Przegrody technologiczne

Przegrody technologiczne to kurtyny paskowe z elastycznej folii PCV przeznaczone przede wszystkim do osłony systemu transportu wewnętrznego rolkowe, taśmowe, łańcuchowe. To także przegrody dedykowane do suwnic i bram kolejowych. Przegrody technologiczne to ponadto wygrodzenia stanowisk pracy maszyn. Chronią maszyny i urządzenia przed wnikaniem zanieczyszczeń z zewnątrz a dodatkowo redukują poziom hałasu, który jest generowany podczas pracy urządzeń.

Kurtyny technologiczne PCV

Jak przegrody technologiczne chronią system transportu wewnętrznego?

System transportu wewnętrznego to bardzo istotny składnik infrastruktury procesów logistycznych. Wpływa aktywnie na szybkość przemieszczania towarów, poziom procesów manipulacyjnych oraz transportowych pod względem ich  wydajności. System transportu wewnętrznego zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas przemieszczania towarów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub utraty wartości użytkowych. Umożliwia szybsze, bardziej wydajne przemieszczanie towarów, co minimalizuje czas potrzebny na dostarczenie produktu do klienta. Pozwala ponadto na optymalizację zużycia energii i redukcję emisji szkodliwych gazów cieplarnianych.

Osłony technologiczne z pasów foliowych

Dodatkowe korzyści z systemu transportu wewnętrznego wyciągamy, gdy działa on w optymalnych warunkach, które zwiększają jego żywotność. Wnikające zabrudzenia jak kurz, odłamki, odpryski, opiłki mogą przyczynić się do szybszego wystąpienia awarii. Jest to bez wątpienia czynnik, który zwiększa koszt utrzymania systemu i podnosi koszty produkcyjne. Dlatego też warto zabezpieczać środki transportu wewnętrznego za pomocą przegród technologicznych z foliowych pasów PCV przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Przegrody technologiczne do osłony systemu transportu wewnętrznego

Przegroda do tartaku

Kurtyna paskowa do tartaku lub inaczej przegroda technologiczna do tartaku to doskonałe rozwiązanie zabezpieczające otoczenie pił taśmowych i innych maszyn przed odrzutem drzazg, sęków i innych odpadów. Dodatkowo przegrody foliowe pełnią funkcję ekranów akustycznych, które obniżają poziom uciążliwego hałasu emitowanego przez pracujące traka. Osłona PCV usytuowana pomiędzy częścią roboczą piły a jej panelem kontrolnym chroni pilarza, który coraz rzadziej przebywa bezpośrednio przy tarczy i kłodach. Zautomatyzowanie produkcji w przemyśle tartacznym sprawia, że pracownicy narażeni są dzisiaj raczej na zagrożenia takie jak hałas, odpryski niż urazy rąk spowodowane chwilą nieuwagi. Dlatego przegrody do tartaku stają się coraz częściej pozycją obowiązkową, która poprawia poziom bezpieczeństwa pracowników.

Przegroda do tartaku

Przegrody do suwnic / kurtyny do urządzeń dźwigowych

Kurtyny do urządzeń dźwigowych zazwyczaj pełnią funkcję osłon ograniczających ruch powietrza. Chronią przed przeciągami, opadami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami jak pył czy kurz.  Dodatkową zaletą jaką cechują się przegrody do suwnic jest ich wysoka przezroczystość. Osłaniają suwnicę a jednocześnie nie zaciemniają miejsca w którym pracuje. Zapewniają operatorowi suwnicy nie tylko komfort optyczny ale także nie ulegają uszkodzeniu, gdy dojdzie do kontaktu z suwnicą lub ładunkiem. Kurtyny do suwnic można mocować także na samej suwnicy. Wówczas przegroda paskowa będzie poruszać się wraz z nią. Każdorazowo przy projektowaniu przegrody do suwnic z pasów PCV należy uwzględnić jej ciężar. W przybliżeniu zakłada się że m2 gotowej do montażu kotary suwnicowej z podstawowym zakładem pasów waży około 4,7 kg.

Kurtyna PCV technologiczna do suwnic

Przegrody technologiczne jako ściany hal i magazynów

Coraz częściej przegrody technologiczne pełnią funkcję ścian zewnętrznych i wewnętrznych w magazynach a także halach produkcyjnych. Ściany PCV wykonane z folii paskowej są elastyczne. Nie ulegają zatem uszkodzeniu, gdy dojdzie do kontaktu z ładunkiem lub środkiem transportu. W dowolnym miejscu ściany można przejść lub przejechać. Pasy pod naciskiem człowieka, lub np. wózka się rozchylą po czym samoczynnie wrócą na swoje miejsce. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle wygodne i praktyczne. Ściana technologiczna z PCV chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przeciągami, ptakami a także owadami. Jednocześnie nie utrudnia transportu i zapewnia doświetlenie wnętrza naturalnym światłem na poziomie szyb okiennych ze szkła.

Ściany PCV - przegrody technologiczne

Przegrody technologiczne do bram

Przegrody technologiczne do bram produkowane ze wzmacnianej wzdłużnymi żebrami folii PCV. Wielokrotnie zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jak otarcia, zerwania a także pęknięcia. Dodatkowo żebrowanie zmniejsza powierzchnię przylegania do przewożonych ładunków. Szczególnie tych owiniętych w folię stretch. Kurtyny do bram stosuje się najczęściej do doszczelnienia bram przeładunkowych w centrach logistycznych, magazynach a także zakładach produkcyjnych.

Przegrody termiczne na drzwi i bramy

Kurtyna termiczna na drzwi a także bramę to produkt z folii standard ograniczający po pierwsze mieszanie się ciepłych i zimnych mas powietrza. Przegroda technologiczna z gładkich pasów PCV o dużej przezroczystości powala ponadto na osłonięcie wejścia a także wjazdu i nie ogranicza ruchu pieszych czy mechanicznego. Po trzecie zapewnia  dodatkowo doskonałą widoczność, dzięki czemu minimalizuje ryzyko kolizji a także innych wypadków, do których może dochodzić podczas intensywnych prac przeładunkowych.

Przegrody technologiczne na wymiar?

Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Przegrody technologiczne do spawalni

Specjalistyczne przegrody technologiczne o właściwościach pozwalających na filtrowanie 99,998% szkodliwego dla zdrowia promieniowanie świetlnego. Przegrody spawalnicze osłaniają otoczenie stanowisk spawalniczych przed emisją promieniowanie podczerwonego IR, ultrafioletowego UV a także niebieskiego BLUE. Dodatkowo przy grubości wypełnienia 2 mm stanowią osłonę przed promieniowaniem cieplnym a także odpryskami spawalniczymi oraz snopami iskier szlifierskich.