Kurtyna przeciw insektom

Moskitiera PCV z pasów foliowych 100mm
Moskitiera PCV z pasów foliowych STANDARD, transparentnych o szerokości 100mm

Moskitiera na drzwi to zazwyczaj siatka instalowana w otworach wejściowych. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed insektami.  Dostępne na rynku moskitiery to zazwyczaj siatka umieszczona w ramce wykonanej z aluminium lub tworzywa PCV. Jeżeli mówimy o otworach okiennych jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli jednak przeanalizujemy funkcjonowanie moskitiery w drzwiach wejściowych , balkonowych czy tarasowych, to nie wypada ona już tak pozytywnie. I nie ma tutaj znaczenia czy jest ona uchylna, zamontowana na zawiasach przymocowanych do fasady budynku, rolowana czy przesuwna – montowana na prowadnicach górnej i dolnej. Stałe otwieranie i zamykanie wpływa negatywnie na jej żywotność. Zazwyczaj moskitiera wystarcza na rok, góra dwa lata użytkowania. Warto wspomnieć, że jej cena zazwyczaj oscyluje w przedziale 150-250 złotych.

Kurtyny paskowe na drzwi

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się proponowana przez nas moskitiera PCV. Można zakupić ją w podanym powyżej przedziale cenowym a jej żywotność z pewnością przewyższa tradycyjną moskitierę siatkową wielokrotnie.

Zalety moskitiery PCV

Do głównych zalet moskitiery PCV lub inaczej mówiąc kurtyny paskowej można zaliczyć:

  • ochronę wnętrza przed insektami
  • osłonę przed pyłem i kurzem
  • ochronę przed przeciągami i silnymi powiewami wiatru
  • ochronę przed promieniowaniem UV
  • termoizolacyjność – w upalne, letnie dni zapobiega wnikaniu gorącego powietrza do wnętrza pomieszczenia, natomiast w dni chłodniejsze nie powoduje utraty ciepła w pomieszczeniu pomimo uchylonych drzwi  balkonowych czy tarasowych’
  • ochronę przed hałasem z zewnątrz – redukuje przenikanie dźwięku o 35dB!

Moskitiera balkonowa – funkcje

Moskitiera balkonowa zbudowana jest z pasów foliowych PCV zachodzących na siebie w 24% lub 36%. W głównej mierze zależy to od wyboru szerokości pasów.  Przy zamówieniu moskitiery z pasów o szerokości 100mm zakład po każdej stronie wynosi 12mm. Przy pasach o szerokości 200mm zakład wynosi 36mm. Warto dodać, że zamontowanie pasów z zakładem zapobiega rozwiewaniu kurtyny nawet przy silnych podmuchach wiatru a także wwiewaniu kurzu czy piasku. Przejście przez kurtynę nie sprawia żadnego kłopotu. Pasy bardzo łatwo się rozsuwają i po przejściu samoczynnie wracają na swoje miejsce, dalej chroniąc wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi. Przechodząc przez tradycyjną moskitierę i przenosząc np. tacę z kawą i ciastem musimy ją odłożyć i otworzyć moskitierę a po przejściu cofnąć się i ją zamknąć. W przypadku naszego produktu przejście nie sprawia żadnych trudności. A po minięciu moskitiery na drzwi nie musimy się martwić że trzeba się cofnąć i ją domknąć.

Moskitiera pcv wykonana z pasów standard 200mm
Moskitiera z transparentnych pasów STANDARD

Mocowanie moskitiery PCV

Pasy PCV montowane są do nadproża w bardzo łatwy sposób, który nie powoduje żadnych ograniczeń dla rolet zewnętrznych. Do wyboru mamy zawiesia ze stali nierdzewnej INOX, stali ocynkowanej a także z tworzywa PCV. Każdy wieszak posiada otwory montażowe w dwóch płaszczyznach. Pozwala to na zamontowanie go pod nadprożem a także na nadprożu (na fasadzie budynku).  Zawiesia wykonane ze stali INOX wyglądają estetycznie i zapewnią długą i bezawaryjną eksploatację. Mocowanie z tworzywa sztucznego to równie skuteczne rozwiązanie, które charakteryzuje dodatkowo niewielka waga i niższy koszt zakupu. Ponadto zawiesia dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować dogodnie do upodobań. Przy czym należy dodać, że najczęściej zamawianym rodzajem mocowanie jest zawiesie transparentne, idealnie wtapiające się w element na którym zostaje zamontowane.

Moskitiery na drzwi – na mocowaniu z tworzywa PVC

Zawiesia z tworzywa sztucznego nie odbijają promieni słonecznych, dzięki czemu nigdy nie zostaniemy oślepieni refleksem słonecznym. Moskitiery PCV zawieszone na mocowaniu z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się również w stajniach i budynkach gospodarskich. Dzięki antyrefleksowej strukturze nigdy nie spłoszą zwierząt.

mocowanie moskitiery pcv wykonane z tworzywa sztucznego
Mocowanie z tworzywa sztucznego
mocowanie ze stali INOX
Mocowanie moskitiery PCV ze stali INOX

Moskitiera na drzwi w wersji STANDARD i PRZECIW INSEKTOM

Pasy foliowe będące głównym elementem moskitiery można wykonać w zasadzie z dwóch gatunków folii z pośród wielu dostępnych w naszej ofercie. Po pierwsze z folii STANDARD. Jest ona przejrzysta i ma lekko niebieskawą barwę. W żadnym stopniu nie ogranicza widoczności a przepuszczalność światła słonecznego waha się w przedziale 80-85%, co z pewnością jest porównywalne z moskitiera siatkową. Po drugie do wykonania moskitiery można użyć folii ANTYINSEKTOWEJ – odstraszającej owady.  Folia ma barwę żółtą, jest przejrzysta ale w mniejszym stopniu niż opisywana powyżej folia standard. Przepuszczalność światła słonecznego utrzymuje się na poziomie mniejszym niż 85%. Bez wątpienia jej zaletą jednak jest posiadanie właściwości odstraszającej owady. Wykonana została ze składników, które przez wiele lat uwalniają zapach trawy cytrynowej – nietolerowany przez insekty.

Moskitiera z folii STANDARD
moskitiera pcv z folii żółtej antyinsektowej
Folia ANTYINSEKTOWEJ jako wypełnienie moskitiery na drzwi

Moskitiera na drzwi – konserwacja

Nie bez wątpienia pozostaje fakt, że pasy posiadają gładką powierzchnie, mogą być myte i dezynfekowane. Ponadto dzięki łatwemu montażowi w okresie zimowym mogą być szybko demontowane i rozwieszane z nadejściem cieplejszych dni.  Ściągnięcie pasów z zawiesia lub ich zawieszenie to praca wymagająca zaledwie 2-3 minut.

moskietiera pcv montaż i demontaż

Moskitiera na drzwi – niedroga i skuteczna

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że kurtyna czy innymi słowy moskitiera na drzwi z pasów PCV to doskonały wybór jeżeli chodzi o zabezpieczenie drzwi balkonowych, tarasowych a także wejściowych. Cena produktu nie jest wyższa niż cena nietrwałej moskitiery siatkowej. Za to jej wytrzymałość a także funkcjonalność znacznie przewyższa stosowane dotychczas produkty. Wydatek przeznaczony na zakup moskitiery PCV zwróci się w ciągu roku, maksymalnie dwóch lat. Kurtyna paskowa będzie służyła bezawaryjnie przez wiele sezonów a my unikniemy corocznych prac związanych z montażem moskitier siatkowych i przede wszystkim corocznych wydatków.

Moskitiera na drzwi
8 / 5 - 100%

Posted in kurtyna z pasów pcv, Kurtyny paskowe, kurtyny pcv, montaż kurtyn paskowych, ochrona przed pyłem and tagged , , , , , .