Kurtyna paskowa z gładkich pasów folii Standard

System uszczelnień termicznych do bram magazynowych i przeładunkowych

Jak ograniczyć straty energii cieplnej na hali i w magazynie?

System uszczelnień termicznych – porada eksperta.

Czy istnieje system uszczelnień termicznych do bram przeładunkowych w halach i magazynach, który skutecznie ograniczy utratę ciepła podczas prac przeładunkowych? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden przedsiębiorca usiłujący zminimalizować koszt energii cieplnej w swojej firmie. Jednak faktem jest, że podczas otwierania bramy straty ciepła są nieuniknione. Ale możemy je minimalizować montując w świetle otworu bramowego kurtyny paskowe z elastycznej folii PCV o doskonałych parametrach izolacyjnych.

Jak zatrzymać ciepło wewnątrz hali?

Na czas przeładunku towarów brama segmentowa musi pozostać otwarta by nie utrudniała przejazdu wózków widłowych z paletami. Dochodzi wówczas do ucieczki ciepłych mas powietrza na zewnątrz budynku, a do środka wnika powietrze zimne. Oczywiście jeżeli wózek przejeżdża raz to bramę szybko można zamknąć. Jeżeli jednak rozładunek trwa kilkadziesiąt minut czy kilka godzin ogrzewanie budynku przestaje być sensowne, gdyż po tak długim czasie temperatura na zewnątrz i wewnątrz będzie niemal identyczna.

Kurtyny paskowe zatrzymujące ciepło

Rozwiązaniem pozwalającym na zatrzymanie ogrzanego powietrza wewnątrz obiektu, zapobiegającym wnikaniu zimnych mas powietrza z zewnątrz a jednocześnie nie ograniczającym ruchu towarowego są bramy PCV. Zamontowane w świetle otworu pasy PCV tworzą system uszczelnień termicznych zapobiegający wnikaniu zimna do wnętrza obiektu. Pasy pod naporem przejeżdżającego widlaka rozchylają się, a po ich minięciu przez wózek samoczynnie wracają do pierwotnej pozycji. Bez konieczności zamykania bramy mamy system, który pozwala w skali roku na oszczędności energii cieplnej sięgające 45%. Oczywiście w porównaniu do obiektu, który nie posiada kurtyn paskowych a bramy przeładunkowe pozostają otwarte przez kilka godzin w ciągu doby.

Eksploatacja i utrzymanie kurtynowego systemu uszczelnień termicznych

Kurtyny z pasów PCV cechuje łatwość montażu i bezobsługowa eksploatacja. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiej wymiany uszkodzonych elementów i ich nieograniczona dostępność. W przypadku uszkodzenia pasa czy zerwania blachy mocującej nie ma konieczności wymiany całej kurtyny i ponoszenia ponownie kosztu zakupu kurtyny. Wystarczy zamówić uszkodzony element np. pas PCV, blacha mocująca czy wieszak grzebieniowy.

Posted in Brak kategorii.