Kto oferuje najlepszą ofertę bram paskowych - markety budowlane, allegro czy producent?

Gdzie stosuje się przegrody paskowe?

Dwa podstawowe filary każdej firmy to bezpieczeństwo i efektywność. Spełnienie tych dwóch warunków to gwarancja sukcesu. Oprócz optymalnych warunków produkcyjnych czy magazynowych konieczne jest stworzenie przestrzeni dedykowanej dla pracowników, tak by była ona przyjazna i komfortowa. Jednym ze sposobów na poprawę warunków socjalnych w firmie jest zastosowanie przegród paskowych PCV, które dzięki szerokiemu spectrum zastosowań i właściwości mogą być stosowane niemalże wszędzie. Czym są przegrody paskowe? Z naszego artykułu dowiesz się o nich nieco więcej. Znajdziesz też odpowiedź na pytania, jakie są ich zalety i gdzie można je zastosować?

Jakie najważniejsze cechy mają przegrody paskowe PCV?

Przegrody paskowe PCV to produkt, który pomimo bardzo prostej budowy ma bardzo dużą ilość zastosowań. Standardowo kurtyny paskowe składają się z wieszaka grzebieniowego, którego długość idzie precyzyjnie dopasować do szerokości zamawianej przegrody; z płytek mocujących, które umożliwiają zawieszenie pasów; a także z pasów PCV. Stosowane w przegrodach pasy PCV charakteryzują się niezwykłą trwałością, a także wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne w tym zarysowania, pęknięcia, rozerwania, czy zgniecenia. Na uwagę zasługuje także fakt, że kurtyny paskowe PCV są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych a także promieniowanie UV. Dzięki czemu nie ulegają przyspieszonym procesom starzenia się materiału pod wpływem działania promieni słonecznych.

Kurtyny paskowe - folia PCV, okucia do pasów i wieszak grzebieniowy

Dlaczego przegrody paskowe PCV są tak popularne?

Przede wszystkim dlatego, że cechuje je wielofunkcyjność i możliwość zastosowania w wielu branżach. Stosowane w produkcji folii PCV plastyfikatory i dodatki uszlachetniające pozwalają na stosowanie przegród PCV w temperaturach od -60°C do +50°C.  Ich szeroka gama kolorystyczna pozwala na zastosowanie ich nie tylko jako przegród izolacyjnych lecz także jako przegrody maskujące, oddzielające strefę dla klienta od zaplecza magazynowego czy produkcyjnego. Ich szerokie zastosowanie pozwala podwyższyć efektywność podejmowanych prac, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zużyciem energii. Co ważne przegrody paskowe pozwalają na swobodne przechodzenie, przejeżdżanie przemieszczanie ładunków pomiędzy oddzielanymi strefami. Pasy PCV cechuje pamięć kształtu, dzięki czemu po każdym rozsunięciu wracają one do swojej pierwotnej pozycji i dalej pełnią swoją funkcję.

Kurtyna antyinsekotwa do baru i restauracji

Gdzie stosuje się przegrody paskowe?

Przegrody PCV to w większości przypadków kurtyny przemysłowe, kurtyny chłodnicze lub kurtyny technologiczne które mogą być stosowane szczególnie w miejscach takich jak:

 • chłodnie,
 • zakłady mięsne,
 • zakłady przetwórstwa spożywczego,
 • magazyny, składy zbożowe,
 • śluzy transportowe, centra logistyczne
 • zakłady produkcyjne,
 • laboratoria, zakłady petrochemiczne,
 • gospodarstwa rolne i hodowlane, fermy itp.;
 • zakłady spawalnicze, huty,
 • zakłady zbrojeniowe, składy amunicji,
 • tiry, izotermy kontenery,
 • serwerownie.
przegrody paskowe w składach materiałów sypkich - kurtyny technologiczne

Przegrody paskowe PCV - funkcje?

Paskowe przegrody PCV mogą służyć do oddzielenia poszczególnych stref w magazynach, halach produkcyjnych i innych budynkach wielkopowierzchniowych. Kurtyny z pasów PCV można wykorzystywać także w obiektach sportowo-rekreacyjnych, takich jak baseny, czy nawet strzelnice, gdzie pełnią rolę kulochwytów. Przegrody z folii PCV są świetną propozycją w przypadku punktów usługowych i lokalów gastronomicznych. Dzięki swojej specyfice są one łatwe do utrzymania w czystości, a do tego zachowują maksymalną funkcjonalność i walory estetyczne. W czasie pandemii COVID-19 doskonale sprawdzały się jako kurtyny antywirusowe. Odgradzały strefę brudną o czystej i ograniczały przedostawanie się wirusów pomiędzy strefami. Masowo stosowane są już w szpitalach, placówkach służby zdrowia i ośrodkach opiekuńczych, gdzie zagrożenie infekcja jest szczególnie wysokie.

Kurtyna paskowa standard o zastosowaniu przeciwwirusowym w szpitalu
Pas PCV nieprzezroczysty czerowony sygnalizacyjny

Przegroda termoizolacyjna, która dodatkowo chroni przed insektami

Ponadto przegrody paskowe  osłaniają  wnętrza obiektów przed owadami, ograniczają wymianę ciepłych i chłodnych mas powietrza. Nie dopuszcza do nagrzewania się klimatyzowanych pomieszczeń w okresie letnim a w okresie jesienno-zimowym zapobiegają utracie ciepła i wnikaniu do wnętrza budynków chłodu.

Ochrona przegroda do maszyn na hali produkcyjnej

Przegroda paskowa może pełnić także rolę osłony lub obudowy maszyn na hali produkcyjnej. Zabezpiecza ona urządzenie przed przedostawaniem się do jego ruchomych części zanieczyszczeń. Dodatkowo zabezpiecza stanowisko pracy przed emisją uciążliwego hałasu generowanego przez pracujące maszyny. Obniżając natężenie  dźwięku o 35 dB poprawia jakość warunków pracy. Niektóre wypełnienia kurtyn paskowych pozwalają także zabezpieczyć otoczenie przed szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem świetlnym emitowanym przez łuk spawalniczy czy wiązkę lasera.

Kurtyny paskowe producent krajowy - przegrody izolujące termicznie, akustycznie i fizycznie
przegroda do chłodni i mrożni

Przegroda termiczna do chłodni lub mroźni

Termiczne przegrody PCV z pasów Polar lub Super Polar sprawdzą się także jako ochrona termiczna do chłodni i mroźni – dzięki dedykowanym plastyfikatorom materiał, z którego są wykonane, jest odporny na skrajnie niskie temperatury sięgające nawet -60 stopni. Ich zastosowanie zapobiega utracie zadanej temperatury w komorze chłodniczej a ponadto ogranicza wnikanie wilgotnego powietrza co z kolei zmniejsza ryzyko powstawania pary, szronu i oblodzeń na urządzeniach chłodniczych.

Posted in Brak kategorii.