Kurtyny PCV

Kurtyna PCV czyli przegroda izolacyjna w przystępnej cenie

Elastyczne kurtyny paskowe z folii PCV

Kurtyny PCV to przegrody z elastycznej folii PCV montowane zazwyczaj w świetle bram lub drzwi. Bardzo często stosowane są jako kurtyny paskowe wydzielające np: miejsca magazynowe a także poszczególne sekcje hal produkcyjnych. Ponadto mogą osłaniać maszyny przed wnikaniem zanieczyszczeń a także odgradzać je od otoczenia i tłumić generowany przez nie uciążliwy hałas.

DO najważniejszych funkcji kurtyn PCV należą:

 • termoizolacja – ochrona przed wnikaniem do wnętrza pomieszczeń zimnych mas powietrza w okresie jesienno-zimowym. W przypadku kurtyn PCV z pasów POLAR ochrona polega na izolowaniu wnętrza chłodni czy mroźni przed ciepłymi masami powietrza z zewnątrz
 • ochrona przed pyłem, kurzem, wiatrem a także silnymi podmuchami wiatru
 • osłona wnętrza przed wilgocią, deszczem a także śniegiem
 • redukcja hałasu – kurtyny PCV z pasami PCV zamontowanymi na zakład,  ograniczają przenikanie fal dźwiękowych, chroniąc w konsekwencji pracowników przed hałasem z zewnątrz
 • ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Kurtyny z pasów foliowych PCV Screenflex chronią także przed promieniowaniem podczerwonym (IR) oraz jaskrawymi rozbłyskami światła niebieskiego
 • osłona maszyn i stanowisk pracy przed czynnikami niepożądanymi
Kurtyna PCV z transparentnych, elastycznych pasów foliowych

Budowa kurtyn PCV

Pasy PCV czyli wstęgi wypełniające kurtynę foliową

Wypełnienie kurtyny PCV to pasy foliowe o rożnym stopniu przezroczystości a także kilku wersjach kolorystycznych. Dodatkowo pasy PCV występują w czterech wariantach szerokości (100mm, 200mm, 300mm, 400mm) a ponadto mają kilka podstawowych grubości 2mm, 3mm, 4mm. W wersji wzmacnianej grubości wynoszą 2(6)mm, 3(7)mm, 4(8mm) – wartość w nawiasie to grubość pasa z żebrami wzmacniającymi. Wersje kurtyn PCV z folii spawalniczej też mają zróżnicowane grubości i wynoszą one 0,4mm dla arkuszy spawalniczych i zasłon, 1mm dla pasów o szerokości 570mm i 2mm dla lameli spawalniczych o szerokości 300mm.

Kolorowe pasy foliowe do wypełniania kurtyn PCV

Różne szerokości pasów PCV do zasłon PCV

PAsy 200mm, 300mm, 400mm do mocowania w kurtynach PCV paskowych

PAsy wzmacniane o grubości 6mm, 7mm oraz 8mm

Kurtyna PCV może być wykonana z pasów żebrowanych, wzmacnianych, grubych

Płytki mocujące do zawieszania pasów w kurtynach PCV

Płytki mocujące to nic innego jak okucie pasa na jednym z jego końców umożliwiające szybkie zawieszenie go w kurtynie PCV. Wykonuje się je najczęściej ze stali kwasoodpornej INOX, rzadziej z tworzywa sztucznego. Płytki PCV stosuje się zazwyczaj do kurtyn drzwiowych lub przegród magazynowych o wysokości do 3m. Dla kurtyn PCV o długości pasów przekraczających 3m a także pasów o grubości 3mm i 4mm zalecamy okucia stalowe. Ponadto doboru płytek do pasów PCV dokonuje się w oparciu o upodobania klienta, warunki techniczne a także analizę środowiska montażu. Płytki umożliwiają szybkie a także bezproblemowe zawieszenie okutych pasów na listwie grzebieniowej. Rozmiary produkowanych przez nas płytek przystosowane są do szerokości a także grubości wszystkich pasów dostępnych na krajowym rynku.

Kurtyny PCV wypełnia się pasami okutymi w płytki stalowe

Okucia stalowe używane do mocowania pasów wypełniających kurtyny PCV

Kurtyny drzwiowe mogą być wyposażone w płytki z PCV

Plastikowe płytki do mocowania pasów w kurtynie PCV

Okuty pas żebrowany, standard do kurtyny PCV

Okuty pas żebrowany Standard do kurtyny PCV

Kurtyna PCV zamocowana na wieszaku grzebieniowym

Wieszaki lub innymi słowy listwy grzebieniowe to wykonane z tworzywa sztucznego lub stali kwasoodpornej INOX zawiesia dla pasów foliowych uzbrojonych w okucia. Na haczykowato wygięte zęby nakłada się płytki mocujące wraz z zamontowanymi pasami. Wbrew pozorom jest to szybki, trwały i przede wszystkim sprawdzający się idealnie sposób montażu kurtyn PCV.

Wieszak grzebieniowy do kurtyn Wstęgowych z folii PCV

Kompletne mocowanie ze stali do kurtyn wstęgowych

Mocowanie ze stali inox do kurtyn plastikowych

Kurtyna PCV z pasów standard i okuć ze stali INOX

Budowa kurtyny PCV

Jakie korzyści dają kurtyny PCV?

Różnorodność folii do kurtyn PCV sprawia, że korzyści płynące z ich stosowania są ogromne. Przegrody można stosować niemalże w każdej gałęzi przemysłu, w domach, gospodarstwach rolnych a także obiektach handlowo-usługowych.  Ich przydatność zaczyna się od funkcji termoizolacyjne w drzwiach tarasowych domu, bramie magazynu czy centrum logistycznego. Kończy się na ochronie przeciwpromiennej w branży spawalniczej, czy też na ochronie przeciwpożarowej w zakładzie produkującym broń i amunicję.

Kurtyna plastikowa zmniejsza koszty ogrzewania obiektu

W miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu towarowego, w często uczęszczanych przejściach dla pracowników występuje ryzyko utraty zadanej temperatury. W związku z tym koszty utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu są bardzo wysokie. Najprostszym, tanim a także szybkim rozwiązaniem zapobiegającym mieszaniu się ciepłych i zimnych mas powietrza jest kurtyna PCV. Zasłona wstęgowa pozwoli nie tylko na ograniczenie strat energii. Jednocześnie nie będzie utrudniała ruchu mechanicznego a także pieszego. Konstrukcja kurtyny plastikowej oraz wykorzystane do jej produkcji materiały zmniejszają ryzyko nadmiernego mieszania się ciepłych i zimnych mas powietrza niemalże do zera. Cena kurtyny paskowej w standardowym wymiarze to koszt kilkuset złotych. Wydatek ten jednak bardzo szybko się zwróci w postaci obniżonych rachunków za energię konieczną do utrzymania zadanej temperatury.

Curtech - kurtyny paskowe PCV porducent polski

Kurtyny wstęgowe poprawiają komfort pracy załogi

Kotara z pasów PCV zamocowanych z zakładem, stanowi ekran dźwiękochłonny,  izolujący akustycznie. Kurtyny PCV mogą obniżać natężeniu hałasu aż o 35 dB. Funkcja ta jest szczególnie pożądana na halach produkcyjnych, gdzie w jednym pomieszczeniu pracują ludzie i generujące uciążliwe dźwięki maszyny. Dodatkowo kurtyny z pasów PCV stanowią ochronę przed przeciągami i silnymi podmuchami wiatru. Wymienione powyżej zalety kurtyn PCV wpływają pozytywnie na poprawę komfortu pracy. Zwiększają wydajność pracowników i jednocześnie zmniejszają absencję chorobową, powodowaną przesz szkodliwe warunki na stanowisku pracy, w postaci przeciągów, hałasu czy gwałtownych skoków temperatury.

Ochrona życia i zdrowia osób pracujących w otoczeniu stanowiska spawalniczego za pomocą kurtyn PCV

Wygrodzenia spawalnicze z elastycznych pasów PCV wykonanych z folii ScreenFlex to 99.998% ochrony przed promieniowaniem podczerwonym (IR) a także ultrafioletowym (UV) emitowanymi przez łuk spawalniczy. Kurtyny PCV z folii spawalniczej o niskiej przezroczystości to także ochrona przed jaskrawymi rozbłyskami światła niebieskiego wytwarzanego w procesie spawania łukowego. Lamele spawalnicze o grubości 2mm stanowią ponadto barierę dla rozżarzonych odprysków spawalniczych, oraz iskier powstających podczas obróbki metalu.

Zastosowanie kurtyn PCV w praktyce

Kurtyny paskowe z folii PCV możemy spotkać wszędzie. Występują w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw, w przemyśle wędliniarskim, farmaceutycznym, zbrojeniowym a także elektronicznym. Ponadto Przegrody wstęgowe spotykamy w aptekach, lokalach gastronomicznych, strzelnicach, centrach logistycznych i halach produkcyjnych oraz na składach magazynowych. Kurtyny foliowe PCV ze względu na szerokie spektrum właściwości, obszerną paletę barw i kilka stopni przezroczystości możemy znaleźć w każdej dziedzinie przemysłu, handlu, usług a także w prywatnych domach.

Kurtyna na drzwi

Bardzo często stosowana w magazynach, i lokalach gastronomicznych, gdzie stanowi przegrodę termiczną pomiędzy pomieszczeniami o rożnych warunkach mikroklimatycznych. Ponadto coraz częściej stosowana jest w obiektach handlowych dużych galerii handlowych, gdzie oprócz funkcji termoizolacyjnej stanowi ekran akustyczny odgradzający przytulne wnętrze sklepu od zgiełku panującego na ciągach komunikacyjnych. Kurtyna drzwiowa to też zyskujące popularność rozwiązanie stosowane w prywatnych domach. Zamontowana w drzwiach tarasowych czy balkonowych obniża poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz, latem nie wpuszcza ciepłych mas powietrza do wnętrza i dodatkowo chroni przed wnikaniem uciążliwych insektów.

Kurtyna PCV na drzwi

Kurtyna chłodnicza z folii Polar lub kotara mroźnicza z folii Super Polar

Jednym z bardziej znanych przykładów wykorzystania kurtyn PCV jest stosowanie ich w wejściach do komór chłodniczych a także mroźniczych. Kurtyny foliowe podczas, gdy drzwi do chłodni są otwarte na czas przeładunku chronią jej wnętrze przed wnikaniem wilgotnego, ciepłego powietrza. Zapobiega to przede wszystkim powstawaniu mgły, oszronieniu urządzeń chłodniczych i utracie zadanej temperatury. Kurtyny wstęgowe z folii chłodniczej bardzo często można także spotkać w naczepach samochodów dostawczych realizujących transport towarów w temperaturze kontrolowanej. Godnym uwagi jest fakt, że minimalna temperatura użytkowania pasów mroźniczych to -60°C. Do takiej temperatury folia w kurtynie PCV mroźniczej zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne.

Foliowa kurtyna magazynowa w bramie przeładunkowej

Zapewnienie odpowiednich warunków składowych na magazynach a także halach produkcyjnych to zmora niejednego przedsiębiorcy. Dzięki kurtynie magazynowej z pasów PCV można szybko, i przede wszystkim niedużym kosztem wyznaczyć miejsca składowe dla rożnych grup towarów, które mogą wymagać przechowywania w innych warunkach klimatycznych. Wykorzystanie do tego celu kurtyn plastikowych pozwoli utrzymać wymagane warunki w wyznaczonej części obiektu bez konieczności klimatyzowania całej hali czy budowy dedykowanych budynków składowych. Kolejnym zastosowaniem kurtyn PCV jest ich montaż w bramach przeładunkowych. Przewóz towarów przez zamknięta bramę jest niemożliwy. Natomiast otwarta brama zwiększa zapotrzebowanie na energię niezbędną do utrzymania wymaganych warunków klimatycznych wewnątrz obiektów. Kurtyna przemysłowa rozwiązuje jednocześnie dwa problemy. Pozwala na swobodne przemieszczanie się przez światło otworu, dodatkowo zabezpiecza go przed mieszaniem się ciepłych i zimnych mas powietrza. Ponadto izoluje wnętrze przed pyłem, oparami, hałasem, insektami a także opadami atmosferycznymi.

Kurtyny PCV - przejeżdżający wózek widłowy

Kotara antystatyczna dla przemysłu elektronicznego, zbrojeniowego i serwerowni

Coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się kurtyna PCV z folii antystatycznej. Materiał został tak zaprojektowany, aby przede wszystkim zapobiegał gromadzeniu się na powierzchni przegrody ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu kurtyny z PCV mogą być montowane w serwerowniach, fabrykach amunicji, czy w zakładach produkujących podzespoły elektroniczne a także w młynach, składach zbożowych i magazynach materiałów łatwopalnych. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie jedna zbłąkana iskra może zainicjować eksplozję i wyrządzić duże szkody materialne a przede wszystkim może doprowadzić do utraty ludzkiego życia.

Kurtyna PCV chroniąca przed insektami dedykowana dla przemysłu spożywczego i gastronomii

W zakładach przetwórstwa owoców i warzyw, masarniach a także w restauracjach, barach i innych lokalach gastronomicznych, czyli wszędzie, gdzie produkuje się, przetwarza i przygotowuje żywność mogą wystąpić problemy związane z nadmiernym gromadzeniem się insektów. Aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarne  do oddzielania poszczególnych pomieszczeń stosuje się kurtyny PCV z folii antyinsektowej, której zadaniem jest po pierwsze odstraszanie insektów, po drugie tworzenie fizycznej bariery dla owadów, insektów oraz gryzoni. Materiał posiada atesty dopuszczające go do kontaktu z żywnością, dzięki czemu może być bez obaw stosowany w przemyśle spożywczym.

Kurtyna przeciw owadom w przetwórni mięsa

Producent kurtyn PCV

Kurtyny z pasów PCV produkowane przez nas charakteryzują się wytrzymałością i dużą dokładnością wykonania. Wieloletnia obecność na krajowym rynku pozwoliła nam na zdobycie cennego doświadczenia a także wypracowania wielu nowatorskich rozwiązań, które stale wdrażamy aby udoskonalać nasze produkty.

Folia przyjazna środowisku

Folia PCV do produkcji kurtyn wstęgowych

Do produkcji kurtyn używamy materiałów najlepszej jakości. Bazujemy na folii PCV produkowanej przez francuska firmę Extruflex. Jest to jeden z najbardziej uznawanych na świecie producentów folii PCV.  Wszystkie polimery używane przez nas do produkcji kurtyn PCV wytworzone są na bazie plastyfikatorów Non-Phthalte, co oznacza, że są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego a także przyjazne dla środowiska. Warto zwrócić uwagę na fakt, że po zakończeniu eksploatacji pasy foliowe można oddać do recyklingu, gdzie materiał zostanie przetworzony do ponownego użycia.  Plastyfikatory bez ftalanów używane przez naszego dostawcę firmę Extruflex posiadają Atesty PZH i Certyfikat Higieniczny.

Jak zamówić kurtynę PCV?

Z uwagi na różnorodność zastosowań, rozmiarów, kolorów a także stopni przezroczystości kurtyn paskowych zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta. Nasi pracownicy od lat doradzają klientom najbardziej optymalne rozwiązania, które każdorazowo dostosowują do Państwa indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny kurtyn PCV

Kurtyny PCV paskowe na wymiar

Zajmujemy się produkcją kurtyn w rozmiarach standardowych, na przykład: 1000mm x 2100mm; 2000mm x 2500mm itp.  Jednak przede wszystkim oferujemy usługę wykonania kurtyny PCV na wymiar. Po otrzymaniu od klienta wymiarów a także ustaleniu rodzaju folii wypełniającej, jej koloru, przejrzystości a także przeznaczenia kurtyny dokonujemy wyceny. Do produkcji przystępujemy po zaakceptowaniu przez klienta proponowanej ceny. Najczęściej jeszcze tego samego dnia gotowa kurtyna przekazywana jest kurierowi i następnego dnia dociera do zamawiającego. Oczywiście w przypadku niestandardowych zamówień czas realizacji może się nieznacznie wydłużyć, jednak w takich przypadkach czas wysyłki jest konsultowany z klientem.

Jesteśmy także producentem kurtyn plandekowych stosowanych do wygradzania większych powierzchni, przez które nie ma konieczności przejeżdżania. Możliwe jest ponadto połączenie plandeki PCV z kurtyną paskową.

Szybka realizacja i wysyłka kurtyn paskowych z folii PCV

Z dużą starannością podchodzimy nie tylko do produkcji kurtyn foliowych. Dbamy też o najwyższe standardy w bezpośrednich, telefonicznych i on-linowych kontaktach z klientami. Regułą w firmie jest terminowa realizacja zamówień oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru kurtyny PCV, idealnie dopasowanej do wymagań, potrzeb a także możliwości finansowych klienta.

Kotara wstęgowa z pasów PCV do samodzielnego montażu

Produkowane przez nas kurtyny wstęgowe pozwalają ograniczyć koszty związane z montażem. Do ich zamocowania nie trzeba zatrudniać fachowca. Montaż jest banalnie prosty i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy wiertarka, kołki montażowe lub  wkręty oraz śrubokręt / wkrętarka i brama PCV gotowa. Po pierwsze do nadproża, do ściany lub stelaża w zależności od wybranego przez klienta miejsca mocuje się wieszak grzebieniowy. Do tego celu używa się kołków montażowych, wkrętów lub śrub.  Po drugie i ostatnie po przytwierdzeniu wieszaka rozwijamy pasy z przymocowanymi fabrycznie okuciami i najzwyczajniej je wieszamy.  Kurtyna gotowa! Pasy po zawieszeniu w zależności od temperatury otoczenia będą potrzebowały od kilkudziesięciu minut do kilku godzin na rozprostowanie się. Jeżeli po tym czasie będą dotykały posadzki należy je skrócić tak aby kończyły się około 10mm nad powierzchnią progu. Skracanie pasa PCV wykonujemy nożyczkami lub ostrym nożem (np. nożem do tapet z ostrzem segmentowym).

Kurtyna PCV pakowana do wysyłki

Wysyłka kurtyny PCV do klienta

Montaż wieszaka kotary wstęgowej

Przykrecanie wieszaka kurtyny PCV do nadproża

Pasy PCV po rozwinięciu wieszane na hakach

Rozwijanie i wieszanie pasów PCV

Docinanie lameli PCV na pożądaną długość

Jak docinać zbyt długie pasy folii PCV w kotarach wstęgowych

Kurtyny PCV - wypełnienia standardowe ceny i wymiary

PAs PCV ostrzegawczy o czerwonym zabarwieniu, przezroczysty
639,21 1 276,99  z VAT
Przezroczyste, ostrzegawcze o czerwonym zabarwieniu Temperatura pracy: od -25°C do...
Pas PCV sygnalizacyjny sprzedawany na metry bieżące
13,41 25,68  z VAT
Przezroczyste o czerwonym zabarwieniu Temperatura pracy: od -25°C do +50°C...
Pas PCV Standard rolka 50m
348,71 2 129,13  z VAT
Przezroczyste o lekko niebieskim zabarwieniu Temperatura pracy: od -15°C do...
Pas PCV Standard rolka 25m
272,45  z VAT
Przezroczyste o lekko niebieskim zabarwieniu Temperatura pracy: od -15°C do...
Folia paskowa standard
7,87 22,91  z VAT
Przezroczyste o lekko niebieskim zabarwieniu Temperatura pracy: od -15°C do...

Wypełnienia mrozoodporne - kurtyny PCV chlodnicze

Wzmacniany pas PCV Super POlar rolka 50m
724,81 1 705,03  z VAT
Przezroczysty o intensywnym morskim zabarwieniu Dwustronnie żebrowany Dedykowane dla wózków...
Żebrowany pas PCV Super Polar do mroźni dla wózków widłowych
15,98 37,38  z VAT
Przezroczysty o intensywnym morskim zabarwieniu Dwustronnie żebrowany Dedykowane dla wózków...
Wzmacniany pas PCV Polar w 50 metrowych rolkach
698,15 2 967,74  z VAT
Przezroczysty o lekko morskim zabarwieniu Dwustronnie żebrowany Dedykowany dla wózków...
Żebrowany pas PCV Polar do chłodni i izoterm
15,74 60,36  z VAT
Przezroczysty o lekko morskim zabarwieniu Dwustronnie żebrowany Dedykowane dla wózków...
Pas PCV mroźniczy Super Polar
681,73 3 418,61  z VAT
Przezroczyste o intensywnym morskim zabarwieniu Dedykowane do mroźni Temperatura pracy:...
PAs PCV Super Polar na metry
14,55 74,19  z VAT
Przezroczyste o intensywnym morskim zabarwieniu Dedykowane do mroźni Temperatura pracy:...
PAs PCV chłodniczy Polar do izoterm i komór chłodniczych
563,34 2 407,01  z VAT
Przezroczyste o lekko morskim zabarwieniu Dedykowane do izoterm i komór...
Kurtyna z pasa folii polar
12,92 49,22  z VAT
Przezroczyste o lekko morskim zabarwieniu Dedykowane do izoterm i komór...

Kurtyny PCV - Ceny najpopularniejszych wymiarów

Kurtyny paskowe z folii standard

Kurtyna magazynowa z pasów PCV 400x4mm
1 488,25 6 842,80  z VAT
Pasy standard 400x4 mm z zakładem 77 mm Folia przezroczysta...
Kurtyna na drzwi z pasów folii PCV Standard w rozmiarze 200x2mm
247,89 707,88  z VAT
Kurtyna na drzwi z pasów Standard 200x2 mm z zakładem...
Kurtyna paskowa Standard, przezroczysta, z pasów gładkiej folii PCV
715,28 1 708,22  z VAT
Pasy standard 300x3 mm z zakładem 54 mm Folia przezroczysta...
kurtyna paskowa PCV
271,95 645,00  z VAT
Pasy standard 200x2 mm z zakładem 36 mm Folia przezroczysta...

Kotary chłodnicze i mroźnicze z folii Polar i superPolar

Żebrowana kurtyna chłodnicza Super Polar 300x3mm
1 123,68 2 653,95  z VAT
Pasy Super Polar 300x3(7) mm z zakładem 54 mm Folia...
Żebrowana kurtyna do mroźni Super Polar 200x6mm
370,24 1 042,38  z VAT
Pasy Super Polar 200x2(6) mm z zakładem 36 mm Folia...
Żebrowana kurtyna chłodnicza z polii Polar 300x7mm
1 016,19 2 356,25  z VAT
Pasy Polar 300×3(7) mm ŻEBROWANE z zakładem 54 mm Folia...
Żebrowana kurtyna do chłodni elastyczna do minus 25 stopni C.
341,12 938,63  z VAT
Pasy Polar 200x6 mm ŻEBROWANE z zakładem 36 mm Folia...
Kurtyna mroźnicza z folii Super Polar 300x3mm elastyczna do -60 stopni C
835,85 1 886,80  z VAT
Pasy Super Polar 300x3 mm z zakładem 54 mm Folia...
Kurtyna do mroźni z pasów Super Polar 200x2mm do -60°C
280,67 741,48  z VAT
Pasy Super Polar 200x2 mm z zakładem 36 mm Folia...
Kurtyna chłodnicza z pasów Polar 300x3mm
782,26 1 738,41  z VAT
Pasy Polar 300x3 mm z zakładem 54 mm Folia przezroczysta...
Kurtyna do chłodni z pasów Polar 200x2 mm, elastyczna do -25°C
264,34 683,31  z VAT
Pasy Polar 200x2 mm z zakładem 36 mm Folia przezroczysta...

Kurtyny PCV wzmacniane podłużnymi żebrami

Kurtyna przemysłowa, żebrowana o dopuszczalnej wysokości 7 m
2 180,36 8 167,37  z VAT
Pasy żebrowane 400x4mm (z żebrami 8mm), zakład 77 mm Dedykowane...
Kurtyna wzmacniana wzdłużnymi żebrami z obu stron. PAsy 300x3(7)mm
908,67 2 243,83  z VAT
Pasy żebrowane 300x3mm (z żebrami 7mm), zakład 54 mm Dedykowane...
Kurtyna paskowa, żebrowana na drzwi z folii 200x2(6)mm
308,84 602,59  z VAT
Pasy żebrowane 200x2mm (z żebrami 6mm), z zakładem 36 mm...
Kurtyna Żebrowana z pasów 200x2(6)mm dla wózków paletowych
311,98 918,38  z VAT
Pasy żebrowane 200x2mm (z żebrami 6mm), z zakładem 36 mm...

Dlaczego warto zainwestować w kurtynę PCV?

 • szybki zwrot inwestycji w postaci oszczędności kosztów ponoszonych na energie cieplną
 • ochrona przed kurzem, pyłem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
 • obniżanie poziomu hałasu o 35 dB
 • zapobieganie oszronieniom i oblodzeniom w izotermach i komorach chłodniczych
 • możliwość stosowania w przemyśle spożywczym i branży gastronomicznej co potwierdzają przyznane certyfikaty i atest higieniczny
 • chroni wnętrze obiektu podczas, gdy brama segmentowa jest otwarta i jednocześnie pozwala na przechodzenie i przewożenie ładunków
 • jest elastyczna i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłuży na lata
 • kurtyny pcv sa odporne na warunki atmosferyczne i nie starzeją się pod wpływem promieniowania słonecznego
 • kotary można montować wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń
 • szeroki wachlarz właściwości folii wypełniającej kurtyny paskowe pozwala na stosowanie w każdej gałęzi przemysłu, usługach, handlu a także w gospodarstwach domowych.