kurtyny paskowe

Wózki widłowe i kurtyny pasowe

Wózki widłowe a w zasadzie wózki jezdniowe to pojazdy specjalistyczne przeznaczone do przewozu ładunków o dużej masie. Użytkuje się je zazwyczaj w transporcie bliskim oraz w pracach związanych z magazynowaniem i logistyką. Wózki jezdniowe  pozwalają na szybsze i bezpieczniejsze prowadzenie prac transportowych dzięki czemu zwiększają wydajność bez względu czy pomagają w pracach na magazynie, pracach załadunkowych, czy na hali produkcyjnej.

Czy wózki widłowe mogą współpracować z kurtynami?

Elastyczne kurtyny paskowe z folii PCV pomimo delikatnego wyglądu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wśród szerokiej gamy folii PCV rozróżniamy pasy gładkie i żebrowane. Właśnie te ostatnie dedykowane są do pracy w bramach, przez które przejeżdżają wózki transportowe. Dwustronne żebrowanie po pierwsze zwiększa odporność mechaniczną  na uderzenia, otarcia, złamania a także zerwania pasów. Po drugie żebra zmniejszają powierzchnię przylegania do przewożonych towarów czy przejeżdżających wózków jezdniowych. Dzięki podłużnym wzmocnieniom pasy rzadziej się zrywają, wolniej matowieją i nie powodują uszkodzeń ładunków.

kurtyna do magazynu - system uszczelnień termicznych z pasów PCV

Czy wózki jezdniowe powinny przejeżdżać przez kurtynę szybko czy wolno?

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wolne pokonywanie przeszkody przedłuża czas użytkowania każdej maszyny, kurtyny do bram czy przegrody magazynowej. Z drugiej strony w codziennym natłoku zleceń nie ma czasu na pracę w żółwim tempie. Dlatego też system mocowań do kurtyn paskowych a także pasy PCV zaprojektowano z myślą o intensywnym i szybkim ruchu towarowym. W końcu chodzi o uzyskanie maksymalnej wydajności prac załadunkowych  z wykorzystaniem wózków widłowych przy jednoczesnym izolowaniu obiektu przed utratą ciepła. Właśnie do tego rodzaju zadań stworzone zostały paskowe kurtyny do magazynu, hali a także każdego innego obiektu. 

Wózki widłowe przejeżdżające przez kurtyny paskowe

Jakie wózki widłowe mogą przejeżdżać przez kotary paskowe?

Wózki widłowe są najpopularniejszym środkiem transportu wewnętrznego. Używa się ich w wielu różnych zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Służą do przenoszenia wszelkiego rodzaju towarów, do ładowania ciężarówek i naczep, do składowania w miejscu do tego przeznaczonym a także dla ułatwienia przepływu materiałów z jednego stanowiska pracy na drugie. Obsługiwany ładunek może ważyć, w przypadku tradycyjnych rozwiązań, nawet kilkadziesiąt ton. Wózki jezdniowe wyposażone w opony pełne lub pneumatyczne, posiadające zasilanie bateryjne lub spalinowe. Zasadniczo wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje wózków widłowych: ręczne, spalinowe oraz elektryczne. Bez względu na sposób napędzania, gabaryty i masę przewożonego ładunku każdy wózek widłowy może przejeżdżać przez przegrody PCV z pasów foliowych. Na marginesie warto dodać, że przegrody technologiczne z folii PCV mogą również obsługiwać suwnice, systemy łańcuchowe a także pociągi.

Wózki widłowe rodzaje

Wózki widłowe - rodzaje:

  • paleciaki – wózki ręczne
  • ręczne, elektryczne widlaki unoszące
  • elektryczne wózki widłowe podnośnikowe
  • wózki widłowe Reach Truck
  • systemowe wózki widłowe
  • czołowe wózki jezdniowe
    • elektryczne
    • spalinowe
Wózki widłowe przejeżdżające przez kurtynę żebrowaną
Posted in Brak kategorii.