Ograniczenie strat ciepła w magazynie przez kurtyny paskowe

Ograniczenie strat ciepła w magazynach

Ograniczenie strat ciepła w magazynach a także halach wielkopowierzchniowych wyposażonych w bramy, które muszą być często otwarte to bardzo poważany problem. Codzienna, standardowa praca magazynu wymaga korzystania z otworów przeładunkowych jakimi są bramy przemysłowe. Aby nie utrudniać ruchu towarowego bramy segmentowe muszą być często przez dłuższy czas otwarte. Powoduje to przede wszystkim niekontrolowany przepływ powietrza naruszający mikroklimat hali. To zdecydowanie niekorzystna sytuacja z punktu widzenia strat energii cieplnej a także utrzymania odpowiedniej wilgotności i temperatury w magazynie czy hali.

Ograniczenie strat ciepła w magazynie przez kurtyny paskowe
Izolacja termiczna magazynów

Prosty sposób na ograniczenie strat ciepła na hali i w magazynie

Napływające do wnętrza magazynu czy hali zazwyczaj chłodniejsze powietrze z zewnątrz ma nie tylko niższą temperaturę ale także inną wilgotność. Dodatkowo jest zanieczyszczone przez kurz, opary i substancje biologiczne jak owady, mikroorganizmy czy pyłki roślin. Niezwykle skutecznym, budżetowym a ponadto łatwym w montażu rozwiązaniem problemu są kurtyny paskowe z folii PCV.

Ograniczenie zużycia energii cieplnej

Zamontowane w świetle bramy przemysłowej kurtyny PCV ograniczają straty ciepła poprzez redukcję napływu zimnego powietrza. Przekłada się to na mniejsze zużycie energii na ogrzewanie obiektu w okresie jesienno-zimowym.

Utrzymanie odpowiedniej wilgotności w magazynie

Brama bez kurtyny PCV pozwala na niekontrolowany napływ wilgotnego powietrza. Idące z tym w parze ochłodzenie wnętrza magazynu powoduje powstawanie szronu na chłodnych powierzchniach. Niestety najczęściej są to przechowywane na hali towary. Stosowanie kurtyn minimalizuje konieczność dodatkowego osuszania powietrza w magazynie.

Ograniczenie strat ciepła w halach i magazynach

Redukcja przeciągów i poprawa komfortu pracy

Niepożądany napływ powietrza szczególnie przy dużych różnicach temperatur wewnątrz a także na zewnątrz hali powoduje jeszcze jeden poważy problem – przeciągi. Zmniejszają one komfort pracy i bardzo często przyczyniają się do zwiększenia absencji chorobowej. Ograniczenie strat ciepła a także redukcja przeciągów możliwa jest dzięki stosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych. Jednym z nich jest montaż kurtyn paskowych z zakładem. Jest to taki sposób wieszania pasów na grzebieniu, że pasy podczas swobodnego zwisania zachodzą na siebie wzdłużnie. Wielkość zakładu zależy od szerokości pasów i regulowana jest na zębach grzebienia – zakład na jeden ząb, dwa a także trzy zęby przy pasach o szerokości 400 mm.

Jakie zalety mają kurtyny ograniczające straty ciepła w hali przemysłowej i magazynowej?

  • redukują koszty ogrzewania i osuszania powietrza wewnątrz obiektu
  • są odporne na warunki atmosferyczne, można je więc mocować wewnątrz jak i na zewnątrz budynków
  • mogą być stosowane w ujemnych temperaturach (standardowo -25°C, folie Super Polar maksymalnie -60°C)
  • można osłaniać powierzchnie bramowe a także duże powierzchnie ścian zewnętrznych i przegród między pomieszczeniami
  • produkowane są na konkretny wymiar i dostosowuje się je do warunków środowiskowych
  • przystosowane do intensywnego ruchu towarowego z wykorzystaniem wózków jezdnych, paletowych a także suwnic oraz samochodów ciężarowych.

Ograniczenie strat ciepła w halach i magazynach - polecane produkty

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania w firmie?

Nie znalazłeś produktu odpowiadającego Twoim potrzebom?
Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach kurtyny termicznych.
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Jak ograniczyć straty ciepła w hali przemysłowej?

Hale produkcyjne z uwagi na  powierzchnie o dużej kubaturze często nie trzymają ciepła. W okresie jesienno-zimowym nasuwa się pytanie: Jak ograniczyć straty ciepła w hali przemysłowej? Wiosną i latem pojawia się problem wnikania ciepłego powietrza do schłodzonego wnętrza hali. W trosce o komfort cieplny pracowników a także optymalne warunki termiczne produkcji i/lub składowania towarów stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia. Jednym z nich i zarazem najbardziej skutecznym są kurtyny przemysłowe. Sprawdzają się znakomicie zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Przegrody  przemysłowe czy też kurtyny magazynowe są odporne na wilgoć i opady a także wytrzymałe na niskie temperatury – mogą być stosowane w temperaturach do – 25°C. Kurtyny do chłodni lub mroźni mogą pracować nawet w temperaturach do -60°C.

Kiedy stosować kurtyny paskowe do ograniczenia strat ciepła?

Każda brama przemysłowa czy magazynowa w standardzie zbudowana jest z segmentów o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Dlaczego więc hale i magazyny ulegają wychłodzeniu przez otwory bramowe? Niestety nawet brama segmentowa o najlepszym współczynniku izolacji cieplnej nie uchroni nas przed wnikaniem zimnego powietrza jeżeli jest otwarta. W przypadku magazynów a także hal bramy w godzinach pracy otwiera się i pozostawia podniesione aby nie utrudniały ruchu pieszego i towarowego. To właśnie wtedy dochodzi do niekontrolowanej wymiany ciepłych i zimnych mas powietrza. Zastosowanie kurty paskowych rozwiązuje problem utraty ciepła a jednocześnie nie ogranicza ruchu towarowego.

Zasadza działania kurtyn PCV - jak foliowe pasy ograniczają straty energii cieplnej?

Pasy w przegrodzie PCV zwisają sobie swobodnie zawieszone na listwie grzebieniowej. Zamykają światło otworu bramy, gdy ta jest podniesiona. W chwili gdy przez kurtynę przechodzi pracownik czy przejeżdża wózek jezdniowy pasy z łatwością się rozchylają. Po minięciu kurtyny pasy PCV samoczynnie wracają do pierwotnego położenia zamykając światło otworu. Tym samym przepływ powietrza trwa tylko kilka sekund a nie jak w przypadku bramy segmentowej kilka godzin.

PORADA EKSPERTA:

Stosowanie kurtyn paskowych jako doszczelnienie bram segmentowych pozwala na ograniczenie strat ciepła w obiektach wielkopowierzchniowych. Oszczędności energii niezbędnej do utrzymania optymalnej temperatury i wilgotności wewnątrz hali w skali roku mogą sięgać aż 45% rocznych kosztów energii elektrycznej!

Posted in Brak kategorii.