Kurtyny do ciężarówek

Paskowe kurtyny do ciężarówek i busów typu chłodnia

Kurtyny do ciężarówek typu chłodnia / izoterma to przede wszystkim izolacja termiczna podczas załadunku i rozładunku towarów wymagających zachowania stałej temperatury podczas transportu. Zamontowana przy tylnych drzwiach naczepy lub izotermy zapobiega wnikaniu do wnętrza ciepłych mas powietrza, podczas gdy drzwi pozostają otwarte. Redukuje oszronienie elementów chłodniczych oraz minimalizuje ryzyko powstawania mgły. Co najważniejsze pozwala na swobodne przewożenie palet z towarem. Pasy w kurtynie rozsuwają się pod naporem przewożonego ładunku. Po przejechaniu samoczynnie wracają na swoje miejsce, tworząc na nowo szczelną przegrodę termoizolacyjną.

Kurtyny do ciężarówek typu izoterma i busów dostawczych

Kurtyny do samochodów ciężarowych i busów dostawczych - cena standardowych rozmiarów:

Kurtyny do kontenerów magazynowych DV HC, chłodniczych RF, chemicznych EX/ATEX

Idealnie dopasowane kurtyny do kontenerów magazynowych 10′, 20′, 40′ a także 45′ w tym podwyższanych High Cube, których wysokość jest większa o 30 cm od standardowych kontenerów. W ofercie także kurtyny PCV do kontenerów chłodniczych 20′ i 40′ RF i FR HC oraz kontenerów chemicznych wyposażonych w specjalistyczne instalacje przeciwwybuchowe, przystosowanych do przechowywania substancji niebiezpiecznych i łatwopalnych.

Kurtyny zabezpieczające termicznie do kontenerów typu chłodnia

Przestrzeń ładunkową w samochodach ciężarowych i busach dostawczych można podzielić na wiele stref mikroklimatycznych przy użyciu odpowiednich narzędzi jakimi są kurtyny termoizolacyjne z pasów folii PCV. Systemy kurtynowe stosuje się w wielu gałęziach przemysłu do przedzielania obszarów o różnych warunkach klimatycznych. Zapewniają one izolację przestrzeni za kurtyną. Przede wszystkim zapobiegają wnikaniu ciepłego powietrza do części chłodniejszej i odwrotnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednym transportem można dostarczyć  np. produkty głęboko mrożone oraz te nie wymagające stałej niskiej temperatury.

Kurtyna zabepzieczająca temicznie do ciężarówek
Kurtyny do samochodów ciężarowych obniżają koszty transportu

Jak kurtyny do ciężarówek obniżają koszty transportu?

Stosowanie kurtyn termicznych przyczynia się do większej ekonomiczności przejazdu. Jest także rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla środowiska – jeden przejazd zamiast dwóch. Dodatkowo kurtyny termoizolacyjne można montować w dowolnej części naczepy. Dzięki temu kontener możemy zabezpieczyć zarówno przy drzwiach tylnych jak i w np. połowie – dzieląc przestrzeń ładunkową na strefy.

Kurtyny termoizolacyjne do naczep chłodniczych, izoterm i busów na wymiar

Kurtyny termiczne zazwyczaj montuje się do nadwozi chłodniczych zarówno naczep jak i busów dostawczych.  Standardowe kurtyny do naczep produkujemy w wielu wariantach rozmiarowych, dzięki czemu dopasujesz kurtynę do tira jak i do busa. Jeżeli jednak wśród naszych produktów nie znajdziesz kurtyny do ciężarówki o wymiarach odpowiadających Twoim potrzebom skontaktuj się z nami. Wykonamy kurtynę na podany przez Ciebie wymiar. Standardowa szerokość kurtyny dopasowana jest do szerokości większości naczep i wynosi 250 cm. Natomiast jej wysokość waha się w przedziale od 260 cm do 300 cm. Dodatkowo oprócz standardowych kurtyn paskowych do samochodów ciężarowych a także dostawczych busów oferujemy kurtyny przesuwne.

Kurtna do samochodów ciężarowych na wymiar
Kurtyny do mobilnych izoterm z pasów polar do minus 25 stopni

Kurtyny do izotermy z folii standard lub polar

W ofercie handlowej posiadamy kurtyny PCV do ciężarówek a także busów dostawczych w wersji standardowej. Optymalne warunki pacy dla folii standard to temperatura od -15°C do +50°C. W tym zakresie temperatur kurtyny do aut ciężarowych zachowują wszystkie swoje właściwości fizyczne takie jak elastyczność, wytrzymałość mechaniczna na zerwania a także zgniecenia i otarcia. Dodatkowo oferujemy kurtyny z folii Polar do kontenerów typu izoterma zachowujące właściwości fizyczne w zakresie temperatur od -25°C do +35°C. Na indywidualne zamówienie możemy wykonać kurtynę przystosowaną do skrajnie niskich temperatur sięgających nawet -60°C! Wszystko po to aby ułatwić transport produktów w temperaturze kontrolowanej, niższej niż -25°C.

Jak zbudowane są standardowe kurtyny do samochodów ciężarowych?

Pasy w kurtynach do aut ciężarowych mają szerokość  200 mm i grubość 2 mm.  Ich górna cześć okuta jest w blachy mocujące ze stali nierdzewnej INOX. Tak przygotowane pasy wiesza się na hakach wieszaka grzebieniowego przytwierdzonego bezpośrednio do górnej części konstrukcji kontenera (izotermy). System ten nie pozwala na przesuwanie kurtyny i w przypadku przewożenia bardzo wysokiego ładunku pasy można szybko zdemontować. Następnie można je ponownie szybko założyć z powrotem – taki zabieg zdecydowanie przedłuży ich żywotność. Przy ładunkach o standardowych rozmiarach kurtyna nie stawia oporu, pasy bezproblemowo się rozsuwają a ponadto samoczynnie wracają na miejsce po przejechaniu z paletą. Przy częstych przeładunkach ładunków ponadgabarytowych zalecamy montaż kurtyn do ciężarówek na systemach przesuwnych.

Mocowanie kurtyn na plytki i wieszaki grzebieniowe do dachu samochodów ciężarowych

Przesuwne kurtyny do ciężarówek i pojazdów dostawczych

Kurtyny przesuwne montowane są w naczepach typu chłodnia a także w busach dostawczych izotermach. Zamontowane bezpośrednio przy drzwiach zapewniają dodatkową izolację termiczną. Jednak ich prawdziwą zaletą jest zapobieganie utracie zadanej temperatury w kontenerze, podczas gdy drzwi naczepy są otwarte podczas przeładunku. Dzięki temu transport ładunków wymagających stałej temperatury jest łatwiejszy, możliwe jest także spełnienie rygorystycznych warunków nałożonych przez zleceniodawcę.

Kurtyny do kontenerów TIR na szynach i rolkach łożyskowych.

Do pojazdów ciężarowych TIR proponujemy montaż dedykowanego systemu kurtyn na systemie przesuwnym trzyszynowym, pozwalającym na zsuwanie jednej lub dwóch z trzech części kurtyny w celu ułatwienia załadunku przesyłek w niestandardowych wymiarach.

Jak działają przesuwne kurtyny do tira?

Kurtyna dzielona jest na trzy odcinki o szerokość 87 cm każdy, poruszające się na potrójnym systemie szynowych, który umożliwia ich zsuniecie na jedną stronę. Kurtyna paskowa zsunięta na jedną stronę naczepy Tira ma szerokość 87 cm natomiast  światło przejazdu będzie maiło szerokość 163 cm. Przesunięcie środkowej części na jeden z boków (światło przejazdu na środku wyniesie 76 cm) lub odsłonięcie jednej ze stron (światło przejazdu 76 cm). Ułatwia to załadunek towarów o niestandardowych wymiarach, które mogłyby uszkodzić kurtynę tradycyjną. Ładunki paletowe o znormalizowanych wymiarach można przewozić przez kurtynę bez jej zsuwania. Pasy w kurtynie rozsuwają się z łatwością na boki a po przejeździe wózka paletowego samoczynnie powracają na miejsce.

Przeuwne-trojszynowe-kurtyny-do-tira-pozycja-zasunieta

Przesuwne kurtyny do ciężarówek - system trój-szynowy kurtyna rozsunięta

Przesuwne kurtyny do pojazdów ciężarowych na systemie trzyszynowym - pozycja z presuniętym środkiem

Kurtyny do tirów - system trój-szynowy kurtyna z przesuniętym środkiem

Przesuwne kurtyny do naczep z przesuniętymi pasami w jedną stronę

Przesuwne kurtyny do naczep - system trój-szynowy kurtyna przesunięta w jedną stronę

Jak zbudowane są kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych.

Podobnie jak kurtyny standardowe składają się one z pasów foliowych zachodzących na siebie z 36% zakładem. Zasadnicza różnica polega na mocowaniu pasów, które nitowane są do kątowników. Te z kolei przykręcane są do wózków łożyskowych poruszających się w szynach nośnych systemu przesuwnego.  Trzy szyny scalone są ze sobą za pomocą poprzecznych płaskowników, które posiadają otwory montażowe umożliwiające bezpośredni montaż systemu przesuwnego do dachu / ramy naczepy. Potrójne szyny zajmują niewielką szerokość, aby nie zabierać dużo miejsca z przestrzeni ładowni. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby przede wszystkim były maksymalnie proste w montażu i umożliwiały szybkie otwarcie przestrzeni ładunkowej, bez konieczności demontażu pasów.

Szkic kurtyny przesuwnej do samochodów ciężarowych z opisanymi elementami budowy
Hamulec w kurtynie przesuwnej do ciężarówek, tirów, naczep

Blokada położenia ruchomych elementów kurtyny do TIRa

Każdy z trzech odcinków kurtyny do tira wyposażony jest w hamulec blokujący pasy w położeniu zamkniętym lub otwartym, uniemożliwiając ich przesunięcie podczas jazdy czy przeładunku. Odblokowanie hamulca następuje poprzez delikatne pociągnięcie linki hamulcowej w dół.

Kurtyny do busa na podwójnej szynie przesuwnej

Z uwagi na mniejsza szerokość przestrzeni ładunkowej kurtyny do busów dostawczych wykonywane są na podwójnych szynach nośnych. Całość światła otworu ładowni podzielona jest na dwie części, każda o szerokości 118 cm. Całkowita szerokość zestawu to 2,3 m. W przypadku kurtyny do busa izotermy istnieje opcja przesunięcia tylko jednej części kurtyny w lewo lub w prawo w zależności od potrzeby. Światło przejazdu wynosi wówczas 112 cm.

Dwuszynowa kurtyna przesuwna do busa dostawczego
Kurtyna przesuwna do busa, ciężarówki na systemie dwuszynowym, zsunieta na lewo
Kurtyny do ciężarówki busa dostawczaka na systemie dwusztnowym

Każda z dwóch części przegrody wyposażona jest w dwa czterokołowe wózki łożyskowe a także w hamulec z blokada, uniemożliwiający samoczynne przesunięcie przegrody. Szyny systemu przesuwnego zespolone są ze sobą przyspawanymi płaskownikami w których znajdują się otwory montażowe pozwalające na przykręcenie szyn do sufitu komory chłodniczej.

Masz pytania dotyczące produktu: kurtyna do samochodów ciężarowych?

Nasi doradcy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Podpowiemy, doradzimy, wynegocjujemy korzystną cenę przy większych zakupach.
Zadzwoń i skorzystaj z naszego doświadczenia!