Izolacje bramowe

Pasowe izolacje bramowe

Izolacje bramowe z pasów PCV to innymi słowy kurtyny paskowe, które zapobiegają wnikaniu do wnętrza obiektu chłodnych mas powietrza i jednocześnie zatrzymują ciepło wewnątrz hali, magazynu, warsztatu. Uszczelnienia bramowe izolują termicznie nawet wtedy, gdy brama segmentowa jest otwarta i trwa wielogodzinny ruch towarowy. Izolacja bramowa PCV osłania światło otworu a jednocześnie umożliwia łatwe przechodzenie lub przewożenie ładunków bez konieczności otwierania i zamykania bramy.

0 %
Oszczędność energii cieplnej w skali roku

Docieplenia bramowe z pasów PCV - przykładowe realizacje

Docieplenia bramowe sprawdzają się przez cały rok kalendarzowy. W okresie wiosenno – letnim zatrzymują schłodzone powietrze wewnątrz obiektu i izolują go przed wnikaniem rozgrzanego powietrza. W okresie jesienno- zimowym ograniczają przeciągi i nie dopuszczają do wychłodzenia obiektu podczas prac przeładunkowych. Oszczędność energii niezbędna do zapewnienia optymalnej temperatury w obiekcie w skali roku może sięgać aż 45%. Izolacje bramowe zmniejszają intensywność pracy klimatyzatorów w ciepłe dni a w dni chłodniejsze redukują koszty związane z dogrzewaniem budynków.

Izolacje bramowe do zastosowań w przemyśle i logistyce

Wykonane z gładkich lub żebrowanych pasów PCV izolacje do bram magazynowych, hal produkcyjnych i przejść technicznych to rozwiązanie sprawdzone przez największe sieci logistyczne na świecie, producentów krajowych i zagranicznych a także drobnych przedsiębiorców. Bez względu na wielkość prowadzonego biznesu obniżanie kosztów prowadzenia działalności to priorytet. Dlatego też docieplenia bramowe z pasów PCV to produkt, który poprawi kondycję finansową firmy i zapewni komfortowe warunki termiczne dla pracowników.

Izolacje bramowe do komór chłodniczych i mroźniczych

Uszczelnienia bramowe w przemyśle chłodniczym

Dedykowane do komór chłodniczych a także mroźniczych docieplenia bramowe to rozwiązanie, które zapobiega wnikaniu do wnętrza ciepłych i wilgotnych mas powietrza. Uszczelnienia do bram zapobiegają powstawaniu mgły, redukują oszronienie elementów chłodniczych ale przede wszystkim obniżają koszty utrzymania agregatów chłodzących. Ponadto gwarantują utrzymanie wewnątrz komory zadanej temperatury, nawet podczas przewożenia towaru przez otwarte drzwi lub bramę.

Kontrola temperatury w transporcie - izolacie PCV do kontenerów i izoterm

Izolacje bramowe dostosowane do Twoich potrzeb!

Jeżeli izolacje bramowe z pasów PCV w naszej ofercie nie spełnią Twoich wymogów ZADZWOŃ lub NAPISZ.
Dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb!

Izolacje bramowe z kurtyn pasowych w transporcie ładunków ponadgabarytowych

Pomimo faktu, że kurtyny paskowe nie utrudniają przewożenia czy przenoszenia towarów zawsze może zaistnieć konieczność przemieszczenia przez światło otworu bramy ładunku ponadgabarytowego. Jeżeli do takiej sytuacji dochodzi sporadycznie można wówczas zdemontować pasy z wieszaka grzebieniowego, co z resztą nie jest czynnością trudną i czasochłonną. Jednak jeżeli ładunki ponadgabarytowe przejeżdżają przez kurtynę regularnie warto pomyśleć o możliwości szybkiego zsuwania izolacji bramowej. Do tego celu służą dedykowane systemy przesuwne. Kurtyny przesuwne to standardowe przegrody izolacyjne przytwierdzone do nadproży czy ścian za pomocą szyn jezdnych i wózków łożyskowych. Sama konstrukcja jak i montaż są niezwykle proste i nie wymagają specjalistycznej wiedzy czy narzędzi. Dlatego też jeżeli specyfika prowadzonej działalności wskazuje na konieczność transportu ładunków nienormatywnych warto przemyśleć zakup kurtyny PCV do bramy z systemem przesuwnym. Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się plandeki na rolkach, Można z nich wykonywać wyższe i lżejsze przegrody. Jednak podczas, gdy pozostają zaciągnięte przejazd z ładunkiem jest niemożliwy jak w przypadku bramy segmentowej.