Kurtyny przesuwne

Kurtyny przesuwne to przegrody zbudowane ze stacjonarnych kotar paskowych i systemu szyn jezdnych, uchwytów mocujących a także wózków jezdnych z kółkami na łożyskach kulkowych. Stosuje się je w bramach o bardzo dużym natężeniu ruchu mechanicznego oraz w otworach przez które przewożone są wysokie ładunki. Przesuwając kurtynę paskową, odsłaniamy światło otworu i tym samym zwiększamy komfort przewożenia ładunku. Stosowanie systemów przesuwnych w parze z kurtynami paskowymi znacznie przedłuża żywotność pasów PCV używanych w przegrodzie.

Kurtyny przesuwne na systemie dwuszynowym i rolkach łożyskowych

Dostępne w naszej ofercie akcesoria do systemu kurtyn przesuwnych

Jakie funkcje spełniają kurtyny przesuwne?

  • Przede wszystkim pozwalają na krótkotrwałe odsunięcie kurtyny paskowej w celu umożliwienia wjazdu ponadnormatywnego ładunku.
  • Podobnie jak kurtyny paskowe stacjonarne skutecznie zatrzymują ciepło i redukują przeciągi.
  • Pełnia funkcje ekranów akustycznych chroniących przed hałasem – obniżają natężenie uciążliwych dźwięków o 35 dB.
  • Umożliwiają podział dużych przestrzenie na mniejsze sektory.
  • Osłaniają maszyny i stanowiska robocze a także wyciągi laboratoryjne.

Kurtyny przesuwane na wymiar

Przegrody przesuwane wykonujemy na wymiar podany przez klienta. Dysponujemy systemami przesuwanymi jednoszynowymi i wieloszynowymi, które posiadają opcję montażu zarówno do ściany jaki i sufitu a także nadproża. System przesuwania kurtyny możemy dopasować do każdego otworu drzwiowego i bramowego a także do wymagających warunków środowiskowych. Szeroka gama pasów PCV do wypełniania kurtyn pozwala na produkcję bram paskowych przesuwnych do chłodni, magazynów, hal przemysłowych a także kontenerów mroźniczych oraz obiektów handlowo-usługowych.

Kurtyny przesuwne - system przesuwny do kurtyn paskowych

Kurtyny przesuwne prosto od producenta

Darmowe doradztwo techniczne i indywidualna wycena kurtyn przesuwnych
Skontaktuj się z nami i skorzystaj z okazji

Szynowe systemy przesuwne mocujące kurtyny przesuwne

Prowadnice (szyny)do systemów przesuwnych

Szyny to podstawowe elementy systemu przesuwnego do kurtyn paskowych. To wewnątrz prowadnic poruszają się wózki łożyskowe, do których przykręcone są wieszaki stalowe z okutymi pasami PCV. Szyny zapewniają łatwe przesuwanie kurtyny w dowolną stronę, bez konieczności przykładania dużej siły. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szyny można łączyć w nieskończenie długie prowadnice za pomocą dedykowanych łączników.

System przesuwny do kurtyn paskowych - mocowanie naścienne

Uchwyty wykonane są ze stali ocynkowanej. Bez względu na to czy uchwyt do ściany jest w wersji jedno, dwu czy trój szynowej każda szyna może być wyregulowana względem podłoża w dwóch płaszczyznach za pomocą śrub regulacyjnych. Montaż systemu przesuwnego do ściany jest banalnie prosty i nie sprawia najmniejszych problemów. Wystarczy wyznaczyć miejsca pod otwory, zamontować kołki i przykręcić uchwyty. Następnie w uchwyty należy wsunąć szyny i dokręcić śruby regulujące.

Kurtyny przesuwne mocowane za pomoca uchwytów naściennych w systemie przesuwnym jednoszynowym, dwuszynowym i trzyszynowym
Kurtyny przesuwne mocowane do sufitu za pomocą uchwytów do sufitu lub nadproża

Mocowanie sufitowe do systemów przesuwnych

Podobnie jak uchwyt naścienne, te w wersji na sufit również występują w wersjach dla jednej szyny, dwóch a także trzech szyn. Jednocześnie w tej wersji istnieje także możliwość regulacji szyn w uchwytach za pomocą śrub regulacyjnych. Uchwyty sufitowe do systemu kurtyn przesuwnych mogą być mocowane do sufitu, belek stropowych, nadproży a także do dachów kontenerów (izoterm) i wszędzie tam, gdzie szyny muszą być przytwierdzone od dołu.

Wózki do systemu kurtyn przesuwnych

Łożyskowe wózki 2-rolkowe lub 4-rolkowe do szyn (prowadnic) KIN34 systemu przesuwnego do kurtyn PCV a także bram i drzwi. Korpus wózków wykonany jest ze stali ocynkowanej odpornej na korozję pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.  Nośność pojedynczej rolki zawiera się w przedziale od 200 do 240 kg.

Rolki łożyskowe (wózki) do systemu kurtyn przesuwnych
Stopery, hamulce, odbojniki i zaślepki do szynowego systemu przesuwnego KIN34

System przesuwny do kurtyn, drzwi, bram wyposażony jest w stoper (hamulec, odbojnik gumowy) a także zaślepki szyny.

Stopery wykonane są ze stali nierdzewnej połączonej z gumowym odbojnikiem. Zadaniem hamulca jest amortyzacja uderzenia pracującej wewnątrz szyny rolki oraz jej zatrzymanie. Dodatkowo stopery zabezpieczają przed wysunięciem się wózków łożyskowych z prowadnic.

Zaślepki kwadratowe, końcowe z tworzywa sztucznego, kolor czarny. Odporność temperaturowa od -40 do +70 °C.

Jak bardzo spodobała się Tobie oferta kurtyn przesuwnych?

Nasi handlowcy czekają na Twój telefon
Darmowe doradztwo
techniczne / Skontaktuj się z nami i skorzystaj z okazji

MeVerti - przesuwne bramy kurtynowe

System przesuwny MeVerti działa na tej samej zasadzie co żaluzje (verticale) pionowe. Składane nożycowo prowadnice pozwalają zsunąć kurtynę paskową do jednego lub dwóch boków. Zsunięta kurtyna PCV zajmuje jedynie 10% światła otworu, co sprawni, że jest najbardziej korzystną a także bardzo funkcjonalną metodą mocowania kurtyn przesuwnych.

Nożycowy system Meverti - kurtyny przesuwne
Nożycowy system MeVerti do kurtyn przesuwnych z pasów 300 mm

System kurtyn przesuwnych MeVerti do pasów 300 mm

Przesuwny system MeVerti dedykowany jest do kurtyn paskowych, w których pasy PCV mają szerokość 300 mm. Przystosowanie prowadnic do pasów o szerokości 300 mm to wynik testów przeprowadzanych na etapie prac projektowych. Szersze pasy zbyt mocno odstawały od ściany natomiast węższe pomniejszały po złożeniu światło otworu do 22%. Dlatego też system zsuwany MeVerti przeznaczony jest jedynie do mocowania pasów o szerokości 30 cm.

Kurtyna przesuwna na systemie MeVerti zsuwana na jedną stronę

System MeVerti zsuwany na jedną stronę. Podwieszony na jednej szynie. Po zsunięciu kurtyna przesuwna zajmuje jedynie 10% szerokości światła otworu. W zestawie znajdują się uchwyty sufitowe, szyny, łożyskowane wózki jezdne z nożycowym systemem przesuwnym, stopery i linki do przesuwu a także pasy PCV 300 mm w odpowiedniej liczbie do zamówienia, docięte na odpowiednią długość.

Kurtyny przesuwne z systemem nożycowym MeVerti zsuwane na jedną stronę

Nożycowy system MeVerti zsuwający kurtyny przesuwne na dwie strony

System MeVerti zsuwany na dwie strony. Podwieszony na jednej szynie. Po zsunięciu kurtyna przesuwna zajmuje jedynie 5% szerokości światła otworu z lewej i prawej strony. W sumie zwęża światło bramy o 10%. W zestawie znajdują się uchwyty sufitowe, szyny, łożyskowane wózki jezdne z nożycowym systemem przesuwnym, stopery i linki do przesuwu a także pasy PCV 300 mm w odpowiedniej liczbie do zamówienia, docięte na odpowiednią długość.

Kurtyny przesuwne z systemem nożycowym MeVerti zsuwane na dwie strony

Kurtyny przesuwne MeVerti - przykładowa realizacja

Kurtyny przesuwne na systemie Meverti - cena i inne informacje

Potrzebujesz dodatkowych danych dotyczących systemów przesuwnych
nasz ekspert Dominika czeka na Twój kontakt