Zabudowa rampy z kurtyn PCV

Zabudowa rampy z kurtyn PCV

Zabudowa rampy wykonana z kurtyn PCV niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak opady, wiatr, mgła, nawiewanie kurzu czy piasku a także promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce. Zabudowa rampy z pasów PCV tworzy coś na wzór śluzy izolującej obszar magazynu od świata zewnętrznego i pozwala na sprawny załadunek lub rozładunek bez względu na warunki atmosferyczne.

Mikroklimatyczna strefa załadunku dedykowana dla zimnego łańcucha dostaw

Kolejną zaletą kurtyn PCV do zabudowy ramp jest izolacja termiczna. Materiał, z którego wykonane są pasy charakteryzuje niska przewodność cieplna. Oznacza to, że kurtyny paskowe pomimo niewielkiej grubości potrafią bardzo dobrze izolować termicznie. Można za ich pomocą utworzyć strefę mikroklimatyczną, w której utrzymywana będzie pożądana temperatura powietrza.  Stwarza to idealne warunki to przeładunku towarów, które są transportowane zgodnie z zasadami zimnego łańcucha dostaw. Zadana temperatura musi być jednakowa na każdym etapie transportu. Począwszy od składu magazynowego, poprzez prace przeładunkowe jaki i sam przewóz.

Zabudowa rampy z przezroczystych kurtyn paskowych

Wysoka przezroczystość jaka cechuje kurtyny paskowe stawia je na równi z szybami okiennymi ze szkła.  Przepuszczalność światła na poziomie 85% pozwala na bardzo dobre doświetlenie naturalnym światłem zabudowanej rampy. Zabudowa rampy z kurtyny PCV nie ogranicza także widoczności co w transporcie i pracach przeładunkowych jest kluczową sprawą gwarantująca bezpieczeństwo pracowników oraz mienia. Za pomocą kolorowych pasów można wyznaczać stanowiska dokowe, co zdecydowanie ułatwia kierowcom ciężarówek prawidłowe parkowanie do przeładunku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pasy sygnalizacyjne nie muszą być nieprzejrzyste. W ofercie Curtech posiadamy również kolorowe pasy PCV o wysokim stopniu przezroczystości.

Jaka jest maksymalna wysokość zabudowy rampowej?

Szeroka oferta pasów PCV sprawia, że jesteśmy wstanie wykonać kurtynę do zabudowy o maksymalnej wysokości 7 metrów. Tak wysokie zabudowy rampowe wykonujemy z folii żebrowanej o szerokości 400 mm i grubości 8 mm. Oczywiście kurtyny niższe możemy wykonać z pasów o mniejszej szerokości i grubości. Jednak zawsze doradzając klientowi bierzemy pod uwagę wytrzymałość mechaniczną materiału i optymalnie dobieramy rodzaj pasów do wysokości a także natężenia ruchu towarowego. Przy wyborze pasów do kurtyn warto sugerować się poniższą tabelą, która wskazuje jaka jest maksymalna wysokość kurtyny dla każdego wymiaru pasów PCV mocowanych w kurtynach wstęgowych.

Posted in Brak kategorii.