PCV Expert Curtech Polska

PCV Expert – nasz zespół działa w branży folii PCV, plandek i kurtyn paskowych od 2004 roku. Przez ten czas nawiązaliśmy liczne kontakty biznesowe w Europie i Ameryce Północnej. Liczne szkolenia i wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że nasze doradztwo w zakresie planowania, projektowania i wykonawstwa przegród PCV jest doceniane przez tysiące naszych klientów. Dzisiaj jesteśmy postrzegani nie tylko na krajowym rynku jako Eksperci PCV. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów lub nowoczesnych systemu wygradzania pomieszczeń, osłony maszyn czy ochrony przed pyłami, odpryskami a także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Masz pytania dotyczące folii, plandek lub kurtyn - PCV Expert odpowie na wszystkie.

Nasi Eksperci PCV czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach pasów PCV i kurtyn paskowych.
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Jakie długie mogą być kurtyny? - PCV Expert odpowiada

PCV Expert - długość kurtyn paskowych

PCV Expert doradza jak dobrać długość kurtyny

Maksymalna długość jaką mogą mieć kurtyny paskowe uzależniona jest od rodzaju pasów i przeznaczenia przegrody PCV. Wąskie pasy o grubości 2 mm to materiał na kurtyny do drzwi i do bram obsługujących ruch pieszy a także niewielki ruch towarowy. Kurtyny przemysłowe i przegrody technologiczne to wygrodzenia z grubszych i szerszych pasów foliowych. W przypadku bardzo intensywnego ruchu jako eksperci w dziedzinie PCV doradzamy stosowanie pasów żebrowanych o wzmocnionej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Przedstawiona powyżej grafika obrazuje maksymalne długość i przeznaczenie kurtyn dla poszczególnych rozmiarów folii PCV. Jaka długa może być kurtyna PCV?

  • 100×2 mm –  do 2 m
  • 125×2 mm – do 2,5 m
  • 200×2 mm  – do 3 m
  • 200×2(6) mm żebrowana – do 3,5 m
  • 300×3 mm – do 4,5 m
  • 300×3(7) mm żebrowana – do 5 m
  • 400×4 mm – do 6 m
  • 400×4(8) mm żebrowana – do 7 m

Kolejnym czynnikiem umożliwiającym zwiększenie długości kurtyny paskowej jest montaż pasów z zakładem. W skrócie można powiedzieć, że im większy zakład (zachodzenie) pasów na siebie tym dłuższa może być kurtyna. Expert PCV zajmujący się montażem doradza, że każdy stopień zakładu (1 ząb, 2 zęby, 3 żeby…) umożliwia wydłużenie kurtyny o 50 cm.

PCV Expert o zakładach pasów w kurtynie

Kurtyna do lady chłodniczej - zakład pasów 18 mm
Kurtyna do witryny chłodniczej - zakład pasów 43 mm
kurtyna PCV zakład pasów 200x2
Zakład pasów 300x3 mm
Zakład pasów PCV 400x4mm
Kurtyna do kempingu jak dopasować szerokość

Powyższe grafiki obrazują możliwości montażu  poszczególnych pasów PCV w kurtynach. Jako eksperci PCV możemy podzielić się z Państwem wiedza na temat najczęściej wybieranych przez klientów opcji mocowania pasów. Zakład na 1 ząb to najkorzystniejszy wariant wieszania pasów na grzebieniu. Zapewnia on stabilność przegrodzie, lepszą izolację termiczną i akustyczną a także zwiększa maksymalna długość kotary o 0,5 m. Większą stabilność kurtyny a także lepsze właściwości izolacyjne uzyskamy mocując pasy z zakładem na 2 zęby. Niestety w parze za tym idzie większa liczba pasów i rośnie koszt przegrody. Jednak dzięki zastosowaniu takiego zakładu długość podstawowa kurtyny może być większa o 1 m. Bardzo rzadko spotyka się kurtyny z zakładem na 3 zęby (dotyczy to tylko kurtyn z pasów o szerokości 300 mm i 400 mm). Jednak w sytuacjach kiedy najważniejsza jest ponadprzeciętna długość przegrody stosuje się zakład całkowity. 

Ile waży folia paskowa - PCV Expert odpowiada

Rozmiar pasa (szerokość x grubość)Waga rolki (50mb)Waga 1mb
100mm x 2mm12,2 kg0,24 kg
125mm x 2 mm15,2 kg0,3 kg
200mm x 2mm24,4 kg0,49 kg
200mm x 3mm33 kg0,66 kg
300mm x 2mm33 kg0,66 kg
300mm x 3mm50 kg1 kg
400mm x 3mm75 kg1,5 kg
400mm x 4mm100 kg2 kg

Ekspert PCV radzi jak mocować kurtyny pasowe

Mocowanie wieszaka od spodu

Montaż nad otworem - na lico ściany

Kurtyny paskowe - montaż na ścianie

Jak twierdzi nasz Expert PCV montaż kurtyn paskowych to czynność prosta, nie wymagająca specjalistycznych narzędzi, możliwa do wykonania we własnym zakresie. Wieszaki grzebieniowe fabrycznie wyposażamy w otwory, które umożliwiają zamocowanie ich od spodu do nadproża, ramy, stelaża, sufitu a także nad otworem, na ścianie, stelaży w nadprożu od czoła – tzw. na lico ścinany. W zależności od miejsca montażu do przytwierdzenia listwy grzebieniowej używamy kołków montażowych, wkrętów lub śrub. Na uprzednio przymocowanej listwie grzebieniowej wieszamy okute w dedykowane płytki mocujące pasy PCV. Załączona do każdej kurtyna czytelna instrukcja wyjaśnia jak wieszać pasy aby uzyskać optymalne dla naszych potrzeb właściwości przegrody.

Expert PCV tłumaczy jaki współczynnik przewodzenia ciepła ma folia

Skuteczna izolacja termiczna przegrody bez wątpienia uzależniona jest od właściwości materiału z jakiego jest wykonana. Folia PCV będąca przedmiotem naszej oferty cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. Dla produkowanych przez nas kurtyn paskowych współczynnik ten wynosi zaledwie λ = 0,16 W/mK. Jest to wynik porównywalny do drewna konstrukcyjnego, iglastego, które jest powszechnie uznawane za jeden z najlepszych izolatorów termicznych w budownictwie. Wyższą izolacją termiczną wśród materiałów PCV może poszczycić się jedynie PS (polistyren) czyli popularny styropian.

Współczynnik przewodzenia ciepła tworzyw sztucznych jak kurtyna na drzwi z folii PCV

PCV Expert uczy jak konserwować pasy w kurtynie

Zasadniczo folia z której produkujemy kurtyny paskowe jest odporna na uszkodzenia mechaniczne a jej gładka powierzchnia utrudnia przywieranie do niej brudu. Dzięki czemu sama kurtyna a także pasy foliowe nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych. Obsługa może ograniczać się zatem jedynie do przemycia pasów raz na jakiś czas, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Oczywiście intensywnie użytkowana przegroda może ulec zmatowieniu, czy porysowaniu pasów, ale jest to naturalne. Przy częstym użytkowaniu nawet bramy z metalu ulegają uszkodzeniu a co dopiero foliowe. Jednak konstrukcja kurtyn umożliwia wymianę pojedynczych pasów czy elementów mocujących bez konieczności inwestowania w nową kotarę.

Powracając do czyszczenia pasów foliowych jako PCV Expert zalecamy używać standardowych środków czystości dostępnych na rynku. Wysoka tolerancja materiału na zasady, słabe kwasy, alkohole a także ich pochodne sprawia, że nawet silnie działające środki czystości nie wpłyną na strukturę i wygląd folii paskowej.

Ekspert PCV poleca folie do kurtyn paskowych

Polecane przez Eksperta kurtyny PCV