Śluza termiczna PCV

Śluza termiczna PCV

Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych opcjonalnie po bokach przezroczystych okien plandekowych a także arkuszy folii PCV rozpiętych na górze konstrukcji. Wypełnienie ruchomych ramion to zawsze kurtyna z pasów PCV. Umożliwia ona przechodzenie a także przejazd wózkiem nawet, gdy ramiona śluzy są zamknięte. Ciekawe rozwiązanie umożliwiające transport ładunku do wnętrza śluzy przez otwartą bramę lub w drugą stronę do śluzy z magazyny przy zamkniętej bramie przemysłowej. Oszczędności płynące z izolacji cieplnej hali w skali roku mogą sięgać nawet 45% kosztów ogrzewania w okresie jesienno-zimowych i chłodzenia w okresie letnim.

Śluza termiczna PCV

Proste rozwiązanie pozwalające na duże oszczędności ciepła w hali, czyli mobilna śluza termiczna

Śluza termiczna to konstrukcja wyposażona w cztery kółka jezdne z hamulcem. Dzięki temu możliwe jest jej przemieszczanie pomiędzy bramami przemysłowymi w jednej hali czy magazynie. Tym samym jedna śluza termiczna może służyć do ochrony przed utratą ciepła przy kilku bramach. Towar można przygotować do załadunku ustawiając go przy zamkniętej bramie segmentowej a chwilę przed jej otwarciem wystarczy dojechać do niej konstrukcją w taki sposób aby przygotowane do odbioru paczki znalazły się wewnątrz śluzy.

Mobilna sluza termiczna

Śluza termiczna dostawiana do bramy

Niewielka waga śluzy izolacyjnej pozwala na jej łatwe przestawianie wewnątrz hali magazynowej. Wystarczą dwie osoby, które za pomocą uchwytów transportowych przeciągną ramę w odpowiednie miejsce.  Przestrzeń niezbędną na prawidłową pracę bramy przemysłowej zapewniają dystanse zakończone gumowymi odbojami. Pozwalają on precyzyjnie ustawić stelaż śluzy aby pozwalała ona na optymalną ochronę przed utratą ciepłą przy jednoczesnym zapewnianiu płynności prac przeładunkowych.

Bramowa konstrukcja izolacyjna dostawiana do bramy

Śluza izolująca chroniąca przed utratą energii cieplnej w dokach załadunkowych

Wykorzystanie arkuszy PCV na górze konstrukcji a także plandek lub kurtyn paskowych po bokach i na ramionach śluzy izolującej pozwala przeciwdziałać wymianie ciepłych i zimnych mas powietrza. Natomiast otwierane ramiona pozwalają na przygotowanie towarów do załadunku bez komiczności przestawiania całej konstrukcji. Gdy przesyłka znajdzie się w śluzie cieplnej wystarczy zamknąć jej ramiona i otworzyć bramę przemysłową aby pracownicy mogli załadować ją na samochód. Ramiona konstrukcji przed przypadkowym otwarciem zabezpieczają silne magnesy neodymowe.

Śluza termiczna z otwieranymi ramionami

Spodobała się Tobie śluza termiczna?

Wykonujemy stelaże pod kurtyny paskowe i inne konstrukcje do mocowania plandek i kurtyn PCV
Skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje pomysły a my jak najszybciej je dla Ciebie zrealizujemy.

Śluza termiczna na wymiar

W związku z faktem, że nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru bram przemysłowych każdorazowo produkujemy śluzy na wymiar podany przez klienta. Podobnie jak w przypadku oferowanych przez nas stalowych konstrukcji pomocniczych do kurtyn. Zadzwoń lub napisz podpowiemy jak prawidłowo zmierzyć bramę aby śluza termiczna optymalnie izolowała światło otworu podczas przeładunku towarów.

Każdorazowo przedstawiamy klientowi indywidualny projekt wraz z darmową wyceną. Na etapie wstępnego wywiadu nasz zespół doradców klienta zaproponuje najlepsze rozwiązanie dotyczące ściany z pasów PCV lub przezroczystych plandek. Bez względu na wypełnienie stelaża materiał zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrza śluzy. Folie przez nas używane do produkcji przepuszczają naturalne światło na poziomie >85%. Jest to wynik jaki osiągają szyby stosowane w oknach.

Śluza termiczna - współczynnik przewodzenia ciepła przez ściany foliowe

Skuteczność izolacyjna śluzy termicznej zależy w dużej mierze od właściwości materiału, z którego jest wykonana. Nasza oferta obejmuje folię PCV, która charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. W przypadku naszych produkowanych kurtyn paskowych i plandek z oknem foliowym, wartość tego współczynnika wynosi zaledwie λ = 0,16 W/mK. Jest to rezultat porównywalny do drewna konstrukcyjnego, które jest powszechnie uważane za jeden z najlepszych izolatorów termicznych w budownictwie. Wyższą izolacją termiczną wśród materiałów PCV może poszczycić się jedynie polistyren (PS), czyli popularny styropian.

Współczynnik przewodzenia ciepła tworzyw sztucznych jak kurtyna na drzwi z folii PCV
Posted in Brak kategorii.