Czekamy na telefon  pn-pt od 9:00 do 17:00

Zobacz zawartość Twojego koszyka

Kurtyny antywirusowe

Skuteczna osłona przed bakteriami i wirusami w tym Sars-Cov-2 i Omikron

Kurtyny antywirusowe zbudowane z pasów lub arkuszy foliowych PCV pomagają zwiększyć poziom bezpieczeństwa biologicznego. Ograniczają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów przenoszonych drogą kropelkową. Stanowią pierwszą i skuteczną osłonę przeciwwirusową i przeciwbakteryjną. Kolejnym stopniem zabezpieczenia człowieka przed kroplami pary wodnej zawierającymi wirusy lub bakterie powinna być maseczka lub przyłbica oraz higiena rąk i twarzy.

Jak wykorzystywać kurtyny antywirusowe aby poprawić poziom bezpieczeństwa biologicznego?

Osłona antywirusowa zatrzymująca cząsteczki wydychane przez człowieka

Podstawowa funkcja kurtyn antywirusowych to zatrzymywanie cząstek pary wodnej wydychanej przez ludzi i przenoszonych przez powietrze. Przykładowo wyobraźmy sobie sytuację kiedy sprzedawca obsługuje klienta w sklepie lub doradca kredytowy udziela porad klientowi. Jeden z nich kicha. .

Kurtyny antywirusowe ochrona przed kichnięciem

Podczas kichnięcia z ust człowieka wydostaje rozpylona mgiełka z prędkością nawet 40 km/h na odległość do 3m.  W przypadku braku fizycznej przegrody zawartość ust kichającego ląduje na drugiej osobie. Jeżeli pomiędzy osobami byłaby zamontowana kurtyna paskowa lub osłona arkuszowa wystrzelona podczas kichnięcia ślina z wirusami zatrzymałaby się na folii. Osoba po drugiej stronie kurtyny antywirusowej uniknęłaby zakażenia.

Kurtyny antywirusowe w walce z infekcją wirusową

Kurtyny antywirusowe - strefa wydzielona dla kierowcy

Przegroda przeciwwirusowa w środkach komunikacji publicznej

Zamontowana w autobusie kurtyna PCV przeciwwirusowa  zabezpiecza kierowcę przed infekcjami ze strony pasażerów. Dzięki czemu kierowca może skupić się na swojej pracy, co pozwoli nie tylko na uniknięcie ewentualnych stłuczek i wypadków. Ale przede wszystkim zapewni sprawne funkcjonowanie komunikacji.

Kurtyny przeciwwirusowe nie ograniczają widoczności

Dodatkową zaletą kurtyny antywirusowej jest jest przejrzystość porównywalna z przejrzystością szyb ze szkła. Kurtyna nie utrudnia w najmniejszym stopniu widoczności zarówno kierowcy jak i pasażerom. Ponadto w razie wypadku, sytuacji awaryjnej czy innej potrzeby przez kurtynę paskową można swobodnie przejść rozchylając z łatwością jej pasy. Warto zwrócić uwagę, że po przejściu przez kurtynę jej pasy PCV samoczynnie wrócą na swoje miejsce i dalej będą zapewniały ciągłość ochrony.

Strefa wydzielona dla kierowcy - kurtyny antywirusowe do autobusu

Osłona przeciwwirusowa stanowiska obsługi klienta - w sklepie, banku, urzędzie, na poczcie a także w aptece

osłona przeciwwirusowa

Sprawdzona kurtyna antywirusowa ograniczająca emisję koronawirusa Sars-Cov-2

Ochrona pracowników mających bezpośredni kontakt z wieloma osobami to priorytet każdego pracodawcy.  Z pewnością można powiedzieć, że lekarze i pielęgniarki pracują na pierwszej linii jednak czy kontaktu z nosicielem wirusa nie może mieć osoba pracująca na kasie, czy w punkcie informacyjnym? Osłony z arkuszy foliowych a także kurtyn paskowych zabezpieczają fizycznie przed wirusami unoszącymi się w kropelkach pary wydychanej przez osobę zainfekowaną.

Kurtyny antywirusowe COVID-19 / Omikron do szpitali i placówek ochrony zdrowia

Osłony antywirusowe do przychodni i szpitali jednoimiennych leczących COVID-19 i Omikron

Fizyczne przegrody lub inaczej mówiąc osłony z kurtyn antywirusowych można montować dosłownie wszędzie. Doskonale spisują się w palcówkach zdrowia i szpitalach. Przytwierdzona do nadproży , sufitów mogą tworzyć śluzy do dekontaminacji. Z powodzeniem mogą oddzielać pomieszczenia o rożnym poziomie czystości powietrza. Na przykład można za ich pomocą oddzielić SOR od korytarza prowadzącego na poszczególne oddziały szpitala.

Wydzielanie stref dla pacjentów Covid-19

Dodatkową zaletą jest możliwość wydzielania za ich pomocą poszczególnych stref dla pacjentów z objawami zainfekowania np. koronawirusem SARS-CoV-2 i dla pacjentów niezakażonych. Niewielkim kosztem i minimalnym nakładem pracy można zapewnić bezpieczeństwo biologiczne personelowi i pacjentom placówek medycznych.

Kurtyny antywirusowe do gabinetu lekarskiego

Masz problem z oddzieleniem gabinetów od stref oczekiwania pacjentów, czy stref sterylnych? Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań. Oferowane przez nas kurtyny antywirusowe  zainstalowane są w szpitalach a także gabinetach i przychodniach w całej Polsce. 

Paskowa kurtyna antywirusowa do szpitala i placówki opieki zdrowotnej

Kurtyny antywirusowe na dowolny wymiar

Stany magazynowe uzupełniane na bieżąco, sprawna linia produkcyjna a także doświadczona ekipa montażowa
To gwarancja sprawnej realizacji i szybkiej dostawy.

Przegrody antywirusowe - łatwość czyszczenia i dezynfekcji

kurtyny antywirusowe - łatwość czyszczenia i dezynfekcji

Czyszczenie kurtyn antywirusowych

Folia PCV z których wykonujemy kurtyny antywirusowe a także osłony przeciwwirusowe jest gładka, przejrzysta i odporna na działanie środków chemicznych. Można ją czyścić używając do tego celu zarówno letniej wody z detergentami jak i płynów o mycia z atomizerem. Powierzchnię kurtyn i arkuszy należy czyścic papierem lub miękką gąbką.

Dezynfekcja kurtyn przeciwwirusowych

Materiał jest odporny na działanie większość dostępnych na rynku lokalnym środków wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych. Dlatego można go dezynfekować środkami zawierającymi alkohole i ich mieszaniny, związki tlenowe i aminy.

Godnym uwagi jest fakt, że folia wykorzystywana do budowy osłon i kurtyn jest odporna na działanie promieniowania UV. Dlatego też kurtyny można poddawać naświetlaniu promieniami ultrafioletowymi.