JAk skracać kurtyny paskowe, w których pasy PCV są za długie?

Jak skracać kurtyny paskowe, w których pasy PCV są za długie?

Jak skracać kurtyny paskowe, w których pasy są za długie? Po pierwsze zamawiając kurtynę zamawiajmy ją nieco dłuższą. Zawsze lepiej skrócić ją o 2-3 cm, niż zostawić na dole prześwit, który obniży parametry izolacyjne kurtyny. Samo skracanie zbyt długich pasów jest niezwykle prostą czynnością, która nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Optymalna długość pasów w kurtynie PCV

Pasy po zawieszeniu na wieszakach należy pozostawić na kilka godzin, aby się wyprostowały po transporcie w formie rulonów. Jeżeli po wyprostowaniu pasy są za długie i opierają się o posadzkę należy je skrócić.

Zaznaczanie optymalnej długosci kurtyny paskowej

Jaka powinna być długość kurtyny paskowej?

Na swobodnie zwisającym pasie PCV zaznaczamy miejsce docięcia, które powinno znajdować się od 5 do 10 mm nad posadzką. Oznaczenia możemy dokonać zwykłym ołówkiem, długopisem, mazakiem. Następnie końcówkę pasa należy przenieść na podwyższenie typu, twardy karton, taboret itp. Za pomocą kątownika lub ekierki należy wyznaczyć linię cięcia.

Jak powinna być długośc kurtyny paskowej?

Czym skracać kurtyny paskowe?

Folia z których wykonane są pasy w kurtynach paskowych jest odporna na uszkodzenia typu zgniecenia, złamania, zerwania. Jednak bardzo łatwo poddaje się obróbce ostrymi narzędziami. Kurtyny paskowe można zatem skracać nożyczkami czy ostrym nożem do tapet.

Skracanie pasów PCV w kurtynie paskowej za pomocą nożyczek

Skróć kolejno wszystkie pasy PCV w kurtynie

Czynność skracania należy powtórzyć na wszystkich pasach w kurtynie PCV. Po docięciu pasów zalecamy załagodzić delikatnie narożniki. Zabieg poprawia estetykę kurtyny oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewożonych ładunków przez ostre narożniki.

Pas PCV w kurtynie paskowej docięty na optymalną długość

Optymalna odległość skróconej kurtyny paskowej od posadzki

Docięcie pasów zgodnie z wcześniejszą wskazówką tj. 5-10 mm pozwala na zachowanie takiej odległości, która pozwoli na całkowite wyprostowanie się kurtyny po docięciu. Ważne jest aby po całkowitym zresetowaniu kształtu żaden pas nie dotykał posadzki. W przeciwnym razie może ulec on zerwaniu poprzez nadepnięcie lub najechanie kołem wózka.

Skrócona kurtyna paskowa
Posted in Brak kategorii.