Ściany PCV

Ściana PCV czyli przegroda izolacyjna w przystępnej cenie

Elastyczne ściany działowe z folii PCV

Ściany PCV to przegrody z elastycznej folii PCV montowane zazwyczaj w świetle bram lub drzwi. Bardzo często stosowane są jako ściany działowe wydzielające np: miejsca magazynowe a także poszczególne sekcje hal produkcyjnych. Ponadto mogą osłaniać maszyny przed wnikaniem zanieczyszczeń a także odgradzać je od otoczenia i tłumić generowany przez nie uciążliwy hałas.

DO najważniejszych funkcji ścian PCV należą:

 • termoizolacja – ochrona przed wnikaniem do wnętrza pomieszczeń zimnych mas powietrza w okresie jesienno-zimowym. W przypadku ścian PCV z pasów POLAR ochrona polega na izolowaniu wnętrza chłodni czy mroźni przed ciepłymi masami powietrza z zewnątrz
 • ochrona przed pyłem, kurzem, wiatrem a także silnymi podmuchami wiatru
 • osłona wnętrza przed wilgocią, deszczem a także śniegiem
 • redukcja hałasu – ściany akustyczne z pasami PCV zamontowanymi na zakład,  ograniczają przenikanie fal dźwiękowych, chroniąc w konsekwencji pracowników przed hałasem z zewnątrz
 • ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Ściany z pasów foliowych PCV Screenflex chronią także przed promieniowaniem podczerwonym (IR) oraz jaskrawymi rozbłyskami światła niebieskiego
 • osłona maszyn i stanowisk pracy przed czynnikami niepożądanymi – ściany PCV ochronne
Kurtyny przemysłowe - ściany PCV ochronne

Technologiczne ściany PCV

Budowa ścian PCV

Pasy PCV czyli wstęgi wypełniające ścianę foliową

Wypełnienie ścian PCV to pasy foliowe o rożnym stopniu przezroczystości a także kilku wersjach kolorystycznych. Dodatkowo pasy PCV występują w czterech wariantach szerokości (100mm, 200mm, 300mm, 400mm) a ponadto mają kilka podstawowych grubości 2mm, 3mm, 4mm. W wersji wzmacnianej grubości wynoszą 2(6)mm, 3(7)mm, 4(8mm) – wartość w nawiasie to grubość pasa z żebrami wzmacniającymi. Wersje ścian PCV ochronnych z folii spawalniczej też mają zróżnicowane grubości i wynoszą one 0,4mm dla arkuszy spawalniczych i zasłon, 1mm dla pasów o szerokości 570mm i 2mm dla lameli spawalniczych o szerokości 300mm.

Kolorowe pasy foliowe do wypełniania kurtyn PCV

Różne szerokości pasów PCV do zasłon PCV

PAsy 200mm, 300mm, 400mm do mocowania w kurtynach PCV paskowych

PAsy wzmacniane o grubości 6mm, 7mm oraz 8mm

Kurtyna PCV może być wykonana z pasów żebrowanych, wzmacnianych, grubych

Płytki mocujące do zawieszania pasów w ścianach PCV

Płytki mocujące to nic innego jak okucie pasa na jednym z jego końców umożliwiające szybkie zawieszenie go w ścianie PCV. Wykonuje się je najczęściej ze stali kwasoodpornej INOX, rzadziej z tworzywa sztucznego. Płytki PCV stosuje się zazwyczaj do przegród drzwiowych lub ścianek działowych, magazynowych o wysokości do 3m. Dla ścian PCV o długości pasów przekraczających 3m a także pasów o grubości 3mm i 4mm zalecamy okucia stalowe. Ponadto doboru płytek do pasów PCV dokonuje się w oparciu o upodobania klienta, warunki techniczne a także analizę środowiska montażu. Płytki umożliwiają szybkie a także bezproblemowe zawieszenie okutych pasów na listwie grzebieniowej. Rozmiary produkowanych przez nas płytek przystosowane są do szerokości a także grubości wszystkich pasów dostępnych na krajowym rynku.

Ściany PCV wypełnia się pasami okutymi w płytki stalowe

Okucia stalowe używane do mocowania pasów wypełniających kurtyny PCV

Przegrody drzwiowe mogą być wyposażone w płytki z PCV

Plastikowe płytki do mocowania pasów w kurtynie PCV

Okuty pas żebrowany, standard do ścian PCV

Okuty pas żebrowany Standard do kurtyny PCV

Ściana PCV zamocowana na wieszaku grzebieniowym

Wieszaki lub innymi słowy listwy grzebieniowe to wykonane z tworzywa sztucznego lub stali kwasoodpornej INOX zawiesia dla pasów foliowych uzbrojonych w okucia. Na haczykowato wygięte zęby nakłada się płytki mocujące wraz z zamontowanymi pasami. Wbrew pozorom jest to szybki, trwały i przede wszystkim sprawdzający się idealnie sposób montażu ścian PCV.

Wieszak grzebieniowy do ścian PCV dzielących przestrzeń magazynową

Kompletne mocowanie ze stali do ścian pasowych

Mocowanie ze stali inox do kurtyn plastikowych

Ścianka PCV z pasów standard i okuć ze stali INOX

Budowa kurtyny PCV

Jakie korzyści dają ściany PCV?

Różnorodność folii do ścian PCV sprawia, że korzyści płynące z ich stosowania są ogromne. Przegrody można stosować niemalże w każdej gałęzi przemysłu, w domach, gospodarstwach rolnych a także obiektach handlowo-usługowych.  Ich przydatność zaczyna się od funkcji termoizolacyjne w drzwiach tarasowych domu, bramie magazynu czy centrum logistycznego. Kończy się na ochronie przeciwpromiennej w branży spawalniczej, czy też na ochronie przeciwpożarowej w zakładzie produkującym broń i amunicję.

Ściana termoizolacyjna, przejedna zmniejsza koszty ogrzewania obiektu

W miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu towarowego, w często uczęszczanych przejściach dla pracowników występuje ryzyko utraty zadanej temperatury. W związku z tym koszty utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu są bardzo wysokie. Najprostszym, tanim a także szybkim rozwiązaniem zapobiegającym mieszaniu się ciepłych i zimnych mas powietrza jest izolacja bramowa czyli przejezdna ściana PCV. Kurtyna paskowa pozwoli nie tylko na ograniczenie strat energii. Jednocześnie nie będzie utrudniała ruchu mechanicznego a także pieszego. Konstrukcja ścianki działowej z PCV oraz wykorzystane do jej produkcji materiały zmniejszają ryzyko nadmiernego mieszania się ciepłych i zimnych mas powietrza niemalże do zera. Cena ściany paskowej w standardowym wymiarze to koszt kilkuset złotych. Wydatek ten jednak bardzo szybko się zwróci w postaci obniżonych rachunków za energię konieczną do utrzymania zadanej temperatury.

kurtyny magazynowe jako ściana hali
Matowa kurtyna paskowa z folii białej 300x3 mm

Ściany foliowe poprawiają komfort pracy załogi

Ściana działowa z pasów PCV zamocowanych z zakładem, stanowi ekran dźwiękochłonny,  izolujący akustycznie. Ściany PCV mogą obniżać natężeniu hałasu aż o 35 dB. Funkcja ta jest szczególnie pożądana na halach produkcyjnych, gdzie w jednym pomieszczeniu pracują ludzie i generujące uciążliwe dźwięki maszyny. Dodatkowo ściany przemysłowe z pasów PCV stanowią ochronę przed przeciągami i silnymi podmuchami wiatru. Wymienione powyżej zalety ścian PCV wpływają pozytywnie na poprawę komfortu pracy. Zwiększają wydajność pracowników i jednocześnie zmniejszają absencję chorobową, powodowaną przesz szkodliwe warunki na stanowisku pracy, w postaci przeciągów, hałasu czy gwałtownych skoków temperatury.

Ochrona życia i zdrowia osób pracujących w otoczeniu stanowiska spawalniczego za pomocą ścian z folii PCV

Wygrodzenia spawalnicze z elastycznych pasów PCV wykonanych z folii ScreenFlex to 99.998% ochrony przed promieniowaniem podczerwonym (IR) a także ultrafioletowym (UV) emitowanymi przez łuk spawalniczy. Ściany PCV z folii spawalniczej o niskiej przezroczystości to także ochrona przed jaskrawymi rozbłyskami światła niebieskiego wytwarzanego w procesie spawania łukowego. Lamele spawalnicze o grubości 2mm stanowią ponadto barierę dla rozżarzonych odprysków spawalniczych, oraz iskier powstających podczas obróbki metalu.

Osłony spawalnicze chroniące przed promieniowaniem UV a także IR

Jakie zastosowanie mają ściany PCV w praktyce?

Lekkie ściany z folii PCV możemy spotkać wszędzie. Występują w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw, w przemyśle wędliniarskim, farmaceutycznym, zbrojeniowym a także elektronicznym. Ponadto ścianki foliowe lub plandekowe spotykamy w aptekach, lokalach gastronomicznych, strzelnicach, centrach logistycznych i halach produkcyjnych oraz na składach magazynowych. Elastyczne ściany PCV ze względu na szerokie spektrum właściwości, obszerną paletę barw i kilka stopni przezroczystości możemy znaleźć w każdej dziedzinie przemysłu, handlu, usług a także w prywatnych domach.

Ściana umożliwiająca ciągły ruch bez utraty ciepła

Bardzo często stosowana w magazynach, i lokalach gastronomicznych, gdzie stanowi przegrodę termiczną pomiędzy pomieszczeniami o rożnych warunkach mikroklimatycznych. Ponadto coraz częściej stosowana jest w obiektach handlowych dużych galerii handlowych, gdzie oprócz funkcji termoizolacyjnej stanowi ekran akustyczny odgradzający przytulne wnętrze sklepu od zgiełku panującego na ciągach komunikacyjnych. Ściana PCV  zamiast drzwi to też zyskujące popularność rozwiązanie stosowane w prywatnych domach. Zamontowana w drzwiach tarasowych czy balkonowych obniża poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz, latem nie wpuszcza ciepłych mas powietrza do wnętrza i dodatkowo chroni przed wnikaniem uciążliwych insektów.

Kurtyna PCV na drzwi

Przegroda z folii Polar lub kotara mroźnicza z folii Super Polar

Jednym z bardziej znanych przykładów wykorzystania przegród PCV jest stosowanie ich w wejściach do komór chłodniczych a także mroźniczych. Chłodnicze kurtyny foliowe podczas, gdy drzwi do chłodni są otwarte na czas przeładunku chronią jej wnętrze przed wnikaniem wilgotnego, ciepłego powietrza. Zapobiega to przede wszystkim powstawaniu mgły, oszronieniu urządzeń chłodniczych i utracie zadanej temperatury. Kurtyny wstęgowe z folii chłodniczej bardzo często można także spotkać w naczepach samochodów dostawczych realizujących transport towarów w temperaturze kontrolowanej. Godnym uwagi jest fakt, że minimalna temperatura użytkowania pasów mroźniczych to -60°C. Do takiej temperatury folia w kurtynie PCV mroźniczej zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne.

Zabudowa przemysłowa hal i ograniczanie mieszania się mas powietrza z rożnych stref mikroklimatycznych

Zapewnienie odpowiednich warunków składowych na magazynach a także halach produkcyjnych to zmora niejednego przedsiębiorcy. Dzięki bramie magazynowej z pasów PCV można szybko, i przede wszystkim niedużym kosztem wyznaczyć miejsca składowe dla rożnych grup towarów, które mogą wymagać przechowywania w innych warunkach klimatycznych. Wykorzystanie do tego celu paskowych ścian PCV pozwoli utrzymać wymagane warunki w wyznaczonej części obiektu bez konieczności klimatyzowania całej hali czy budowy dedykowanych budynków składowych. Kolejnym zastosowaniem jakie mają ściany PCV jest ich montaż w bramach przeładunkowych. Przewóz towarów przez zamknięta bramę jest niemożliwy. Natomiast otwarta brama zwiększa zapotrzebowanie na energię niezbędną do utrzymania wymaganych warunków klimatycznych wewnątrz obiektów. Kurtyna przemysłowa rozwiązuje jednocześnie dwa problemy. Pozwala na swobodne przemieszczanie się przez światło otworu, dodatkowo zabezpiecza go przed mieszaniem się ciepłych i zimnych mas powietrza. Ponadto izoluje wnętrze przed pyłem, oparami, hałasem, insektami a także opadami atmosferycznymi.

Ściana antystatyczna dla przemysłu elektronicznego, zbrojeniowego i serwerowni

Coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się ściany PCV z folii antystatycznej. Materiał został tak zaprojektowany, aby przede wszystkim zapobiegał gromadzeniu się na powierzchni przegrody ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu śćiany z PCV mogą być montowane w serwerowniach, fabrykach amunicji, czy w zakładach produkujących podzespoły elektroniczne a także w młynach, składach zbożowych i magazynach materiałów łatwopalnych. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie jedna zbłąkana iskra może zainicjować eksplozję i wyrządzić duże szkody materialne a przede wszystkim może doprowadzić do utraty ludzkiego życia.

Ściana PCV chroniąca przed insektami dedykowana dla przemysłu spożywczego i gastronomii

W zakładach przetwórstwa owoców i warzyw, masarniach a także w restauracjach, barach i innych lokalach gastronomicznych, czyli wszędzie, gdzie produkuje się, przetwarza i przygotowuje żywność mogą wystąpić problemy związane z nadmiernym gromadzeniem się insektów. Aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarne  do oddzielania poszczególnych sekcji czy pomieszczeń stosuje się ściany PCV z folii antyinsektowej, której zadaniem jest po pierwsze odstraszanie insektów, po drugie tworzenie fizycznej bariery dla owadów, insektów oraz gryzoni. Materiał posiada atesty dopuszczające go do kontaktu z żywnością, dzięki czemu może być bez obaw stosowany w przemyśle spożywczym.

żółte ściany PCV

Producent ścian PCV z pasów i plandek

Ściany z pasów PCV produkowane przez nas charakteryzują się wytrzymałością i dużą dokładnością wykonania. Wieloletnia obecność na krajowym rynku pozwoliła nam na zdobycie cennego doświadczenia a także wypracowania wielu nowatorskich rozwiązań, które stale wdrażamy aby udoskonalać nasze produkty.

Folia przyjazna środowisku

Folia PCV do produkcji ścianek PCV

Do produkcji ścian i innych przegród PCV używamy materiałów najlepszej jakości. Bazujemy na folii PCV produkowanej przez francuska firmę Extruflex. Jest to jeden z najbardziej uznawanych na świecie producentów folii PCV.  Wszystkie polimery używane przez nas do produkcji ścian PCV wytworzone są na bazie plastyfikatorów Non-Phthalte, co oznacza, że są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego a także przyjazne dla środowiska. Warto zwrócić uwagę na fakt, że po zakończeniu eksploatacji pasy foliowe można oddać do recyklingu, gdzie materiał zostanie przetworzony do ponownego użycia.  Plastyfikatory bez ftalanów używane przez naszego dostawcę firmę Extruflex posiadają Atesty PZH i Certyfikat Higieniczny.

Jak zamówić ściany PCV do oddzielania przestrzeni magazynowych?

Z uwagi na różnorodność zastosowań, rozmiarów, kolorów a także stopni przezroczystości paskowych ścian PCV zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta. Nasi pracownicy od lat doradzają klientom najbardziej optymalne rozwiązania, które każdorazowo dostosowują do Państwa indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny ściany PCV

Ściany PCV z pasów lub plandek na wymiar

Zajmujemy się produkcją plandek i ścianek PCV w rozmiarach standardowych, na przykład: 1000mm x 2100mm; 2000mm x 2500mm itp.  Jednak przede wszystkim oferujemy usługę wykonania ściany PCV na wymiar. Po otrzymaniu od klienta wymiarów a także ustaleniu rodzaju folii wypełniającej, jej koloru, przejrzystości a także przeznaczenia dokonujemy wyceny. Do produkcji przystępujemy po zaakceptowaniu przez klienta proponowanej ceny. Najczęściej jeszcze tego samego dnia gotowa ściana PCV przekazywana jest kurierowi i następnego dnia dociera do zamawiającego. Oczywiście w przypadku niestandardowych zamówień czas realizacji może się nieznacznie wydłużyć, jednak w takich przypadkach czas wysyłki jest konsultowany z klientem.

Jesteśmy także producentem kurtyn plandekowych stosowanych do wygradzania większych powierzchni, przez które nie ma konieczności przejeżdżania. Możliwe jest ponadto połączenie plandeki PCV ze ścianą paskową.

Szybka realizacja i wysyłka ścian ochronnych z folii PCV

Z dużą starannością podchodzimy nie tylko do produkcji ścian foliowych. Dbamy też o najwyższe standardy w bezpośrednich, telefonicznych i on-linowych kontaktach z klientami. Regułą w firmie jest terminowa realizacja zamówień oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru ściany PCV, idealnie dopasowanej do wymagań, potrzeb a także możliwości finansowych klienta.

Ściana ochronna, działowa, akustyczna z pasów PCV do samodzielnego montażu

Produkowane przez nas ściany technologiczne pozwalają ograniczyć koszty związane z montażem. Do ich zamocowania nie trzeba zatrudniać fachowca. Montaż jest banalnie prosty i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy wiertarka, kołki montażowe lub  wkręty oraz śrubokręt / wkrętarka i brama PCV gotowa. Po pierwsze do nadproża, do ściany lub stelaża w zależności od wybranego przez klienta miejsca mocuje się wieszak grzebieniowy. Do tego celu używa się kołków montażowych, wkrętów lub śrub.  Po drugie i ostatnie po przytwierdzeniu wieszaka rozwijamy pasy z przymocowanymi fabrycznie okuciami i najzwyczajniej je wieszamy.  Ściana PCV gotowa! Pasy po zawieszeniu w zależności od temperatury otoczenia będą potrzebowały od kilkudziesięciu minut do kilku godzin na rozprostowanie się. Jeżeli po tym czasie będą dotykały posadzki należy je skrócić tak aby kończyły się około 10mm nad powierzchnią progu. Skracanie pasa PCV wykonujemy nożyczkami lub ostrym nożem (np. nożem do tapet z ostrzem segmentowym).

Ścianka PCV pakowana do wysyłki

Wysyłka kurtyny PCV do klienta

Montaż wieszaka śćiany wstęgowej

Przykrecanie wieszaka kurtyny PCV do nadproża

Pasy PCV po rozwinięciu wieszane na hakach

Rozwijanie i wieszanie pasów PCV

Docinanie lameli PCV na pożądaną długość

Jak docinać zbyt długie pasy folii PCV w kotarach wstęgowych

Ściany PCV - wypełnienia standardowe ceny i wymiary

Wypełnienia mrozoodporne - ściany PCV chłodnicze

Ściany i bramy PCV - Ceny najpopularniejszych wymiarów

Ścianki paskowe z folii standard

Kotary chłodnicze i mroźnicze z folii Polar i superPolar

Ściany PCV do zabudowy hal przemysłowych i magazynowych, wzmacniane podłużnymi żebrami

Dlaczego warto zainwestować w ściany PCV?

 • szybki zwrot inwestycji w postaci oszczędności kosztów ponoszonych na energie cieplną
 • ochrona przed kurzem, pyłem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
 • obniżanie poziomu hałasu o 35 dB
 • zapobieganie oszronieniom i oblodzeniom w izotermach i komorach chłodniczych
 • możliwość stosowania w przemyśle spożywczym i branży gastronomicznej co potwierdzają przyznane certyfikaty i atest higieniczny
 • chronią wnętrze obiektu podczas, gdy brama segmentowa jest otwarta i jednocześnie pozwalają na przechodzenie i przewożenie ładunków
 • są elastyczne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłużą na lata
 • ściany PCV a także bramy pasowe są odporne na warunki atmosferyczne i nie starzeją się pod wpływem promieniowania słonecznego
 • ścianki ochronne można montować wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń
 • szeroki wachlarz właściwości folii wypełniającej ściany paskowe pozwala na stosowanie ich w każdej gałęzi przemysłu, usługach, handlu a także w gospodarstwach domowych.