Czy pasy PCV w kurtynie powinny zachodzić na siebie?

Pasy foliowe PCV z zakładem – co to jest zakład pasów i do czego służy? Kurtyna paskowa zbudowana jest z zawiesia grzebieniowego i uzbrojonych w wieszaki pasów foliowych PCV. Pasy można zamontować w taki sposób aby przylegały do siebie lub żeby na siebie zachodziły, tworząc dwa rzędy pasów. Zachodzenie pasów na siebie nazywane jest w praktyce „ZAKŁADEM”. Na rycinie zakład pasów oznaczony został literą „A”.

zakład pasów foliowych pcv w paskowej kurtynie przemysłowej

Zasadniczo rozróżniamy trzy sposoby montażu foliowych pasów PVC w kurtynie:

Bez zakładu
Kurtyna paskowa pcv bez zakładek. Montowana na styk.

Kurtyna przemysłowa bez zakładu – pasy folii PCV przylegają do siebie bez nachodzenia

Z zakładem częściowym
kurtyna paskowa z cześciowym zakładem (zachodzeniem na siebie pasów foliowych ocv)

Kotara przemysłowa z zakładem częściowym – pasy folii PCV zachodzą na siebie częściowo

Z zakładem pełnym
kurtyna paskowa z pasami folii pcv zachodzącymi na siebie w dwóch rzędach - zakład całkowity

Przegroda z zakładem całkowitym – pasy folii PCV tworzą podwójny rząd

Pasy foliowe bez zakładu w jednym rzędzie

Ten rodzaj montażu można wykorzystać wewnątrz pomieszczeń, do wydzielania stanowisk pracy, osłony maszyn lub dzielenia powierzchni magazynowych czy hali na mniejsze sektory. Pasy nie zachodzą na siebie i ze względu na ten fakt, charakteryzują się słabą izolacją termiczną i akustyczną. W nieznacznym stopniu chronią tez przed przeciągami, ponieważ podmuchy wiatru są w stanie bezproblemowo rozsunąć pasy w kurtynie.

Kurtyna paskowa z zakładem częściowym

Montaż kurtyny PCV na zakład częściowy to idealne rozwiązanie do zastosowań zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Podobnie jak kurtyna bez pasów nachodzących na siebie może służyć od wyznaczania stanowisk pracy, czy wydzielania miejsc magazynowych lub podziału hal produkcyjnych. Kurtyny paskowe z zakładem częściowym charakteryzują się znacznie wyższym współczynnikiem izolacji termicznej i akustycznej w porównaniu do kurtyn montowanych bez zakładki. Ponadto zapewniają doskonałą ochronę przed przeciągami i podmuchami wiatru z zewnątrz.

Przegroda paskowa PCV z zakładem pełnym

Kurtyna przemysłowa z pasów folii PCV, z zakładem pełnym idealnie nadaje się do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Ten sposób montażu tworzy podwójną warstwę pasów foliowych na całej szerokości kurtyny. Kurtyna paskowa z zakładem pełnym w najwyższym stopniu chroni zarówno przed podmuchami wiatru i przeciągami. Gwarantuje ponadto najwyższą izolację akustyczną i termiczną. Ze względu na powyższe kurtyny z zakładem pełnym sprawdzają się w chłodniach, mroźniach i izotermach. Pełnią funkcję bariery dźwiękoszczelnej na halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie występują warunki szkodliwe w postaci hałasu. Podsumowując jest to najbardziej skuteczny sposób montażu kurtyn paskowych.

Zakłady pasów foliowych w odniesieniu do ich szerokości:

Wielkość zakładu ustalamy już podczas zamawiania kurtyny, ponieważ od wielkości zakładu zależy liczba pasów w kurtynie!!!. Zawieszanie pasów foliowych PCV z uwzględnieniem sposobu zachodzenia ich na siebie, wykonujemy zgodnie z zamieszczonymi w poniższej tabeli wytycznymi.

mozntaz pasów foliowych na zakładkę

Opcjonalne zakłady pasów foliowych w kurtynach paskowych podane procentowo oraz w milimetrach, adekwatnie do szerokości zamawianych pasów PCV.

Posted in Brak kategorii.