Śluza termiczna PCV

Śluza termiczna PCV

Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych oraz arkuszy folii PCV rozpiętych na górze konstrukcji. Ciekawe rozwiązanie umożliwiające transport ładunku do wnętrza śluzy przez otwartą bramę lub w drugą stronę do śluzy z magazyny przy zamkniętej bramie przemysłowej. Oszczędności płynące z izolacji cieplnej hali w skali roku mogą sięgać nawet 45% kosztów ogrzewania w okresie jesienno-zimowych i chłodzenia w okresie letnim.

Śluza termiczna PCV

Proste rozwiązanie pozwalające na duże oszczędności ciepła w hali, czyli mobilna śluza termiczna

Śluza termiczna to konstrukcja wyposażona w cztery kółka jezdne z hamulcem. Dzięki temu możliwe jest jej przemieszczanie pomiędzy bramami przemysłowymi. Tym samym jedna śluza termiczna może służyć do ochrony przed utratą ciepła przy kilku bramach. Towar można przygotować do załadunku ustawiając go przy zamkniętej bramie segmentowej a chwilę przed jej otwarciem wystarczy dojechać do niej konstrukcją w taki sposób aby przygotowane do odbioru paczki znalazły się wewnątrz śluzy.

Mobilna sluza termiczna

Śluza termiczna dostawiana do bramy

Niewielka waga śluzy izolacyjnej pozwala na jej łatwe przestawianie wewnątrz hali magazynowej. Wystarczą dwie osoby, które za pomocą uchwytów transportowych przeciągną ramę w odpowiednie miejsce.  Przestrzeń niezbędną na prawidłową pracę bramy przemysłowej zapewniają dystanse zakończone gumowymi odbojami. Pozwalają on precyzyjnie ustawić stelaż śluzy aby pozwalała ona na optymalną ochronę przed utratą ciepłą przy jednoczesnym zapewnianiu płynności prac przeładunkowych.

Bramowa konstrukcja izolacyjna dostawiana do bramy

Śluza izolująca chroniąca przed utratą energii cieplnej w dokach załadunkowych

Wykorzystanie arkuszy PCV na górze konstrukcji a także kurtyn paskowych po bokach i na ramionach śluzy izolującej pozwala przeciwdziałać wymianie ciepłych i zimnych mas powietrza. Natomiast otwierane ramiona pozwalają na przygotowanie towarów do załadunku bez komiczności przestawiania całej konstrukcji. Gdy przesyłka znajdzie się w śluzie cieplnej wystarczy zamknąć jej ramiona i otworzyć bramę przemysłową aby pracownicy mogli załadować ją na samochód.

Śluza termiczna z otwieranymi ramionami

Spodobała się Tobie śluza termiczna?

Wykonujemy stelaże pod kurtyny paskowe i inne konstrukcje do mocowania plandek i kurtyn PCV
Skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje pomysły a my pomyślimy jak najszybciej je dla Ciebie zrealizować.

Posted in Brak kategorii.