Śluza termiczna do…
Śluza termiczna PCV Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych opcjonalnie po bokach przezroczystych okien…
Napisz do nas:
Czekamy na telefon pn-pt od 9:00 do 17:00
Zobacz zawartość Twojego koszyka
Śluza termiczna PCV Śluza termiczna mobilna wykonana ze stalowego stelaża i kurtyn paskowych opcjonalnie po bokach przezroczystych okien…
Drzwi taśmowe – praktyczne rozwiązanie stosowane w wielu branżach Drzwi taśmowe, znane również jako kurtyny paskowe, to praktyczne…
Kotary paskowe w galerii sztuki Kotary paskowe z PCV stają się coraz bardziej popularne w branży wystawienniczej i…
ul. Romantyczna 14
89-210 Łabiszyn
ul. Ujejskiego 19
85-168 Bydgoszcz
pn-pt od 9:00 do 17:00
System uszczelnień termicznych – porada eksperta.
Czy istnieje system uszczelnień termicznych do bram przeładunkowych w halach i magazynach, który skutecznie ograniczy utratę ciepła podczas prac przeładunkowych? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden przedsiębiorca usiłujący zminimalizować koszt energii cieplnej w swojej firmie. Jednak faktem jest, że podczas otwierania bramy straty ciepła są nieuniknione. Ale możemy je minimalizować montując w świetle otworu bramowego kurtyny paskowe z elastycznej folii PCV o doskonałych parametrach izolacyjnych.
Na czas przeładunku towarów brama segmentowa musi pozostać otwarta by nie utrudniała przejazdu wózków widłowych z paletami. Dochodzi wówczas do ucieczki ciepłych mas powietrza na zewnątrz budynku, a do środka wnika powietrze zimne. Oczywiście jeżeli wózek przejeżdża raz to bramę szybko można zamknąć. Jeżeli jednak rozładunek trwa kilkadziesiąt minut czy kilka godzin ogrzewanie budynku przestaje być sensowne, gdyż po tak długim czasie temperatura na zewnątrz i wewnątrz będzie niemal identyczna.
Rozwiązaniem pozwalającym na zatrzymanie ogrzanego powietrza wewnątrz obiektu, zapobiegającym wnikaniu zimnych mas powietrza z zewnątrz a jednocześnie nie ograniczającym ruchu towarowego są bramy PCV. Zamontowane w świetle otworu pasy PCV tworzą system uszczelnień termicznych zapobiegający wnikaniu zimna do wnętrza obiektu. Pasy pod naporem przejeżdżającego widlaka rozchylają się, a po ich minięciu przez wózek samoczynnie wracają do pierwotnej pozycji. Bez konieczności zamykania bramy mamy system, który pozwala w skali roku na oszczędności energii cieplnej sięgające 45%. Oczywiście w porównaniu do obiektu, który nie posiada kurtyn paskowych a bramy przeładunkowe pozostają otwarte przez kilka godzin w ciągu doby.
Kurtyny z pasów PCV cechuje łatwość montażu i bezobsługowa eksploatacja. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiej wymiany uszkodzonych elementów i ich nieograniczona dostępność. W przypadku uszkodzenia pasa czy zerwania blachy mocującej nie ma konieczności wymiany całej kurtyny i ponoszenia ponownie kosztu zakupu kurtyny. Wystarczy zamówić uszkodzony element np. pas PCV, blacha mocująca czy wieszak grzebieniowy.