Przegroda PCV jako osłona maszyny w fabryce

Przegroda PCV paskowa jako osłona i obudowa maszyn na hali produkcyjnej

Przegroda PCV w zastosowaniach przemysłowych – w zakładach produkcyjnych, tam gdzie nie można zastosować drzwi, budować ścian działowych aby osłonić maszyny, ochronić ludzi oraz wysokiej wartości mienie idealnym rozwiązaniem jest przegroda paskowa wykonana z folii PCV.

Przegroda z pasów PCV w fabryce okien

Przykładem jest jedna z firm produkująca okna. Podstawowym zadaniem kurtyny paskowej PCV, którą zamontowano obok maszyny, było osłonięcie jej i zabezpieczenie przed dostawaniem się do jej części ruchomych wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z sąsiadującą obok halą takich jak kurz, brud czy inne powstające przy produkcji zanieczyszczenia. Tym samym osłona podziałała również w drugą stronę. Wszelkie odpady wytwarzane przez maszynę pozostają poza zasłoną i nie przedostają się na druga stronę hali produkcyjnej.

Przegroda PCV do osłony maszyn redukująca hałas

Taka kotara paskowa działa również jako ograniczenie dla promieni UV, które maszyna wytwarza podczas pracy, zatrzymuje wilgoć oraz redukuje hałas.

Kolejną zaletą jaka cechuje przegrody paskowe PCV, którą wykorzystano do osłony maszyny jest to, że w przypadku awarii, wymiany części bądź dokonywania konserwacji urządzenia, pasy można zdjąć i przechować na czas przeprowadzonych czynności.

Również czyszczenie pasów z folii PCV oraz ich wymiana w przypadku uszkodzenia mechanicznego jest bardzo prosta. Pasy wystarczy umyć gdy się pobrudzą a w przypadku wymiany wystarczy zamówić uszkodzony element.

I jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Montaż takiej przegrody paskowej PCV, nie tylko nie nadwyrężył budżetu, ale również montaż przebiegł w dość prostu sposób. Najpierw zamocowano profil, do którego zostały przykręcone listwy grzebieniowe a na nich zawieszono pasy.

 

Posted in Brak kategorii.