Kurtyny PCV

Kurtyny pcv
Kurtyny PCV z pasów foliowych. Szerokie zastosowanie, szybki montaż, przystępna cena.

Funkcje kurtyny PCV

Kurtyny PCV to przegrody montowane zazwyczaj w świetle bram lub drzwi. Nierzadko stosowane są jako przegrody wydzielające np: miejsca magazynowe czy poszczególne sekcje hal produkcyjnych. Do najważniejszych funkcji kurtyn PCV należą:

 • termoizolacja – ochrona przed wnikaniem do wnętrza pomieszczeń zimnych mas powietrza w okresie jesienno-zimowym. W przypadku kurtyn PCV z pasów POLAR ochrona polega na izolowaniu wnętrza chłodni czy mroźni przed ciepłymi masami powietrza z zewnątrz
 • ochrona przed pyłem, kurzem, wiatrem a także silnymi podmuchami wiatru
 • osłona wnętrza przed wilgocią, deszczem a także śniegiem
 • redukcja hałasu – kurtyny PCV zmontowane z pasów foliowych założonych z zakładem (więcej o sposobie montażu TUTAJ) ograniczają przenikanie fal dźwiękowych, chroniąc w konsekwencji pracowników przed hałasem z zewnątrz
 • ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Kurtyny z pasów foliowych PCV Screenflex chronią także przed promieniowaniem podczerwonym (IR) oraz światłem niebieskim – są to ujemne skutki spawania, wytwarzane przez łuk spawalniczy.
 • osłona maszyn i stanowisk pracy przed czynnikami niepożądanymi

Zapytaj o cenę!

Darmowe doradztwo techniczne i indywidualna wycena kurtyny PCV.


Przeznaczenie kurtyn PCV

 • kurtyny paskowe w drzwiach i bramach – jako doszczelnienie otworów w momencie, gdy brama tradycyjna jest otwarta. Możliwość wykorzystania kurtyn PCV do wysokości 6m
 • kurtyna termoizolacyjna do chłodni, mroźni a także izotermy
 • podział przestrzeni roboczej lub magazynowej
 • osłona maszyn lub stanowisk pracy – możliwość dopasowania kurtyny do dowolnego wymiaru
 • przegrody spawalnicze – osłona osób w pracujących w pobliżu stanowisk spawalniczych
Kurtyny PCV - przejeżdżający wózek widłowy
Kurtyny PCV – idealne i niedrogie uszczelnienie bram i drzwi

Więcej informacji o pasach foliowych

Więcej o zastosowaniu i przeznaczeniu pasów foliowych stosowanych w kurtynach PCV możesz uzyskać klikając w poniższy button


Kurtyny PCV – budowa

Pasy foliowe

Kurtyna PCV to przede wszystkim foliowe pasy PCV dostępne w czterech wariantach szerokości (100mm, 200mm, 300mm, 400mm) oraz w kilku wariantach grubości. Wykonane ze stopu polimerów nadających materiałowi nie tylko elastyczność, ale także odporność na działanie środków, chemicznych, wysokie lub niskie temperatury, otarcia, zarysowania i rozciągnięcie. Kurtyny paskowe PCV o szerokości do 200mm można stosować w przegrodach o długości do 3,5, w przypadku pasów o grubości 300mm maksymalna długość to 4,5m, przy pasach o szerokości 400mm długość max. wynosi 6m.

Płytki mocujące

Płytki mocujące to nic innego jak okucie pasa na jednym z jego końców. Wykonane są z tworzywa sztucznego lub stali kwasoodpornej INOX. Doboru płytek do pasów dokonuje się w oparciu o upodobania klienta, warunki techniczne a także analizę środowiska montażu. Płytki umożliwiają szybkie a także bezproblemowe zawieszenie okutych pasów na listwie grzebieniowej. Rozmiary produkowanych przez nas płytek przystosowane są do szerokości a także grubości wszystkich pasów dostępnych na krajowym rynku.

Wieszaki grzebieniowe

Wieszaki lub innymi słowy listwy grzebieniowe to wykonane z tworzywa sztucznego lub stali kwasoodpornej INOX zawiesia dla pasów foliowych uzbrojonych w okucia. Na haczykowato wygięte zęby nakłada się płytki mocujące wraz z zamontowanymi pasami. Wbrew pozorom jest to szybki, trwały i przede wszystkim sprawdzający się idealnie sposób montażu kurtyn PCV.

Kompletne mocowanie ze stali INOX wraz z pasami foliowymi standard - kompletna kurtyna paskowa
Kurtyna PCV – wieszak grzebieniowy z zamontowaną płytką i pasem foliowym

Potrzebujesz więcej informacji?

ZADZWOŃ TERAZ
+48 501 090 128

Realizujemy zamówienia w ciągu 72h. Na szybką dostawę zamówionej kurtyny PCV mogą liczyć nie tylko mieszkańcy dużych miast jak: Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań, Katowice. Przedsiębiorcy z mniejszych miast czy wsi także mogą liczyć na szybką realizację zamówienia. Produkcja i przesyłka kurtyny paskowej w dowolne miejsce w Polsce w 72h.