Kurtyny paskowe

Kurtyna paskowa / przeciwpyłowa Castorama i Obi

Czy kurtyna przeciwpyłowa z marketu ma takie samo zastosowanie jak kurtyna paskowa?

Kurtyna paskowa Castorama – czy kurtyny przeciwpyłowe z marketów budowlanych są lepsze niż kurtyny paskowe? Kurtyny przeciwpyłowe z pasów foliowych PCV to przegrody hamujące rozprzestrzenianie się pyłu podczas prac remontowych. Zbudowane są z grubych foliowych pasów zachodzących na siebie i nie utrudniających poruszania się. Można przez nie bezproblemowo przejść a pasy samoczynnie powrócą na swoje miejsce. Koszt kurtyny waha się w przedziale 140-180zł podczas, gdy koszt kurtyny przeciwpyłowej z marketu to zaledwie 40-50 złotych. Jednak kiedy weźmiemy pod uwagę materiał z którego wykonana jest tańsza kurtyna dochodzimy do wniosku, że jest to zwykła cienka malarska folia PCV. Dodatkowo posiada przymocowaną na brzegach taśmę samoprzylepną. Nadaje się ona oczywiście do przeprowadzenia remontu pomieszczenia. Warto jednak zauważyć, że osoby prowadzące firmy specjalizujące się w remontach już dawno dostrzegły w jej używaniu tylko pozorną oszczędność.

Kurtyna z marketu nadaje się do jednorazowego zastosowania. Tymczasem kurtyna przemysłowa z pasów PCV daje się zamontować do nadproża remontowanego pomieszczenia kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy. Co nam to daje?

Zapytaj ile będzie kosztowała kurtyna paskowa, przeciwpyłowa

Tania kurtyna przeciwpyłowa z marketu jest droższa od kurtyny paskowej!

Zakładamy, że przedsiębiorca remontuje rocznie około 100 pomieszczeń. Na kurtynę przeciwpyłową z marketu wydaje 100×40 zł. Daje to kwotę 4.000 zł. Ten sam przedsiębiorca kupując na początku roku kurtynę paskową do ochrony przed pyłem wydaje 180 zł a kurtyna wystarcza mu bez najmniejszego problemu na doszczelnienie otworów drzwiowych podczas 100 remontów. Reasumując przedsiębiorca inwestujący w tańsze kurtyny przeciwpyłowe według naszej symulacji rocznie traci 3.820 złotych! W konsekwencji nieprzemyślanego zakupu traci rocznie całkiem spory budżet. Godnym uwagi jest fakt, że kurtyna PCV wykonana z wysokiej jakości pasów foliowych Extruflex przetrwa nie jeden rok ale co najmniej kilka lat. Podsumowując możemy zatem stwierdzić, że po raz kolejny sprawdza się stare przysłowie: „Oszczędny traci dwa razy” – albo kilkukrotnie więcej. Kurtyna paskowa Castorama a także Obi jest droższa od kurtyny paskowej PCV.

Posted in Brak kategorii.