Warto zwrócić uwagę na fakt, że oferowane przez nas przegrody spawalnicze z folii ScreenFlex tłumią promieniowanie na poziomie 99,998%. Dodatkowo wartość promieniowania odbitego w kierunku spawacza jest mniejsza niż 10%, co dla kombinezonu spawalniczego nie jest już żadnym wyzwaniem. Wniosek z tego taki, ze folia spawalnicza niemalże w całości pochłania szkodliwe promieniowanie i daje gwarancję bezpieczeństwa osobom niewyposażonym w indywidualną odzież ochronną, przebywającym w pobliżu stanowiska spawalniczego.
Stabilna konstrukcja to podstawa przegród spawalniczych
Stelaż spawalniczy to przede wszystkim stabilna oraz wytrzymała konstrukcja zespawana lub skręcona z rur lub profili zamkniętych. Konstrukcja zabezpieczona jest przed korozją pod wpływem warunków atmosferycznych poprzez ocynkowanie a także nałożenie powłoki lakierniczej metodą proszkową. Stelaż ekranu spawalniczego w zależności od potrzeb wyposażony jest w kółka, kółka z hamulcem lub nóżki. Dzięki możliwości zastosowania różnych elementów podtrzymujących, rozróżniamy parawany spawalnicze stacjonarne a także mobilne. Każda konstrukcja jest lekka i na pewno nie sprawia większych trudności przy jej przemieszczaniu. Ponadto rozróżniamy ekrany spawalnicze standardowe lub wieloramienne. Te ostatnie posiadają opcję rozłożenia po jednej lub dwóch stronach dodatkowych skrzydeł. Zamontowane są one na stojaku głównym na zawiasach umożliwiających ich swobodne rozstawianie. Rozwiązanie takie pozwala jednym ekranem spawalniczym osłonić znacznie większą część stanowiska pracy i to nawet z trzech stron.

Jak mocuje się folię w ramie stelaża? Czyli ekrany spawalnicze i okucia mocujące.
Mocowanie na wieszaki grzebieniowe i blachy mocujące
Pasy folii spawalniczej o szerokości 300 mm podobnie jak w pasy w kurtynach paskowych wiesza się za pomocą płytek montażowych przytwierdzonych do jednego krańca pasa. Blachy a także płytki wiesza się na wieszakach grzebieniowych, przymocowanych uprzednio do stelaża ekranu spwalniczego z profili zamkniętych.

Okucia grzebieniowe do ekranów spawalniczych dostępne w ofercie sprzedażowej:
Stalowy wieszak grzebieniowy, nierdzewny INOX
Blachy mocujące ze stali nierdzewnej INOX do kurtyn paskowych
Wieszak hakowy EasyLine z tworzywa PCV
Płytki mocujące EasyClick z tworzywa PCV do kurtyn paskowych
System przesuwny do kurtyn paskowych MeVerti
Mocowana rurowe do ekranów przeciwpromiennych
Lamele 300x2mm a także 570x1mm można mocować za pomocą mankietów i obejm zaciskowych. Arkusze folii ScreenFlex szczególnie w ekranach spawalniczych stacjonarnych mocuje się zgrzewając ich brzeg górny i dolny a następnie nadziewa się an poprzeczki. Ponadto zasłony spawalnicze mocuje się za pomocą haczyków stalowych. W zasłonach spawalniczych oczkowanych coraz częściej wykorzystuje się do przytwierdzania opaski zaciskowe tzw. „trytytki”.
Fabrycznie mankiety a także opaski i haczyki przystosowane są do montażu na rurze calowej o średnicy zewnętrznej 33,7 mm!

Okucia rurowe do ekranów spawalniczych dostępne w ofercie sprzedażowej:
Haczyk do wieszania zasłon spawalniczych
Obejma zaciskowa calowa do pasów PCV
Mankiet calowy 33,7mm do mocowania lameli spawalniczych
Mankiet PCV calowy do zawieszania folii spawalniczej
Przepisy BHP - stanowisko spawalnicze wyposażone w ekrany spawalnicze
Ekrany spawalnicze nie są w Polsce jeszcze standardowym wyposażeniem zakładów zajmujących się obróbką metali. Dlatego też staramy się docierać do jak najszerszej liczby odbiorców i popularyzować to ekonomiczne a przede wszystkim niezwykle bezpieczne rozwiązanie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że obecnie obowiązujące przepisy BHP zobowiązują do zabezpieczenia zarówno spawaczy a także otoczenia stanowiska spawalniczego. Uważamy, że osoby nie biorące udziału w procesie spawania a pracujące w pobliży takiego stanowiska powinny również być bezwzględnie chronione. W rezultacie stosowanie ekranów spawalniczych przyczyni się do do poprawy stanu zdrowia załogi a także zmniejszenia absencji chorobowej spowodowanej np. prześwietleniem oczu czy poparzeniami.
Przejrzyste ekrany spawalnicze - zapewniające bezpieczeństwo wygrodzenia spawalnicze!
Oferowane przez nas gotowe ekrany spawalnicze a także kurtyny paskowe, folie arkuszowe i lamele spawalnicze posiadają oprócz wielu innych jedną specjalną, godną uwagi zaletę – są przejrzyste. Co prawda ich przejrzystość zależy od wybranego koloru, ale nawet najciemniejsza, matowa, ciemnozielona folia w momencie szlifowania czy spawania podświetla się i pokazuje co kryje się za przegrodą. Bezpieczeństwo stosowania przejrzystych parawanów spawalniczych polega przede wszystkim na tym, że bez problemu widać co się dzieje po drugiej stronie. W przypadku przegród spawalniczych stałych (spawanych, murowanych) czy koców ognioodpornych dostrzeżenie niebezpieczeństwa na stanowisku obróbki jest niemożliwe. W przypadku oferowanych przez nas ekranów ochronnych w każdej chwili wiemy co na stanowisku pracy robi pracownik. Wiemy czy możemy wejść do środka, nie narażając się na niebezpieczeństwo. Możemy też bezzwłocznie zareagować, gdy dostrzeżemy, że życiu spawacza zagraża niebezpieczeństwo. Podsumowując można powiedzieć, że osłaniające ekrany PCV to rewelacyjne rozwiązanie, nie tylko pod względem ekonomiki ale przede wszystkim bezpieczeństwa.
Ekrany spawalnicze dostosowane do Twoich potrzeb!
Jeżeli przegrody spawalnicze w naszej ofercie nie spełnią Twoich wymogów ZADZWOŃ lub NAPISZ.
Dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb!
Wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych - nowoczesne osłony spawalnicze
Każde pomieszczenie lub miejsce, w którym wykonywane są prace spawalnicze, takie jak spawanie, napawanie, lutowanie, zgrzewanie i cięcie termiczne metali a także tworzyw sztucznych, powinno spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy określone w przepisach i normach krajowych i europejskich.
Jak powinna być wykonana spawalnia?
Spawalnia powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno, budowlanymi a także przepisami ppoż., BHP. Ponadto ściany i sufit spawalni powinien być pomalowany farbami matowymi, które nie odbijają rozbłysków łuku spawalniczego. Na każdego pracownika spawalni na najliczniejszej zmianie powinno przypadać o najmniej 15 m3 wolnej objętości pomieszczenia nie zajętej przez urządzenia i sprzęt. Wysokość pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 375 cm, a posadzka powinna być wykonana z materiałów niepalnych.


Stanowiska spawalnicze wyposażone w osłony spawalnicze lub inne ekrany trudnopalne
Stałe stanowiska spawalnicze powinny być wyposażone w instalację wentylacyjną, o ile istnieje na nich ryzyko emisji szkodliwych pyłów i gazów podczas prac spawalniczych. Osłony spawalnicze w postaci ścianek a także parawanów / ekranów spawalniczych powinny być wykonane z materiału niepalnego lub trudnopalnego jak np. folia spawalnicza. Przesłony spawalnicze muszą ponadto tłumić szkodliwe promieniowanie optyczne a także podczerwone i ultrafioletowe. Ścianki i ekrany spawalnicze powinny mieć wysokość co najmniej 200 cm, a od dołu powinna być zachowana szczelina wentylacyjna.
Stałe stanowiska spawalnicze
Stanowiska spawalnicze o charakterze stałym, czyli takie, które są przeznaczone do powtarzalnego wykonywania prac spawalniczych wyposażyć należy w stół spawalniczy. Opcjonalnie może to być inne, odpowiednie oprzyrządowanie, umożliwiające bezpieczne wykonywanie prac spawalniczych.
Jeżeli na stanowisku poddawane są obróbce przedmioty o masie przekraczającej 25 kg lub o dużych wymiarach, powinno ono być wyposażone dodatkowo w urządzenie do transportu pionowego lub poziomego. Na stanowisku spawalniczym i w jego obrębie nie wolno składować materiałów łatwo palnych.


Ruchome stanowisko i mobilne ekrany spawalnicze
Mobilne lub też inaczej ruchome stanowisko spawalnicze to miejsce przeznaczone do okresowego wykonywania prac spawalniczych. Może być zlokalizowane wewnątrz obiektu jak i na otwartej przestrzeni. Ponadto powinno być zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, a jego otoczenie przed promieniowaniem łuku elektrycznego lub płomienia. Wyposażeniem spełniającym te wymogi są mobilne ekrany spawalnicze z wypełnieniem z zasłon PCV. Dodatkowo stanowiska, na których wykonuje się prace spawalnicze powodujące rozprysk iskier, żużla lub gorących cząstek metalu powinny być zabezpieczone przed możliwością wywołania pożaru w strefie rozprysku za pomocą osłon spawalniczych z folii o grubości 2 mm.