Moskitiera do drzwi z foliowych pasów PCV

Kurtyna na drzwi przeciw insektom

Zasłona na drzwi z pasów foliowych 100mm

Kurtyna na drzwi lub inaczej zasłona drzwiowa czy moskitiera to zazwyczaj siatka instalowana w otworach wejściowych. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed insektami. Dostępne na rynku moskitiery to zazwyczaj siatka umieszczona w ramce wykonanej z aluminium lub tworzywa PCV. Jeżeli mówimy o otworach okiennych jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli jednak przeanalizujemy funkcjonowanie moskitiery w drzwiach wejściowych, balkonowych czy tarasowych, to nie wypada ona już tak pozytywnie. I nie ma tutaj znaczenia czy jest ona uchylna, zamontowana na zawiasach przymocowanych do fasady budynku, rolowana czy przesuwna – montowana na prowadnicach górnej i dolnej. Stałe otwieranie i zamykanie wpływa negatywnie na jej stan techniczny. Zazwyczaj moskitiera wystarcza na rok, góra dwa lata użytkowania. Warto wspomnieć, że jej cena zazwyczaj oscyluje w przedziale 150-250 złotych.

Kurtyna na drzwi czyli zasłona drzwiowa

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się proponowana przez nas moskitiera z foliowych pasów czyli kurtyna PCV na drzwi. Można zakupić ją w podanym powyżej przedziale cenowym a jej żywotność z pewnością przewyższa tradycyjną moskitierę siatkową wielokrotnie.

Jakie zalety ma zasłona na drzwi z PCV?

Do głównych zalet moskitier PCV lub inaczej mówiąc kurtyny paskowych można zaliczyć:

  • ochronę wnętrza przed insektami
  • osłonę przed pyłem i kurzem
  • ochronę przed przeciągami i silnymi powiewami wiatru
  • ochronę przed promieniowaniem UV
  • termoizolacyjność – w upalne, letnie dni zapobiega wnikaniu gorącego powietrza do wnętrza pomieszczenia, natomiast w dni chłodniejsze nie powoduje utraty ciepła w pomieszczeniu pomimo uchylonych drzwi  balkonowych czy tarasowych
  • ochronę przed hałasem z zewnątrz – redukuje przenikanie dźwięku o 35dB!

Moskitiera balkonowa i drzwi kurtynowe tarasowe – funkcje.

Moskitiera balkonowa / tarasowa zbudowana jest z pasów folii PCV zachodzących na siebie w 24% lub 36%. W głównej mierze zależy to od wyboru szerokości pasów.  Przy zamówieniu kotary na drzwi z pasów o szerokości 100mm zakład po każdej stronie wynosi 12mm. Przy pasach o szerokości 200mm zakład wynosi 36mm. Warto dodać, że zamontowanie pasów z zakładem zapobiega rozwiewaniu kurtyny na drzwi nawet przy silnych podmuchach wiatru a także wwiewaniu kurzu czy piasku. Przejście przez kurtynę nie sprawia żadnego kłopotu. Pasy bardzo łatwo się rozsuwają i po przejściu samoczynnie wracają na swoje miejsce, dalej chroniąc wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi. Przechodząc przez tradycyjną moskitierę i przenosząc np. tacę z kawą i ciastem musimy ją odłożyć i otworzyć moskitierę a po przejściu cofnąć się i ją zamknąć. W przypadku naszego produktu przejście nie sprawia żadnych trudności. A po minięciu moskitiery paskowej nie musimy się martwić że trzeba się cofnąć i ją domknąć.

Moskitiera pcv wykonana z pasów standard 200mm
Moskitiera z transparentnych pasów STANDARD

Jak zamontować kurtyny na drzwi lub inaczej mówiąc moskitiery czy zasłony drzwiowe?

Pasy PCV montowane są do nadproża w bardzo łatwy sposób, który nie powoduje żadnych ograniczeń dla rolet zewnętrznych. Do wyboru mamy zawiesia ze stali nierdzewnej INOX, stali ocynkowanej a także z tworzywa PCV. Każdy wieszak posiada otwory montażowe w dwóch płaszczyznach. Pozwala to na zamontowanie go pod nadprożem a także na nadprożu (na fasadzie budynku).  Zawiesia wykonane ze stali INOX wyglądają estetycznie i zapewnią długą a także bezawaryjną eksploatację. Mocowanie z tworzywa sztucznego to równie skuteczne rozwiązanie, które charakteryzuje dodatkowo niewielka waga i niższy koszt zakupu. Ponadto zawiesia dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować dogodnie do upodobań. Przy czym należy dodać, że najczęściej zamawianym rodzajem mocowanie jest zawiesie transparentne, idealnie wtapiające się w element na którym zostaje zamontowane.

Paskowe kotary na drzwi- na mocowaniu z tworzywa PVC

Zawiesia z tworzywa sztucznego nie odbijają promieni słonecznych, dzięki czemu nigdy nie zostaniemy oślepieni refleksem słonecznym. Moskitiery PCV zawieszone na mocowaniu z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się również w stajniach i budynkach gospodarskich. Dzięki antyrefleksowej strukturze nigdy nie spłoszą zwierząt.

mocowanie moskitiery pcv wykonane z tworzywa sztucznego
Zasłona na drzwi – mocowanie z tworzywa sztucznego
mocowanie ze stali INOX
Zasłona na drzwi – mocowanie ze stali INOX

Kurtyna na drzwi z pasów folii standard i antyinsektowej

Pasy foliowe będące głównym elementem kurtyny na drzwi można wykonać w zasadzie z dwóch gatunków folii z pośród wielu dostępnych w naszej ofercie. Po pierwsze z folii STANDARD. Jest ona przejrzysta i ma lekko niebieskawą barwę. W żadnym stopniu nie ogranicza widoczności a przepuszczalność światła słonecznego waha się w przedziale 80-85%, co jest wartością porównywalną z tradycyjną moskitierą siatkową. Po drugie do wykonania zasłony na drzwi można użyć folii ANTYINSEKTOWEJ – odstraszającej owady.  Folia ma barwę żółtą, jest przejrzysta ale w mniejszym stopniu niż opisywana powyżej folia standard. Przepuszczalność światła słonecznego utrzymuje się na poziomie mniejszym niż 85%. Bez wątpienia jej zaletą jednak jest posiadanie właściwości odstraszającej owady. Wykonana została ze składników, które przez wiele lat uwalniają zapach trawy cytrynowej – nietolerowany przez insekty.

zasłona na drzwi wejściowe, tarasowe, balkonowe
zasłona na drzwi z folii żółtej antyinsektowej

Jak powinna być konserwowana zasłona na drzwi?

Nie bez wątpienia pozostaje fakt, że pasy posiadają gładką powierzchnie, mogą być myte i dezynfekowane. Ponadto dzięki łatwemu montażowi w okresie zimowym mogą być szybko demontowane i rozwieszane z nadejściem cieplejszych dni.  Ściągnięcie pasów z zawiesia lub ich zawieszenie to praca wymagająca zaledwie 2-3 minut.

zasłona na drzwi z pcv - montaż i demontaż
Zasłona na drzwi – łatwy montaż i demontaż pasów

Zasłona na drzwi – niedroga i skuteczna ochrona przed owadami, przeciągami oraz wychłodzeniem wnętrza.

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że kurtyna / moskitiera czy innymi słowy zasłona na drzwi z pasów PCV to doskonały wybór jeżeli chodzi o zabezpieczenie drzwi balkonowych, tarasowych a także wejściowych. Cena produktu nie jest wyższa niż cena nietrwałej moskitiery siatkowej. Za to jej wytrzymałość a także funkcjonalność znacznie przewyższa stosowane dotychczas produkty. Wydatek przeznaczony na zakup zasłony na drzwi zwróci się w ciągu roku, maksymalnie dwóch lat. Zasłona na drzwi będzie służyła bezawaryjnie przez wiele sezonów a my unikniemy corocznych prac związanych z montażem moskitier siatkowych i przede wszystkim corocznych wydatków.

Posted in Brak kategorii.