Kurtyny ruchome

MeVerti - kurtyny ruchome do bram

Kurtyny ruchome z pionowymi lamelami na systemie MeVerti działają na tej samej zasadzie co żaluzje (verticale) pionowe. Składane nożycowo prowadnice pozwalają zsunąć kurtynę PCV do jednego lub dwóch boków. Zsunięta ruchoma kurtyna PCV zajmuje jedynie 10% światła otworu. Dzięki temu jest najbardziej korzystną a także bardzo funkcjonalną metodą mocowania kurtyn ruchomych.

Nożycowy system Meverti - kurtyny przesuwne
Nożycowy system MeVerti do kurtyn przesuwnych z pasów 300 mm

Ruchome lamele 300 mm na systemie MeVerti

System MeVerti dedykowany jest do paskowych kurtyn ruchomych, w których ruchome lamele lub inaczej pasy PCV mają szerokość 300 mm. Przystosowanie prowadnic do pasów o szerokości 300 mm to wynik testów przeprowadzanych na etapie prac projektowych. Szersze pasy zbyt mocno odstawały od ściany natomiast węższe pomniejszały po złożeniu światło otworu do 22%. Dlatego też system na kurtyny ruchome MeVerti przeznaczony jest jedynie do mocowania pasów o szerokości 30 cm.

Kurtyna ruchoma na systemie MeVerti zsuwana na jedną stronę

System MeVerti zsuwany na jedną stronę. Podwieszony na jednej szynie. Po zsunięciu kurtyna ruchoma zajmuje jedynie 10% szerokości światła otworu. W zestawie znajdują się uchwyty sufitowe, szyny, łożyskowane wózki jezdne z nożycowym systemem przesuwnym. W skład zestawu wchodzą ponadto stopery i linki do przesuwu a także pasy PCV 300 mm w odpowiedniej liczbie do zamówienia, docięte na odpowiednią długość.

Kurtyny przesuwne z systemem nożycowym MeVerti zsuwane na jedną stronę

Kurtyny ruchome MeVerti zsuwający kurtyny przesuwne na dwie strony

System zsuwany na dwie strony. Podwieszony na jednej szynie. Po zsunięciu kurtyna ruchoma zajmuje jedynie 5% szerokości światła otworu z lewej i prawej strony. W sumie zwęża światło bramy o 10%. W zestawie znajdują się uchwyty sufitowe, szyny, łożyskowane wózki jezdne z nożycowym systemem przesuwnym. Ponadto stopery i linki do przesuwu a także lamele PCV 300 mm w odpowiedniej liczbie do zamówienia, docięte na odpowiednią długość.

Kurtyny przesuwne z systemem nożycowym MeVerti zsuwane na dwie strony

Kurtyny przesuwne MeVerti - przykładowa realizacja

Kurtyny ruchome na systemie Meverti - cena i inne informacje

Potrzebujesz dodatkowych danych dotyczących systemów przesuwnych
nasz ekspert Dominika czeka na Twój kontakt

Kurtyny ruchome na systemie MeVerti instrukcja montażu

Jak prawidłowo zamontować kurtyny ruchome pracujące na systemie MeVerti? Poniższa instrukcja montażu krok po kroku przeprowadzi Ciebie przez wszystkie etapy prac. Określa chociażby ile miejsca potrzebuje system przesuwny do poprawnej pracy a także jaka powinna być długość lameli w kurtynie PCV.

Instrukcja do druku

Mocowanie szyny prowadzącej do kurtyn ruchomych

Wiercimy otwory do montażu szyny prowadzącej, W zależności od tego czy mocujemy uchwyty do ściany murowanej, z płyt czy stalowej konstrukcji użyj odpowiednich elementów jak:

  • śruby montażowe do betonu
  • kołki rozporowe M8, M10
  • samonawiercające wkety do stali
Kurtyny przesuwne - nawiercanie otworów
Instrukcja montażu kurtyn przesuwnych -dobór kołków montażowych

Wsuwanie wózka MeVerti w szynę systemu kurtyn ruchomych

Po nawierceniu otworów  kolejną czynnością jest wsunięcie wózka w szynę i przymocowanie szyny do konstrukcji nośnej. Uchwyty mocujące mają możliwość regulacji szyny a także jej blokowania za pomocą śrub dociskowych.

Wsuwanie wózków do szyny przesuwnej

Na krańcu szyny umieszczamy stoper zabezpieczający przed wypadnięciem części ruchomej z szyny. W celu ułatwienia przesuwania kurtyny można zamocować linkę PCV z karabińczykiem.

Rucho,e lamele mocujemy do wózka MeVerti

Gdy system jest już zamocowany w miejscu docelowym przystępujemy do mocowania ruchomych lameli PCV. Wstęgi fabrycznie mają wytłoczone otwory montażowe pokrywające się z rozstawem otworów w systemie MeVerti. Pasy przytwierdzamy za pomocą śrub i nakrętek, które mocno skręcamy.

Mocowanie pasów w systemie przesuwnym MeVerti

Jak konserwować kurtyny ruchome?

Po obciążeniu systemu pasami należy przesmarować wszystkie elementy ruchome specjalnym smarem silikonowym – jest on załączony do zamówionego zestawu. Śruby w miejscu połączeń dokręcamy w taki sposób aby nie miały luzu a jednocześnie aby umożliwiały swobodną pracę systemu kurtyn ruchomych.

Jak konserwować kurtyny przesuwne?

Długość lameli w kurtynach ruchomych

Dla prawidłowego funkcjonowania kurtyny ruchomej lamele nie powinny stykać się z posadzką. Jeżeli są za długie należy je dociąć tak aby odległość od podłogi do dolnej krawędzi pasów zawierała się w przedziale od 3 mm do 10 mm.

Szczegółową instrukcję docinania pasów znajdziesz klikając w poniższy button

Optymalna długość pasów w kurtynie przesuanej

Kurtyny ruchome - dwie metody mocowania

MeVerti w świetle otoworu

Montaż kurtyny ruchomej w świetle otworu – od spodu do nadproża (alternatywnie do sufitu na hali czy magazynie.

Mocowanie kurtyny przesuwne na systemie szynowym od czoła do nadproża, ściany stelaża.

W przypadku mocowania systemu kurtyn ruchomych na stalowej konstrukcji przed światłem otworu bramowego należy zostawić minimum 30 cm odstępu pomiędzy szyną a ścianą. Zachowanie odstępu pozwoli na poprawne poruszanie się kurtyny w systemie przesuwnym, bez ocierania się o ścianę lub blokowania wózków MeVerti.

Kurtyny ruchome prosto od producenta

Darmowe doradztwo techniczne i indywidualna wycena kurtyn przesuwnych
Skontaktuj się z nami i skorzystaj z okazji

Podwieszane na szynach kurtyny ruchome

Kurtyny ruchome to przegrody zbudowane ze stacjonarnych kurtyn paskowych i systemu szyn jezdnych. Ponadto uchwytów mocujących a także wózków jezdnych z kółkami na łożyskach kulkowych. Stosuje się je w bramach o bardzo dużym natężeniu ruchu mechanicznego oraz w otworach przez które przewożone są wysokie ładunki. Przesuwając kurtynę paskową, odsłaniamy światło otworu i tym samym zwiększamy komfort przewożenia ładunku. Stosowanie systemów przesuwnych w parze z kurtynami paskowymi znacznie przedłuża żywotność pasów PCV używanych w przegrodzie.

Kurtyny przesuwne na systemie dwuszynowym i rolkach łożyskowych

Kurtyny ruchome - rolki, mocowania, szyny

Szyna stalowa do systemu kurtyn przesuwnych

Szyna stalowa, nośna do systemu kurtyn przesuwnych

45,02  z VAT (36,60  netto)
Szyna nośna ze stali ocynkowanej Dedykowana do podwieszanych systemów przesuwnych Prowadzenie za pomocą wózków łożyskowych Nośność 100 kg dla rozstawu mocowań co 70cm Waga 1 metra bieżącego 1.7 kg Maksymalna długość transportowa 2 mb...
Wózek czterokołowy do systemu kurtyn przesuwnych

Wózek czterokołowy do systemu kurtyn przesuwnych

34,51  z VAT (28,06  netto)
Wózek czterokołowy na łożyskach Nośność dla dwóch wózków 60 kg Mocowanie - trzpień gwintowany M8 Wykonany ze stali ocynkowanej Średnica kół 24 mm Rozstaw kół 20 mm Waga 0,14 kg
Wózek dwukołowy do systemu kurtyn paskowych przesuwnych

Wózek dwukołowy do systemu kurtyn przesuwnych

27,01  z VAT (21,96  netto)
Wózek dwukołowy na łożyskach Nośność dla dwóch wózków 40 kg Mocowanie - trzpień gwintowany M8 Wykonany ze stali ocynkowanej Średnica kół 24 mm Rozstaw kół 20 mm Waga 0,08 kg
Kurtyny paskowe stoper systemu przesuwnego

Stoper do systemu przesuwnego kurtyn paskowych

40,27  z VAT (32,74  netto)
Stoper, hamulec odbojnik do systemu przesuwnego Wykonany ze stali ocynkowanej, regulowany Odbojnik wykonany z gumy amortyzującej uderzenia Waga stopera 0,10 kg
kurtyny paskowe przesuwne - uchwyt ścienny pojedynczy do szyn

Uchwyt ścienny do szyny systemu kurtyn przesuwnych

34,30  z VAT (27,89  netto)
Uchwyt ścienny do szyn systemu przesuwnego Wykonany ze stali ocynkowanej W komplecie śruby dociskające szynę i regulacyjne Waga mocowania 0,47 kg Przytwierdzanie do ściany na kołki montażowe Brak kołków w komplecie!  
Kurtyny paskowe przesuwne - uchwyt sufitowy do szyny

Uchwyt sufitowy do szyny systemu kurtyn przesuwnych

43,26  z VAT (35,17  netto)
Mocowanie sufitowe do szyn systemu przesuwnego Wykonany ze stali ocynkowanej W komplecie śruba dociskająca szynę Waga mocowania 0,48 kg Przytwierdzanie do sufitu/nadproża na kołki Brak kołków w komplecie!  
Kurtyny paskowe przesuwne - uchwyt scienny podwójny do szyn systemu przesuwnego

Podwójny uchwyt ścienny do szyn systemu przesuwnego

84,62  z VAT (68,80  netto)
Uchwyt ścienny podwójny do szyn systemu przesuwnego Wykonany ze stali ocynkowanej W komplecie śruby dociskające szynę Waga mocowania 0,72 kg Przytwierdzanie do ściany na kołki montażowe Brak kołków w komplecie!  
Kurtyny paskowe przesuwne- podwójny uchwyt sufitowy do systemów przesuwnych

Podwójny uchwyt sufitowy do szyn systemu przesuwnego

81,93  z VAT (66,61  netto)
Mocowanie sufitowe podwójne do szyn systemu przesuwnego Wykonany ze stali ocynkowanej, spawany W komplecie śruby dociskowe Waga mocowania 0,73 kg Przytwierdzanie do sufitu na kołki montażowe Brak kołków w komplecie!  
Przesuwne kurtyny PCV na systemie MeVerti

System przesuwny do kurtyn paskowych MeVerti

504,30 3 351,75 
Kompletny system przesuwny MeVerti szyna nośna komplet mocowań (do sufitu lub na ścianę/stelaż) wózki czterokołowe nożycowy, ruchomy system mocowania pasów dwa stopery linka PCV do przesuwu systemu SYSTEM DEDYKOWANY DO PASÓW O SZEROKOŚCI 300...
Przesuwne kurtyny taśmowe

Jakie funkcje spełniają kurtyny ruchome z lameli PCV?

  • Przede wszystkim pozwalają na krótkotrwałe odsunięcie kurtyny paskowej w celu umożliwienia wjazdu ponadnormatywnego ładunku.
  • Podobnie jak kurtyny paskowe stacjonarne skutecznie zatrzymują ciepło i redukują przeciągi.
  • Pełnia funkcje ekranów akustycznych chroniących przed hałasem – obniżają natężenie uciążliwych dźwięków o 35 dB.
  • Umożliwiają podział dużych przestrzenie na mniejsze sektory.
  • Osłaniają maszyny i stanowiska robocze a także wyciągi laboratoryjne.

Lamelowe kurtyny ruchome na wymiar

Przegrody ruchome wykonujemy na wymiar podany przez klienta. Dysponujemy systemami przesuwanymi jednoszynowymi i wieloszynowymi, które posiadają opcję montażu zarówno do ściany jaki i sufitu a także nadproża. System przesuwania kurtyny możemy dopasować do każdego otworu drzwiowego i bramowego a także do wymagających warunków środowiskowych. Szeroka gama pasów PCV do wypełniania kurtyn pozwala na produkcję przegród technologicznych przesuwnych do chłodni, magazynów, hal przemysłowych a także kontenerów mroźniczych oraz obiektów handlowo-usługowych.

Kurtyny przesuwne - system przesuwny do kurtyn paskowych
Szynowe systemy przesuwne mocujące kurtyny przesuwne

Prowadnice (szyny) do kurtyn ruchomych

Szyny to podstawowe elementy systemu przesuwnego do kurtyn ruchomych. To wewnątrz prowadnic poruszają się wózki łożyskowe, do których przykręcone są wieszaki stalowe z okutymi lamelami PCV. Szyny zapewniają łatwe poruszanie się kurtyny w dowolną stronę, bez konieczności przykładania dużej siły. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szyny można łączyć w nieskończenie długie prowadnice za pomocą dedykowanych łączników.

System podwieszany do kurtyn ruchomych - mocowanie naścienne

Uchwyty wykonane są ze stali ocynkowanej. Bez względu na to czy uchwyt do ściany jest w wersji jedno, dwu czy trój szynowej każda szyna może być wyregulowana względem podłoża w dwóch płaszczyznach za pomocą śrub regulacyjnych. Montaż systemu podwieszanego do ściany jest banalnie prosty i nie sprawia najmniejszych problemów. Wystarczy wyznaczyć miejsca pod otwory, zamontować kołki i przykręcić uchwyty. Następnie w uchwyty należy wsunąć szyny i dokręcić śruby regulujące.

Kurtyny przesuwne mocowane za pomoca uchwytów naściennych w systemie przesuwnym jednoszynowym, dwuszynowym i trzyszynowym
Kurtyny przesuwne mocowane do sufitu za pomocą uchwytów do sufitu lub nadproża

Mocowanie sufitowe do systemów kurtyn ruchomych

Podobnie jak uchwyt naścienne, te w wersji na sufit również występują w wersjach dla jednej szyny, dwóch a także trzech szyn. Jednocześnie w tej wersji istnieje także możliwość regulacji szyn w uchwytach za pomocą śrub regulacyjnych. Uchwyty sufitowe do systemu kurtyn ruchomych mogą być mocowane do sufitu, belek stropowych, nadproży a także do dachów kontenerów (izoterm) i wszędzie tam, gdzie szyny muszą być przytwierdzone od dołu.

Rolki do kurtyny ruchome

Łożyskowe wózki 2-rolkowe lub 4-rolkowe do szyn (prowadnic) KIN34 systemu przesuwnego do kurtyn PCV a także bram i drzwi. Korpus wózków wykonany jest ze stali ocynkowanej odpornej na korozję pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.  Nośność pojedynczej rolki zawiera się w przedziale od 200 do 240 kg.

Rolki łożyskowe (wózki) do systemu kurtyn przesuwnych
Stopery, hamulce, odbojniki i zaślepki do szynowego systemu przesuwnego KIN34

Przegrody ruchome - hamulce / stopery i zaślepki szyn

Stopery wykonane są ze stali nierdzewnej połączonej z gumowym odbojnikiem. Zadaniem hamulca jest amortyzacja uderzenia pracującej wewnątrz szyny rolki oraz jej zatrzymanie. Dodatkowo stopery zabezpieczają przed wysunięciem się wózków łożyskowych z prowadnic.

Zaślepki kwadratowe, końcowe z tworzywa sztucznego, kolor czarny. Odporność temperaturowa od -40 do +70 °C.

Kurtyny ruchome - potrzebujesz porady?

Nasi handlowcy czekają na Twój telefon
Darmowe doradztwo
techniczne / Skontaktuj się z nami i skorzystaj z okazji

Kurtyny ruchome na rolkach - rozwiązanie alternatywne

Jak wszystkie produkty również kurtyny ruchome na rolkach możemy zamienić rozwiązaniem alternatywnym. Plandeki na rolkach to produkt, który jest tańszy, lżejszy a nie ustępuje wytrzymałością kurtynie paskowej. Minusem kurtyny plandekowej jest brak możliwości przechodzenia przez przegrodę PCV w wybranym miejscu. Dlatego też plandeki nadają się bardziej na wygrodzenia hal i magazynów a także osłony zewnętrzne zadaszeń z wyznaczonym fragmentem plandeki na wejście lub wjazd. Do izolacji bramowych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kurtyna paskowa stała. W przypadku konieczności transportu ładunków ponadgabarytowych optymalnym wyposażeniem bramy będzie przesuwana kurtyna na rolkach.