Przegroda ochronna antywirusowa
do restauracji, gabinetów kosmetycznych i salonów fryzjerskich

Przegroda ochronna antywirusowa do salonu fryzjerskiego

Przegroda ochronna, antywirusowa do salonów fryzjerskich a także gabinetów kosmetycznych

Przegroda ochronna antywirusowa do restauracji, kawiarni i barów

Przeciwwirusowy ekran ochronny dla gastronomii – restauracje, kawiarnie, bary i puby

Przegroda ochronna antywirusowa jest rekomendowana przez Główny Inspektorat Sanitarny jako produkt pozwalający na podział przestrzeni lokalu a ponadto izolację klientów oraz pracowników. Ekrany z folii PCV skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii a także grzybów przenoszonych drogą kropelkową. 

Parawany ochronne od 18 maja 2020 roku stosowane są przez wielu przedsiębiorców z branży gastronomicznej i beauty do walki z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2.

Zamów przegrodę ochronną online:

Zapewnij bezpieczeństwo biologiczne sobie, swoim pracownikom i klientom.

Przegroda ochronna
przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 do oddzielania stolików w restauracji

Zniesienie ograniczeń sanitarnych dla branży gastronomicznej pod warunkiem zachowania wytycznych GIS pozwala na wznowienie działalności restauratorom a także właścicielom kawiarni, barów i pubów. Jednym z warunków jest zachowanie 2 metrowego odstępu pomiędzy blatami stolików w lokalu a także ogródku. Odległość tę można zmniejszyć do 1 metra pod warunkiem rozstawienia pomiędzy stołami przegrody ochronnej.

Ekran ochronny
rekomendowany przez Inspektorat Sanitarny do gabinetów kosmetycznych

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca zachowanie 2 metrowej odległości pomiędzy stanowiskami w gabinetach kosmetycznych. W przypadku, gdy ta odległość jest mniejsza zaleca instalację przegród ochronnych. Ich zadaniem jest ograniczenie przestrzeni w której mogą znajdować się drobnoustroje przenoszone droga kropelkową. Rekomendacja GIS dotyczy wszystkich gabinetów branży beauty w tym – SPA, manicure, pedicure, makijaż a także masaż.

Parawan ochronny
do salonu fryzjerskiego jako przegroda antywirusowa pomiędzy fotelami

Salony fryzjerskie a także barberskie zostały potraktowane z większa swoboda i to od ich właścicieli zależy czy zapewnia sobie, klientom i fryzjerom bezpieczne warunki pracy. Rozstawienie parawanów pomiędzy fotelami nie tylko pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa odczuwane przez klientów ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo biologiczne w salonie. Uniwersalny wygląd przegrody sprawia, że dostosowuje się do każdego wnętrza

COVID-19

Przegroda ochronna - wymiary i budowa

Wymiary antywirusowej przegrody ochronnej dla gastronomii i branży beauty

  • szerokość: 145cm
  • wysokość: 187cm
  • prześwit od dołu: 25cm
  • waga: 8kg
Przegroda ochronna do restauracji, gabinetu kasmetycznego i salonu fryzjerskiego - szkic wymiarów

Budowa przegrody ochronnej stosowanej w gabinetach kosmetycznych w salonach fryzjerskich a także restauracjach i kawiarniach

Wypełnienie przegrody ochronnej

Przegroda lub inaczej ekran ochronny wypełniony jest przezroczystą folią PCV o grubości zaledwie 0.4mm. Transparentność parawanu wynosi 85% i jest ona porównywalna z szybami okiennymi ze szkła. 

Górna i dolna krawędź folii rozpięta jest pomiędzy poprzeczkami stelaża. Krawędzie montażowe folii  podwójnie wzmocniono i zespolono za pomocą fal ultradźwiękowych. Połączenie to jest bardzo wytrzymałe i mocne.

Konstrukcja nośna przegrody ochronnej do salonu kosmetycznego

Stelaż przegrody ochronnej

Konstrukcja ekranu antywirusowego opiera się na skręcanym stalowym stelażu wykonanym z profili zamkniętych i rurek. Stelaż pokryty jest półmatową, czarną powłoką antykorozyjną nałożoną metoda natryskową.

Zastosowanie czarnej barwy i nadanie jej półmatowego wykończenia sprawia, że konstrukcja wygląda atrakcyjnie i bezproblemowo można ją dopasować do niemalże każdego wystroju wnętrza.

Ekran ochronny do restauracji wypełnienie z transparentnej folii PCV
COVID-19

Dezynfekcja i czyszczenie przegrody ochronnej

Przegroda ochronna odporna jest na działanie środków chemicznych w związku z czym można ją dezynfekować zarówno środkami zawierającymi alkohole i ich mieszaniny, amin jak i związki tlenowe. Są to zatem niemalże wszystkie środki do dezynfekcji dostępne na krajowym rynku.

Stelaż a także folię PCV, która wypełnia osłonę antywirusową można czyścić przy użyciu ogólnodostępnych środków czyszczących. Spryskując i przecierając gąbką bądź ręcznikiem papierowym. Godnym uwagi jest fakt, że powierzchnia folii jest idealnie gładka, co w znacznym stopniu utrudnia przyleganie brudu.