Kurtyny paskowe jako komora dekontaminacyjna. Śluza do odkarzania. Kurtyna antywirusowa

Śluzy dekontaminacyjne z antywirusowych kurtyn paskowych

Kurtyny antywirusowe z PCV w walce z koronawirusem

Śluzy dekontaminacyjne z pasów foliowych PCV działają jak bariera pomiędzy obszarami o różnym poziomie czystości. Śluzy minimalizują ryzyko zanieczyszczenia poprzez ograniczanie ruchów „brudnego” powietrza, które może przedostać się do pomieszczenia czystego. Zamontowane w świetle drzwi, bram czy ciągów komunikacyjnych skutecznie ograniczają ruch powietrza. Stanowią także zaporę fizyczną, za którą na przykład może poruszać się tylko personel.

Koronawirus SARS-Cov-2 - kurtyny paskowe jako przegrody antywirusowe zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19

Czy kurtyny PCV mogą ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2 i innych drobnoustrojów? Zdecydowanie tak. Pasy w kurtynie paskowe nachodzą na siebie, dzięki temu stanowią fizyczną a także szczelną  przegrodę dla wirusów. Ponadto materiał z którego wykonuje się kurtyny paskowe odporny jest na działanie środków chemicznych, dzięki czemu kurtyny można dezynfekować wszelkimi dostępnymi środkami. Godnym uwagi jest fakt, że pasy foliowe są odporne na działanie promieniowania UV. Dlatego też śluzy dekontaminacyjne wykonane z kurtyn paskowych mogą być  odkażane lampami emitującymi promieniowanie UV.  Co ważne pasy foliowe stanowią filtr UV, który nie przepuszcza promieniowania na drugą stronę kurtyny.

Mobilne śluzy dekontaminacyjne z kurtyn paskowych
Śluzy dekontaminacyjne w laboratorium

Kurtyny dekontaminacyjne czy namioty

Namioty dekontaminacyjne, zewnętrzne stworzone specjalnie do celów dezynfekcji  i sterylizacji okazują się bardzo przydatne w przypadku działań na niewielką skalę. W przypadku epidemii koronawirusa  SARS-Cov-2 mamy do czynienia z tysiącami pacjentów przybywających do szpitali i przychodni. Dlatego też w tej sytuacji tańszym, szybszym a przede wszystkim bardziej skutecznym rozwiązaniem jest budowa czasowych śluz dekontaminacyjnych wewnątrz budynków. Wykorzystuje się do tego celu kurtyny paskowe montowane bezpośrednio do sufitu, nadproża w drzwiach, korytarzach a także salach chorych i poczekalniach. Wykorzystując w ten sposób kurtyny paskowe do wyznaczania poszczególnych stref dla pacjentów. Pasy foliowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Dlatego też bardzo łatwo można wyznaczać strefy kolorowe np. bezbarwne – bezpieczne, żółte – o średnim zagrożeniu, czerwone o dużym zagrożeniu.

Sterylny system dostępu

Przegrody dekontaminacyjne wykonane z kurtyn antywirusowych zapewniają oddzielenie izby przyjęć, poczekalni od oddziałów szpitalnych. Niewielkim kosztem i nakładem pracy można zapewnić bezpieczeństwo pacjentom przebywającymi na poszczególnych oddziałach szpitali, bez konieczności ich ewakuacji w przypadku zgłoszenia się na SOR pacjenta z podejrzeniem infekcji koronawirusem.

wygrodzenia dekontaminacyjne z kurtyn paskowych

Łatwość czyszczenia i odkażania środkami wirusobójczymi

Powierzchnia pasów w kurtynie jest całkowicie gładka, jej brzegi są zaokrąglone. Jeżeli dodamy do tego odporność na działanie środków chemicznych okazuje się, że śluza wykonana z kurtyn paskowych jest łatwa w utrzymaniu czystości. Można ją dezynfekować. Pomiędzy jej ścianami można rozpylać środki zabijające drobnoustroje bez obaw, że przedostaną się na zewnątrz.

Kurtyny paskowe łatwe w czyszczeniu
Posted in Brak kategorii.